Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym kierować się dobierając oświetlenie lustra?

AZ

Oświetlenie lustra w łazience jest bardzo ważnym elementem funkcjonalnym i dekoracyjnym. Dobre oświetlenie lustra ułatwia jego użytkowanie, zarówno panom, którzy się golą, jak i paniom, które czasami malują się w łazience. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie lustra w łazience? Podpowiadamy.

Czym kierować się dobierając oświetlenie lustra?
Czym kierować się dobierając oświetlenie lustra?
Strefalamp

Oświetlenie lustra w łazience - dlaczego jest tak ważne?

Lustro w łazience pełni wiele różnorodnych funkcji, ponieważ można się w nim przeglądnąć, sprawdzić swój wygląd po kąpieli, nałożyć lub zmyć makijaż, a także ogolić się lub wyrwać włoski z brwi. Oczywiście część tych czynności można wykonać przed toaletką, jednak taki mebel nie znajduje się w każdym mieszkaniu. Do czynności takich jak nałożenie podkładu lub tuszu do rzęs, a także do męskiego pielęgnowania zarostu, potrzebne jest precyzyjna widoczność. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, w formie kinkietu nad lustrem. Szeroki wybór tego typu elementów oświetlenia można znaleźć tutaj: https://www.strefalamp.pl/kinkiet-nad-lustro

Oczywiście w łazience większość osób montuje lampy sufitowe, jednak warto wiedzieć o tym, że zwykle nie dają one wystarczającego oświetlenia nad lustrem, tylko raczej nastrojowy klimat, tak lubiany w trakcie relaksującej kąpieli. Oświetlenie lustra powinno być miejscowe, a więc ma za zadanie kierować światło w konkretne miejsce, a nie je rozpraszać. 

Jakie oświetlenie lustra w łazience wybrać?

Kinkiet nad lustrem w łazience powinien być przede wszystkim praktyczny i bezpieczny. Ten drugi aspekt odnosi się do klasy szczelności, ponieważ w łazience panuje spora wilgotność. Ważne jest więc to, aby nie obawiać się zachlapania wodą lampy znajdującej się nad lustrem. Najlepiej wybrać więc wysoką klasę szczelności, oznaczaną skrótem IP. Dobrym rozwiązaniem jest klasa szczelności minimum IP 44. Taka lampa poradzi sobie z wilgocią, kurzem, a także pyłem. Warto także zadbać o odpowiednie żarówki, a więc takie, które emitują chłodne światło, potęgujące kontrast i pozwalające na zobaczenie szczegółów na swojej twarzy. W przypadku łazienki nie należy stosować oświetlenia halogenowego, ponieważ mogą one ulec uszkodzeniu w trakcie kontaktu z wodą. Lepszym rozwiązaniem są żarówki LED lub świetlówki. Jeśli chodzi o miejsce montażu oświetlenia, to polecane jest umieszczenie go dokładnie nad lustrem. Jest to odpowiednie miejsce, które umożliwia wygodne obserwowanie swojej twarzy, makijażu, zarostu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór eleganckiego kinkietu, który zapewnia świetne oświetlenie, a jednocześnie prezentuje się szykownie. Osobom, które lubią bardziej nieszablonowe pomysły, może spodobać się inny typ oświetlenia, a więc umieszczenie dwóch lampek po bokach lustra. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, ponieważ minimalizuje pojawianie się cieni. Lepiej nie decydować się na zakup lustra z już wbudowanym oświetleniem, ponieważ w sytuacji, gdy coś się popsuje, wymiana może być kosztowna lub niemożliwa i zamiast nowej żarówki, konieczny będzie zakup całego nowego lustra. 

Kinkiet nad lustrem - ważny element oświetlenia

Warto pamiętać o tym, że kinkiet nad lustrem pełni wiele ważnych funkcji, ponieważ z jednej strony jest on elementem dekoracyjnym, jak i praktycznym. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli kinkietów i innych lamp pozwalających na punktowe oświetlenie. Właśnie dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego i pasującego do swojej łazienki. Ważne jest, aby dbać nie tylko o estetykę lampy i jej wygląd, ale także o kwestie praktyczne. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Czym kierować się dobierając oświetlenie lustra?