Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na Powiślu z klimatem paryskiej kamienicy

red.

Współczesny apartamentowiec w samym sercu warszawskiego Powiśla, ale wnętrza bardziej przypominają te znad Sekwany. Przedstawiamy aranżację mieszkania, która w oryginalny sposób łączy klimat starych francuskich kamienic z atrybutami nowoczesności.

Mieszkanie na Powiślu z klimatem paryskiej kamienicy
Mieszkanie na Powiślu z klimatem paryskiej kamienicy
Fot. Ayuko Studio/ www.domagaladesign.com

Obecny kształt mieszkania to zasługa współpracy właścicieli z architektem Filipem Domagałą z pracowni Domagła Design. By dostosować 66-metrową przestrzeń pod potrzeby młodego małżeństwa konieczna była gruntowna metamorfoza: od zmiany układu ścian i wyburzeń w salonie oraz hallu, po modyfikacje w hydraulice i elektryce. Było to konieczne ponieważ część dzienną mieszkania zaplanowano od północy, gdzie docierało mniej światła. Zdecydowano się na otwarcie przestrzeni w linii z południa na północ (sypialnia-gabinet- salon) i na przeszklenia, by naturalne światło mogło swobodnie przenikać do wielu pomieszczeń.

W założeniach projekt miał być połączeniem klimatu starej kamienicy z nowoczesną funkcjonalnością. Parkiet we francuską jodełkę, wysokie listwy przypodłogowe i sztukaterie tworzą scenerię niczym z paryskiego apartamentu. Do nich dobrano proste, współczesne meble oraz dodatki, tworząc kompozycję w stylu fusion.

Stonowana zabudowa w bieli i drewnie potęguje wrażenie jasności. Wnętrzom nie brakuje dzieł sztuki, które dobrano kolorystycznie do pomieszczeń. Całość jest lekka i kobieca.

Wszystko zostało zaplanowane od A-Z, ale to klientka wiele dekoracji dodała od siebie. Ma do tego po prostu świetną rękę. Podczas sesji nie było stylistki. Wszystkie akcesoria, które widać, to zasługa dobrego smaku właścicielki mieszkania

– podkreśla architekt Filip Domagała.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Mieszkanie na Powiślu z klimatem paryskiej kamienicy