Drzwi wewnętrzne w dobrym stylu

Monika Utnik-Strugała

Drzwi wewnętrzne tradycyjnie i oryginalnie zarazem? Wydawałoby się, że to niemożliwe do pogodzenia. Tymczasem, jeśli marzycie o drzwiach innych niż wszystkie, ten artykuł jest dla was.

Ażurowe, misternie rzeźbione drzwi znajdziemy w sklepach z meblami kolonialnymi lub na starociach. Ciekawostka: takie dekoracyjne skrzydła niektórzy wykorzystują jako zagłówek do łóżka.
Ażurowe, misternie rzeźbione drzwi znajdziemy w sklepach z meblami kolonialnymi lub na starociach. Ciekawostka: takie dekoracyjne skrzydła niektórzy wykorzystują jako zagłówek do łóżka.
Fot. East News

Nie możesz się zdecydować, jaki kolor drzwi wybrać? Pomyśl o drzwiach z ukrytą ościeżnicą (lico drzwi jest równe z murem). Można je pomalować na kolor ściany lub wyłożyć taką samą tapetą. Uciekasz od schematów? Postaw na skrzydło wykończone farbą tablicową albo kup model, który pomalujesz samodzielnie. A może zależy ci na optycznym podwyższeniu mieszkania? Wtedy warto wybrać model z nadstawką lub sięgający od podłogi do sufitu – będzie mocnym akcentem we wnętrzu. Wbrew pozorom pomysłów na drzwi jest bez liku. Producenci oferują coraz to nowe okleiny i zaskakujące wykończenia. Bez problemu znajdziemy drzwi z trójwymiarową fakturą, szklane, wykończone lustrem, tkaninami, kamieniem, betonem, filcem, blachą, panelami drewnianymi czy płytkami ceramicznymi. Wybór zależy tylko od naszej fantazji. ?

Co musisz wiedzieć o drzwiach z ukrytą ościeżnicą:

• Aby zamontować takie drzwi, potrzebny jest otwór trochę większy od standardowego (mniej więcej o 1 cm z każdej strony).

• Każda strona skrzydła może być wykończona innym materiałem, co pozwala idealnie dopasować je do stylu i kolorystyki dwóch pomieszczeń.

• Dyskretne są nawet klamki – można je bowiem wykończyć tym samym materiałem co ściana i same drzwi.

Jeśli w przedpokoju jest kilkoro drzwi, które mogą się wzajemnie blokować, rozwiązaniem będą tzw. modele odwrócone (jedne otwierają się do pokoju, drugie na korytarz) lub otwierane obustronnie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Drzwi wewnętrzne w dobrym stylu