Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej

AS/materiał reklamowy

Na rynku jest wiele rodzajów płytek ceglanych. Różni je nie tylko kolor i tekstura, ale też pochodzenie. Część z nich powstaje z prawdziwej cegły – historycznej lub nowej – inne są wykonywane od razu jako płytki.

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
starecegly.com

Z prawdziwą duszą

Cegła dekoracyjna Historic Line należy do pierwszego rodzaju płytek. To oryginalna ozdoba pochodząca ze starego dworu, młyna lub kamienicy. Po rozbiórce prawdziwego obiektu z dawnych czasów cegły poddawane są obróbce tak, aby powstały z nich płytki.

Stara cegła jest odpowiednia dla miłośników historii, ale nie tylko. Stylizowana nigdy nie będzie identyczna z pierwowzorem. Chociaż jej wytwórcy robią co mogą, dbając o każdą rysę i wybarwienie, i wychodzi im to naprawdę nieźle, natura i historia to naprawdę godni konkurenci.

Stara cegła na ścianie wprowadza niepowtarzalny klimat do wnętrz. Aranżacje przy jej zastosowaniu, nabierają niezwykłego charakteru starych budynków, przy zachowaniu nowoczesnego stylu.

Historic Line to ponad 15 modeli płytek, które niosą ze sobą niepowtarzalną historię budynków, z których pochodzą. Różnorodne odcienie i faktury starych cegieł z tej serii, pozwalają na skomponowanie własnej, wyjątkowej aranżacji. Dzięki temu, że każda płytka jest inna, możemy mieć pewność, że wnętrze, które nimi wykończymy, będzie jedyne w swoim rodzaju.

Seria płytek Historic Line jest przeznaczona dla tych, którzy pragną przebywać we wnętrzach z prawdziwą duszą. Doskonale sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych i loftowych. Stare Cegły potwierdzają autentyczność historycznego pochodzenia ceglanych płytek, nadając im Certyfikat Pochodzenia. Wysoka jakość ceglanych płytek z serii Historic Line jest efektem niezwykłej trwałości historycznej cegły, odpowiedniej selekcji materiałów i dokładnej obróbki produkcyjnej. Dzięki temu można mieć pewność, że ceglana ściana powstała przy ich zastosowaniu, będzie nas cieszyć przez długie lata.

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
starecegly.com

Z klasycznym licem

Ceglane płytki na ścianę Lico Klasyczne charakteryzują się nierównomierną i poniszczoną fakturą, która doskonale odzwierciedla historyczne pochodzenie tej cegły. Idealnie nadają się do rustykalnego stylu wnętrza. Kolorystyka ceglanych płytek tego modelu jest zróżnicowana, od typowo pomarańczowoceglanej barwy, przez lekko wypłowiałą, aż po szarą. Odpowiednie rozmieszczenie na ścianie ceglanych płytek tego modelu pozwoli uzyskać efekt prawdziwej ściany z cegły. Ceglana ściana stworzona przy ich zastosowaniu z pewnością zaintryguje każdego, kto na nią spojrzy i nie pozwoli przejść obok niej obojętnie.

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
starecegly.com

Prosto z Torunia

Dla tych, którzy cenią autentyczność i indywidualność stworzyliśmy niezwykłą ceglaną płytkę Lico Toruńskie. Wszystkie ceglane płytki wchodzące w skład tego modelu mają swoją własną, unikalną historię. Można śmiało powiedzieć, że płytki te wiele widziały, ponieważ wszystkie pochodzą z oryginalnych XIX-wiecznych cegieł, które tworzyły historyczne budynki Torunia.

Pozyskiwana podczas prac rozbiórkowych stara cegła, trafia w nasze ręce, a my sprawiamy, że odzyskuje nowe życie, które może dalej prowadzić w nowej odsłonie ceglanej płytki. Każda płytka jest przez nas starannie przygotowana i docięta, aby mogła zachwycać i dodawać uroku, zdobiąc wyjątkowe wnętrza domów i mieszkań naszych klientów.

Płytki ze starej cegły Lico Toruńskie są sztandarowym produktem firmy Stare Cegły, który został doceniony znakiem jakości „Made in Toruń”. 15 listopada 2018 roku w hotelu Bulwar w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu jakości „Made in Toruń”. Kapituła znaku wyróżniła płytkę Lico Toruńskie i nadała jej ten prestiżowy znak, którym mogą pochwalić się jedynie toruńskie firmy stawiające na najwyższą jakość usług. To wyróżnienie nadane nam przez Prezydenta Miasta Toruń pokazało, że nasze dotychczasowe praktyki, w których stawiamy na najwyższą jakość oferowanych przez nas ceglanych płytek, zostały dostrzeżone i docenione. Dlatego za każdym razem z dumą prezentujemy ten niezwykły produkt, jakim są ceglane płytki Lico Toruńskie, wierząc, że nasi klienci docenią ich niezwykłą historię.

Kierując się najwyższą jakością produktu końcowego, od samego początku dbamy o to, aby cegły, z których tworzymy ceglane płytki Lico Toruńskie, pochodziły ze sprawdzonego źródła. W tym celu starannie dobieramy budynki, z których pozyskujemy cegłę – młyny, dworki, browary i pałacyki. Tylko budynki tego typu przykuwają naszą uwagę, ponieważ wierzymy, że ceglane płytki powinny oddawać zdobionym wnętrzom tylko to, co najlepsze. Nie możemy sobie wyobrazić sytuacji, w której elegancki salon będzie nosił na swych ścianach cegłę z chlewni, obory lub stodoły.

W ciągu 12 lat działalności nabyliśmy wiedzę i doświadczenie pozwalające na wybór tylko wytrzymałych cegieł, wypalanych z gliny bardzo dobrej jakości. To właśnie takie podejście sprawia, że ceglane płytki z serii Lico Toruńskie są doceniane przez tak liczne grono zadowolonych klientów, a także przez instytucje nagradzające regionalne produkty najwyższej jakości.

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
starecegly.com

Najlepsze miejsca na płytki

Cegła to uniwersalny materiał dekoracyjny, który idealnie wpasowuje się praktycznie w każdy styl wnętrza. Szczególnie polecana jest do aranżacji w stylu rustykalnym, loft i skandynawskim, a przy przemyślanym projekcie – może wkomponować się w wykończenie każdego wnętrza. W zależności od pozostałych elementów wystroju płytki z cegły retro mogą wprowadzić atmosferę domowego ciepła i przytulności w domowym zaciszu lub prestiżu i klasy w przestrzeniach biznesowych i biurowych.

Płytki z cegły toruńskiej doskonale podkreślają rożne elementy zabudowy, takie jak kominki, filary czy wnęki, np. bardzo ciekawie wygląda ozdobiona starą cegłą ściana kominka. Eksponuje jego walory i przyciąga uwagę, dzięki czemu kominek staje się centralnym punktem w domu, prawdziwym sercem, w którym podczas zimowych, chłodnych wieczorów ociepla nie tyle powietrze, ile serca domowników. Płytki doskonale nadają się również na elewację.

Miejscem często wykańczanym ceglanymi płytkami jest kuchnia, szczególnie ściana znajdująca się przy blacie roboczym, która jest podatna na zabrudzenia, zdarcia, uszkodzenia i obicia. Ceglane płytki nadają się tu idealnie – są nie tylko niepowtarzalne, ale i bardzo wytrzymałe, zniosą więc najtrudniejsze wyzwania kuchenne. Przy tym dodają charakteru i tworzą niepowtarzalny klimat.

Nie ma jednego słusznego kanonu w stosowaniu cegły, jedynym co może ograniczyć jest nasza wyobraźnia. Oprócz mieszkań i domów ceglane płytki chętnie wykorzystuje się też w przestrzeniach użytkowych. Historyczna cegła – jakkolwiek zastosowana – robi wrażenie i jest praktyczna w utrzymaniu.

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej
starecegly.com

Łatwy montaż

Dużą zaletą cegły na ścianę jest jej łatwy montaż, który można wykonać samodzielnie. Bardzo pomocne są przy tym materiały przeznaczone do montażu starej cegły. Płytki ceglane wymagają kilku specjalnych produktów, takich jak:

  • Emulsja gruntująca pod płytki z cegły,
  • Klej do płytek z cegły,
  • Fuga dekoracyjna do cegły na ścianę,
  • Impregnat Stara Cegła.

Zastosowanie artykułów przeznaczonych do montażu płytki z cegły daje gwarancję uzyskania satysfakcjonującego efektu, który będzie cieszył oczy przez długie lata. Nasze doświadczenie z wymienionymi produktami i liczne realizacje z ich użyciem, pozwalają z czystym sumieniem je polecać. Aby ułatwić zakup potrzebnych akcesoriów, przygotowaliśmy zestaw, który zawiera wszystkie produkty niezbędne do montażu płytki z cegły.

Dodatkowym atutem jest to, że ceglane płytki retro mogą być umieszczane również na zewnątrz budynków, a impregnacja odpowiednim preparatem zapewni trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Cegła historyczna – płytki z cegły rozbiórkowej