Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie we wrocławskiej kamienicy urządzone po królewsku

Tekst: materiały prasowe Quick Step, zdjęcia: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska/panitopotrafi.pl

Odsłonięta cegła na ścianach zabytkowej kamienicy, zdominowała cały apartament. Projektantki jednak zrezygnowały ze stylu industrialnego, tak często pojawiającego się w tego typu wnętrzach, na rzecz trendu zwanego Royal Chic. Zobaczmy jak on wygląda.

apartament
Salon to otwarta przestrzeń połączona z kuchnią i jadalnią.
Zdjęcia: Anna Drozd i Beata Łańcuchowska, panitopotrafi.pl

Od niedawana coraz częściej urządzamy wnętrza z przepychem. Ciemne kolory pojawiają się na ścianach, podłodze i meblach, a na ich tle złote dodatki, wszystko to dodaje wnętrzu luksusu i elegancji. Marka Quick-Step ten styl określa mianem Royal Chic. W tym trendzie zaaranżowano mieszkanie w historycznej wrocławskiej kamienicy. Spektakularnej metamorfozy dokonały autorki bloga Pani to potrafi – Anna Drozd i Beata Łańcuchowska.

Wnętrze z charakterem

Apartament, liczący 62 metry kwadratowe, składa się z dwóch poziomów. Na piętrze są, połączone ze sobą, salon, kuchnia i jadalnia, gdzie króluje odkryta cegła w oryginalnym kolorze i ciemne podłogi z kolekcji Impressive marki Quick-Step. W położonym niżej przyziemiu znajduje się przytulna sypialnia, w której króluje biel i jasne barwy.

Zdecydowane rozwiązania

Co typowe w mieszkaniach z XIX wieku całość jest bardzo wysoka – górny poziom mierzy aż 3,60 m, a na dole to również niestandardowe we współczesnym budownictwie 2,75 m. W tak wysokim wnętrzu z powodzeniem można pozwolić sobie na ciemne barwy, zwłaszcza na podłodze. Laminowane Deski Palone firmy Quick-Step to dokładne odwzorowanie tradycyjnych japońskich desek Shou Sugi Ban. Bez nowoczesnej technologii nie byłoby możliwe stworzenie podłogi, która w tak dokładny sposób oddawałaby chropowatości i głęboką barwę materiału tradycyjnie używanego w Japonii. Dodatkowo dzięki systemowi „uniclik” położenie podłogi nie stanowiło większego problemu. Składa się ją jak dobrze dopasowane klocki, a po montażu tworzą przepiękną całość.

Aby złagodzić bardzo zdecydowane faktury cegieł i podłogi resztę pomieszczenia pomalowano na biało. W miejscu gdzie kuchnia łączy się
z wejściem i klatką schodową, a ściany narażone są zabrudzenia, położona została farba matowa. Ten sam biały kolor ścian powtórzono w sypialni. Dzięki temu pokój
z wysoko umieszczonymi oknami wydaje się jaśniejszy. Dodatkowo górne i dolne pomieszczenie wizualnie połączył ten sam wzór podłogi położony na schodach i przy dużej wnękowej szafie. Na reszcie powierzchni sypialni zdecydowano się na wzór podłogi Beton Jasny z linii Impressive. Delikatna szarość na posadzce dodają wnętrzu przytulności. 

Esencja Royal Chic

Górna część dzienna wymagała wizualnego podzielenia funkcji. Blogerki zdecydowały się na zagranie kolorami i nadanie charakteru wnętrzu dodatkami i akcesoriami. Postanowiono na ozdobny w charakterystycznym dla Royal Chic kolorze złota i mosiądzu, które doskonale komponują się z czernią i fioletem. To dodaje wnętrzu lekkiego blichtru. Świetnie sprawdza się tu też stary, żeliwny żyrandol czy też zrobione samodzielnie przez autorki wnętrza oświetlenie, które zawisło nad pomalowanym na czarno stołem.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie we wrocławskiej kamienicy urządzone po królewsku