Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak skutecznie myć naczynia w zmywarce?

red.

Mycie w zmywarkach ma wiele zalet: oszczędza pieniądze i czas, jest przyjazne dla środowiska, a w dodatku jest bardzo skuteczne. Jednak nie zawsze wyciągamy naczynia idealnie czyste. Kluczową rolę w myciu w zmywarkach odgrywają temperatura oraz czynniki chemiczne. Jak je stosować skutecznie?

DW60J9960US, A++, szer. 60 cm, 5 programów, opóźniony start, połowa załadunku, 3399 zł, Samsung
Zmywarka DW60J9960US, A++, szer. 60 cm, 5 programów, opóźniony start, połowa załadunku, 3399 zł, Samsung
Fot. materiały prasowe

Samo włożenie naczyń do zmywarki nie gwarantuje, że wyjmiemy z niej czyste talerze. Istotne jest to jaki detergent wybierzemy i temperatura mycia. Produkty do mycia naczyń w zmywarkach to detergenty. Są bezpieczne, gdy stosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętajmy, aby zawsze uważnie czytać etykiety, szczególną uwagę zwracając na symbole i ikony bezpieczeństwa zamieszczone na etykietach. To informacje, które pomogą nam wyrobić dobre nawyki bezpiecznego stosowania i przechowywania tych produktów.

Produkty do mycia naczyń w zmywarkach to gwałtownie rosnąca kategoria detergentów. Dziś trudno uwierzyć, że pierwsza bardzo prosta tabletka do zmywarki pojawiła się na świecie w roku 1987. Jakość zmywania nie była zresztą w tamtym czasie zachwycająca. Minęło jeszcze dużo czasu zanim na rynku pojawiły się najpierw tabletki stopniowo uwalniające składniki, czy produkty posiadające w swoich składach kluczowe dla jakości mycia enzymy

– mówi dr Anna Oborska, chemik, kosmetolog i Dyrektor Generalny Stowarzyszenia.

Który czynnik decyduje o wysokiej jakości procesu mycia naczyń w zmywarkach?
- Głównym zadaniem produktów do mycia naczyń jest usuwanie zabrudzeń. Produkty do mycia w zmywarkach dają jednak dodatkowe korzyści: nabłyszczają naczynia, chronią szkło przed matowieniem, chronią stal przed korozją – mówi dr Anna Oborska.
Korzystając ze zmywarek trzeba pamiętać, że na jakość zmywania naczyń wpływa także odpowiednia pielęgnacja samego urządzenia. Warto stosować detergenty do czyszczenia zmywarek, które usuną kamień oraz tłuszcz z miejsc trudno dostępnych, a także wyeliminują nieprzyjemny zapach.

Namaczanie naczyń jest wskazane przed ich włożeniem do zmywarki, kiedy mamy do czynienia z zaschniętymi zabrudzeniami. Koniecznie też należy opłukać naczynia, na których są resztki sosów i jedzenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak skutecznie myć naczynia w zmywarce?