Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

mat. prasowe

Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która w pierwszy weekend września wypełni halę EXPO XXI! Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz wystawa “HACK THE PROCESS” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form.

Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!
Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!
mat. prasowe

Wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów! Rozgrzejemy designerską Warszawę do czerwoności! W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe - w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych - lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami.

zapowiadają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski.

TRŁ PRINT! - słynny “Rosyjski Niedźwiedź” na żywo!

Podwójna edycja TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to unikalne połączenie najnowszego polskiego designu, pełne premier i nowości, z najlepszą selekcją współczesnego polskiego plakatu od najważniejszych ilustratorek i ilustratorów. Co roku to otwarcie targowego sezonu w Polsce przyciąga prawie 10 tys. gości szukających inspiracji, lokalnych projektów, nowych marek i wyjątkowych plakatów sygnowanych autorskimi podpisami. Już wiemy, że w EXPO XXI swoje stoiska zaprezentują m.in. Paweł Jońca, twórca najsłynniejszego plakatu komentującego wojnę na Ukrainie “Russian Bear” z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach oraz Bartosz Kosowski, prawdopodobnie najbardziej nagradzany polski ilustrator nowego pokolenia na świecie. W sumie zobaczymy 60 topowych twórczyń i twórców i tysiące unikalnych plakatów i ilustracji.

TRŁ FRESH! - nowa polska ceramika zachwyca!

Ozdobą TRŁ FRESH! będzie bijąca rekordy popularności współczesna polska ceramika i porcelana. To jedyna okazja w Polsce żeby w jednym miejscu zobaczyć i kupić fantastyczne projekty od najciekawszych pracowni, ceramiczek i ceramików. Oprócz uwielbianych przez publiczność TRŁ marek, takich jak Hadaki, Wesky Studio, Révolte, Czynie Ceramics, Spiek Ceramiczny, czy Zakwas Studio, na targach pokażą się liczni debiutanci: np: Human Nature Studio, TOSKAcermica, czy Sylwia Szyrszeń-Jakierska. TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z MEBLAMI, TEKSTYLIAMI, ROŚLINAMI, KSIĄŻKAMI DLA DZIECI, AKCESORIAMI, BIŻUTERIĄ i niezwykle różnorodna strefa WELLNESS, która - jesteśmy pewni - zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta.

WYSTAWY: “SZPUNAR.” i eksperymenty ze School of Form

Ozdobą wrześniowego weekendu z TRŁ będą dwie unikatowe, premierowe wystawy! Po pierwsze - “SZPUNAR.” - jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce w Polsce specjalnie na Targi Rzeczy Ładnych przygotował spektakularną prezentację swojego malarstwa. Obrazy Nikodema Szpunara to fenomen ostatnich miesięcy - wyraziste, niezwykle plastyczne i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem kształty zachwycają formami i przebojowością. Podczas TRŁ wszystkie dzieła będzie można kupić - także unikalne, 8-metrowe szarfy malowane specjalnie na to wydarzenie.

Tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to pierwsza odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS.  W hali EXPO XXI będzie miała premierę wystawa szykowana na Vienna Design Week. To "HACK THE PROCESS” - efekt eksperymentów studentów School of Form, którzy za zadanie dostali stworzenie porcelanowych misek w sposób kwestionujący niezmienny od 200 lat sposób ich wytwarzania. Efekt?  Miski cieńsze od najcieńszej chińskiej porcelany, porowate i zatrzymujące wodę, strukturalne i przypominające makaron, wreszcie stopione jak pozostałości po wybuchu wulkanu. Ten fascynujący pojedynek człowieka (i robota!) z materią będzie można zobaczyć tylko na TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych.

                                                                                   ***

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!   3-4 września, godz. 11-19, EXPO XXI, Warszawa

Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

Więcej informacji:

  • targirzeczyladnych.pl
  • facebook.com/targirzeczyladnych
  • Instagram.com/targirzeczyladnych
    Więcej o:

Skomentuj:

Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!