Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Telewizory OLED LG można przykleić do ściany. Najcieńsze telewizory na rynku już w Polsce

Anna Oporska

Właśnie odbyła się polska premiera najnowszych telewizorów marki LG. Koreański gigant wprowadza model telewizora OLED realizujący koncept "Picture-on-Wall". To najcieńszy telewizor, jaki do tej pory pojawił się na rynku.

Telewizor, który można dosłownie przykleić do ściany, a w razie potrzeby odkleić jak taśmę malarską? Brzmi abstrakcyjnie, a jednak to możliwe. Firma LG wprowadza na polski rynek innowacyjną linię telewizorów LG OLED Signature W, w której główną rolę odgrywa model "przyklejany do ściany". Jest wyjątkowo cienki.

Technologia OLED pozwala na uzyskanie najwyższej jakości obrazu z czernią o najwyższej głębi i nasyconymi, bogatymi kolorami. Jakość obrazu w tej technologii jest znacznie wyższa niż w standardowych dziś telewizorach LCD LED.

Najcieńszy telewizor

Jednak to, co zwraca największą uwagę w telewizorach LG OLED Signature W7 z punktu widzenia przeciętnego konsumenta, to jego konstrukcja i design. Ekran jest wyjątkowo cienki, niektórzy porównują go do tapety. Panel OLED w 65-calowym modelu ma zaledwie 2,57 mm. Instaluje się go bezpośrednio na ścianie przy pomocy magnetycznych uchwytów. To sprawia, że przylega zupełnie płasko do ściany, niemal się z nią stapiając. Elastyczny ekran można swobodnie odchylać i wyginać, co przybliża nas do ekranów zwijanych w rulon. 

Znany i ceniony polski projektant, Robert Majkut, zwrócił uwagę, że firma LG maksymalnie uprościła wygląd panelu OLED, tak iż zrezygnowano nawet z zamieszczenia loga marki na obudowie.

Innowacyjny wygląd telewizorów OLED sam w sobie jest jak podpis marki LG

- powiedział Robert Majkut.

Jeszcze lepszy telewizor

Warto jeszcze wspomnieć, że telewizory LG OLED z oferty na rok 2017 zostały, jako pierwsze na rynku, wyposażone w innowacyjny system Dolby Atmos, który zapewnia wyjątkowe efekty dźwiękowe. System Dolby Atmos wyodrębnia poszczególne źródła dźwięku, tak by uzyskać efekty zgodnie z zamierzeniami reżysera. Można poczuć się dzięki niemu jak w kinie.
 
Nowe telewizory LG posiadają udoskonaloną wersję systemu webOS, który pozwala użytkownikom przypisywać aplikacje ulubionych dostawców (takich jak Netflix czy Amazon Prime Video) do przycisków numerycznych i korzystać z szerokiej oferty treści 4K.

Nowe telewizory OLED to kolejna wyjątkowa innowacja w dziedzinie rozrywki domowej. Jedyne, co może zrazić potencjalnych nabywców, to ceny. Sugerowane ceny detaliczne telewizorów OLED Signature W to dla 65 cali 35 tys. zł i aż 87 tys. zł dla 77 cali.

Skomentuj:

Telewizory OLED LG można przykleić do ściany. Najcieńsze telewizory na rynku już w Polsce