Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Roboty do mycia okien - gdzie kupić? Ile kosztują? Jak działają?

Red.

Mycie okien od lat wygrywa w rankingach najbardziej nielubianych prac domowych. Na szczęście na polskim rynku pojawiły się roboty do mycia okien, które wyręczą nas w tej niewdzięcznej czynności.

Robot myjący okna
Robot myjący okna
Fot. Ecovas

Robot do mycia okien
Robot do mycia okien
Fot. mat. prasowe Ecovas

Roboty do mycia podłóg lub automatyczne odkurzacze to już standard. Jednak mało kto wie, że na polskim rynku dostępne są także roboty do mycia szyb.

Roboty do mycia szyb - jak działają?

Niewielkie urządzenia można porównać do... glonojadów (ryb, które "czyszczą" ścianki akwariów). Dzięki specjalnej budowie silników pod kołami robotów wytwarza się próżnia, która umożliwia "przyklejenie" robota do szyby. Może on poruszać się zarówno w pionie, jak i w poziomie (np. czyszcząc okna dachowe). Umieszczony na szybie, dokładnie i systematycznie wyczyści powierzchnię milimetr po milimetrze. Obsługa robota jest banalnie prosta. Wystarczy spryskać dołączoną do niego szmatkę płynem do mycia szyb, przyłożyć urządzenie do szyby i wcisnąć przycisk start.

Jak długo mogą pracować?

Do każdego robota dołączony jest zasilacz. Warto wybrać model z długim kablem (minimum 5 metrów długości). Większość robotów ma system awaryjnego zasilania, dzięki czemu mogą działać przez 30 minut bez prądu. Wystarczy wybrać jeden z zaprogramowanych trybów pracy lub, korzystając z pilota, sterować urządzeniem ręcznie. Decydując się na zakup robota do szyb, wybierzmy model, którym można łatwo sterować z poziomu aplikacji na smarfona. Niektóre urządzenia nie mają czujników krawędzi - można ich używać tylko do czyszczenia okien ramowych. 

Zobaczcie, co znaleźliśmy w polskich sklepach.

Zobacz też roboty odkurzające:

Skomentuj:

Roboty do mycia okien - gdzie kupić? Ile kosztują? Jak działają?