Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w Gdańsku w stonowanych kolorach

red.

W tym 70-metrowym mieszkaniu w Gdańsku mieszkają Martyna i Mateusz. Ona marzyła o skandynawskiej bieli i szarościach. On - widział wnętrza w bardziej ciepłych tonacjach i nowoczesnym wydaniu. Ich wizje spotkały się w połowie drogi.

Ktoś powiedział, że wspólne życie to sztuka kompromisów. Tak też było w przypadku pary młodych ludzi: Martyny i Mateusza. Każde z nich miało inny pomysł na cztery kąty. Sprawę urządzania mieszkania na osiedlu Talosi w Gdańsku oddali więc w ręce specjalistów ze studia Raca Architekci, a Ci spróbowali połączyć ich wymagania w jednym projekcie.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Architekci zastosowali skandynawską bazę – biel i szarości, ale połączyli ją z dużą ilością drewna dębowego, dostrajając mieszkanie piękną i szlachetną barwą khaki. Kolor ziemistej zieleni w części dziennej jest głęboki, intensywny, wyrafinowany. Jednak podążając w kierunku prywatnej strefy mieszkania – blaknie, nabiera subtelnej oprawy.
Dzięki tej kojącej tonacji przestrzenie wypełnia poczucie harmonii i spokoju. Do niej dobrano lekkie i proste w formie meble oraz minimalistyczne oświetlenie. Kubikowa zabudowa w drewnianej otulinie idealnie wpisuje się w tę swobodną, architektoniczną interpretację. 

W kuchni postawiono na dwukolorowe szafki kuchenne. Granicę pomiędzy strefą kuchenną a wypoczynkowa stanowi spory stół jadalny. Wprowadza on także do tej części mieszkania odrobinę dynamizmu.

Miejski azyl spodobał się właścicielom i ich czworonożnemu przyjacielowi.

Skomentuj:

Mieszkanie w Gdańsku w stonowanych kolorach