Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wydzielić dwie sypialnie w 47-metrowym mieszkaniu?

red.

W 47-metrowym mieszkaniu są dwa pokoje. Czy jest szansa na wydzielenie trzeciego? Nowym właścicielom zależy na osobnej sypialni dla siebie i dziecka. Architekci mają dwa rozwiązania.

Plan wnętrza
Plan wnętrza
red.

Kupiliśmy dwupokojowe mieszkanie, tymczasem przydałby się nam trzeci pokój - niewielki, przeznaczony dla dziecka albo na naszą sypialnię. Zastanawiamy się nad wydzieleniem go w części dziennej, ale nie wiemy, jak to zrobić. Zależy nam na tym, żeby kuchnia pozostała otwarta na pokój dzienny. Daria

Rozwiązanie 1: Spanie przy balkonie
Justyna Burdow-Gołoś

Trzeci pokój powstał przy drzwiach balkonowych w strefie dziennej. Pozostałą jej część zajmuje salon i otwarta kuchnia. Po wydzieleniu dodatkowego pokoju pozostały tutaj dwa okna, które zapewniają wystarczającą ilość naturalnego światła.

W nowym pokoju urządziłam Państwa sypialnię. Nie jest duża, ale bez problemu mieści się w niej podwójne łóżko i pojemna szafa. Pomieszczenie jest zamykane suwanymi drzwiami, które po otwarciu nie kolidują z salonowymi meblami. Sąsiadujący z sypialnią niespełna 10-metrowy pokój przeznaczyłam dla dziecka.

Kuchenną zabudowę z pojedynczym, ale długim ciągiem roboczym zaprojektowałam wzdłuż ściany z drzwiami wejściowymi do mieszkania (tutaj znajduje się pion wodno-kanalizacyjny). Umowną granicę między przechodnią kuchnią a częścią wypoczynkową wyznacza wąska ścianka, przy której stoi szafka RTV.

Przedpokój dzieli się teraz na dwie oddzielne części: wejściową, z dwiema szafami (jedna z nich zamyka dawne przejście), oraz korytarz, z którego prowadzą drzwi do pokoju i łazienki. W tej ostatniej proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę o szer. 70 cm i podwieszony sedes. Pralkę umieściłam w niewielkim schowku gospodarczym wydzielonym w korytarzu.

Rozwiązanie 2: Obok kuchni
Krzysztof Radzanowski

Nowy pokój (Państwa sypialnię) wydzieliłem z przestrzeni przeznaczonej na aneks kuchenny. Kuchnia jest teraz dość wąska, ale nadal wygodna.

Jedno z wejść z przedpokoju zostało zlikwidowane – w tym miejscu powstała płytka wnęka na szafki kuchenne. Ciąg roboczy z płytą grzejną i zlewozmywakiem ma kształt litery L; lodówkę umieściłem poza ciągiem – przy otwartym przejściu do pokoju dziennego. Drugie wejście z przedpokoju jest teraz nieco węższe, w dobudowanej ściance znajduje się kieszeń na praktyczne drzwi przesuwane.

W Państwa sypialni mieści się podwójne łóżko i spora szafa (druga, nie mniej pojemna, jest w przedpokoju). Mniejszy z istniejących pokoi, przeznaczony dla dziecka, ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Nieznacznie zmniejszyłem natomiast łazienkę – wydzieliłem z niej dostępny z przedpokoju schowek na pralkę (40 x 60 cm). Mimo to w łazience pozostało wystarczająco dużo miejsca na wygodną kabinę prysznicową (kwadratowy model o wymiarach 90 x 90 cm), podwieszony sedes i umywalkę (szer. 60 cm).

Skomentuj:

Jak wydzielić dwie sypialnie w 47-metrowym mieszkaniu?