Stylowe mieszkanie w starej sopockiej kamienicy

red.

Mieszkania w kamienicach mają klimat, charakter i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Idealnym przykładem jest to mieszkanie na poddaszu sopockiej kamienicy.

Jasne mieszkanie w starej sopockiej kamienicy
Odważna fototapeta w części wypoczynkowej dodaje tej przestrzeni charakteru i wyjątkowości.
mat. prasowe Inter Door

Mieszkania w kamienicy mają swoje plusy i minusy. Często trzeba się zmierzyć z historyczną tkanką, która nie zawsze daje się łatwo kształtować. Wiedzą o tym najlepiej architektki ze studioLOKO, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu kamienicy w Sopocie.

studioLOKO praktycznie od razu miało swoją wizję na ten projekt. Od samego początku chodziło o proste wnętrze. Postawiono więc na umiar i dojrzałą elegancję. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy. Projektantki zdecydowały się na ponadczasową bazę, która nowemu właścicielowi daje możliwość łatwej zmiany aranżacji w zależności od panującej mody czy zmieniających się potrzeb.

Bazujemy na naturalnych materiałach – drewno, marmur oraz zdecydowałyśmy się na bezpieczne kolory takie jak biel czy czerń. Żeby jednak wnętrze nie było zbyt proste, a wręcz smutne postawiłyśmy na kolorowe dodatki, które kiedy tylko nam się znudzą – a raczej właścicielowi – można zmienić

– mówi Joanna Real-Studzińska ze studioLOKO.

Mieszkanie posiada wysokie sufity, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlone. Jest jeszcze jeden plus – przestronność, mimo że mieszkanie znajduje się na poddaszu. Skosy jednak spowodowały trudności z wyborem odpowiednich szaf. Architektki postanowiły w dwóch sypialniach wyodrębnić garderoby, dzięki czemu właściciele mają więcej miejsca na swoje rzeczy.

Przeczytaj także: Jak funkcjonalnie zagospodarować poddasze?

Mieszkanie wypełnione jest roślinnością i licznymi dodatkami. Uzupełnieniem aranżacji są fototapety. W projekcie dominuje biel, czasem w towarzystwie czerni, drewna albo marmuru.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Stylowe mieszkanie w starej sopockiej kamienicy