Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dachy w fale i gładkie

ISz

Dach w fale czy gładki? Na etapie projektu może nam się wydawać to mało istotne. Im wcześniej jednak dokonamy wyboru, tym lepiej. Przecież dachu nie wymienia się co roku ;-)

dach dachy dach stromy dachy strome trendy pokrycie dachowe budowa domu 2021 blachodachówka blacha na dach blachodachówki modułowe blachodachówki moduły panele panelówki
Dachówka ceramiczna Titania
Fot. Creaton

Pokrycia, które tworzą fale na połaci dachu – dachówki profilowane i blachodachówki – to już tradycja. Wielu zwolenników mają pokrycia z płaską powierzchnią, które w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze. Jednak statystki sprzedaży potwierdzają, że w Polsce bardziej lubiane są pokrycia w fale. Wynika to z naszego przywiązania do tradycji, ale kupujemy je często także dlatego, że takie samo ma dom sąsiadów. Właściwie trudno jest ten spór rozstrzygnąć. Dlatego planując budowę domu, zainspirujmy się propozycjami realizacji producentów. Być może jeszcze zmienimy zdanie i będzie czas na to, aby zrobić odpowiedni wpis do dokumentacji projektowej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dachy w fale i gładkie