Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022 r.

mat. prasowe

Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022
Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022
mat. prasowe

Najnowsza edycja będzie obfitowała w wydarzenia towarzyszące, wśród nich:

 • spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara,
 • wystawy “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form Uniwersytetu SWPS,
 • HAKOBO “ NADMORSKIE SUWENIRY”.

Wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów! Rozgrzejemy designerską Warszawę do czerwoności! W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe - w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych - lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami.

zapowiadają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski.

TRŁ PRINT! - słynny “Rosyjski Niedźwiedź” na żywo!

Podwójna edycja TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to unikalne połączenie najnowszego polskiego designu, pełne premier i nowości, z najlepszą selekcją współczesnego polskiego plakatu od najważniejszych ilustratorek i ilustratorów. Co roku to otwarcie targowego sezonu w Polsce przyciąga prawie 10 tys. gości szukających inspiracji, lokalnych projektów, nowych marek i wyjątkowych plakatów sygnowanych autorskimi podpisami. Już wiemy, że w EXPO XXI swoje stoiska zaprezentują m.in. Paweł Jońca, twórca najsłynniejszego plakatu komentującego wojnę na Ukrainie “Russian Bear” z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach oraz Bartosz Kosowski, prawdopodobnie najbardziej nagradzany polski ilustrator nowego pokolenia na świecie. W sumie zobaczymy kilkadziesiąt topowych twórczyń i twórców i setki unikalnych plakatów i ilustracji.

TRŁ FRESH! - nowa polska ceramika zachwyca!

Ozdobą TRŁ FRESH! będzie bijąca rekordy popularności współczesna polska ceramika i porcelana. To jedyna okazja w Polsce, żeby w jednym miejscu zobaczyć i kupić fantastyczne projekty od najciekawszych pracowni, ceramiczek i ceramików. Oprócz uwielbianych przez publiczność TRŁ marek, takich jak Hadaki, Wesky Studio, Révolte, Czynie Ceramics, Spiek Ceramiczny, czy Zakwas Studio, na targach pokażą się liczni debiutanci: np: Human Nature Studio, TOSKAcermica, czy Sylwia Szyrszeń-Jakierska.

Ceramika na TRŁ: Hadaki

Legenda Targów Rzeczy Ładnych. Jedna z najbardziej nagradzanych ceramicznych marek, która kojarzy nam się z dobrym smakiem, jakością i nowoczesnością. Ich wazony, kubki, talerze i akcesoria (oraz oczywiście figurki!) od kilku lat zachwycają stylem i wykonaniem. Wykonywane ręcznie, z dbałością o formę, w której prostota jest głównym kluczem do sukcesu i największym atutem. Każdy kontakt z kubkami, talerzami, czy wazonami Hadaki jest małą przyjemnością. Całej zastawie od Hadaki towarzyszą tajemnicze figurki (które mogą pełnić też funkcje solniczek)- przeurocze stworki, które od wielu edycji kradną serca dużych i małych. Już w ten weekend ujrzymy premierowo nową kolekcję figurek.

Ceramika na TRŁ: Zakwas Studio

Świetne połączenie rzemiosła, misji i designu. Już na pierwszy rzut oka uwodzi prostotą, szczerością i powściągliwością. A jednocześnie zaskakuje lirycznością, małymi gestami i inspiracjami. Te drobinki bazaltu dodane do porcelany, ta imitacja popołudniowego letniego nieba na kubeczkach - uwielbiamy. Dużo tu rzemieślniczej i materiałowej szczerości, dużo chęci mądrego zaspokojenia praktycznych potrzeb. To przedmioty robione w niewielkich wolumenach i wyczuwalnie prawdziwe. Co ważne, Zakwas Studio to nie tylko "zwykła" pracownia ceramiczna, ale spółdzielnia socjalna, która skupia się na ponownym wykorzystaniu tworzyw sztucznych, prowadzi programy edukacyjne w temacie ekologii i aktywizuje osoby wykluczone zawodowo.

Ceramika na TRŁ: Czynie Ceramics

Czy to kubeczki, czy filiżanki, czy talerzyki – zawsze są rozbrajające, rozkoszne i pełne wdzięku. Ostatnio zachwyciły nas kubeczki z malutkimi, czerwonymi krabami, krewetkami i raczkami. Wcześniejszym hitem była seria z kobaltowymi i złotymi pociągnięciami pędzla. Kultowe zaś już są kubki i filiżanki z gwiazdkami i innymi złotymi emblematami. Lekko, delikatnie, nie do przegapienia.

Czynie Ceramics
Czynie Ceramics
Czynie Ceramics
Czynie Ceramics
Czynie Ceramics
Czynie Ceramics

Ceramika na TRŁ: Patrzwork

Marka, która tworzy urokliwe, kolorowe, a przede wszystkim niesamowicie oryginalne zegary. Przyjemne pastelowe kolory, a szczególnie miarowo poruszające się wahadło potrafi uspokoić, zamiast stresować. Zegary PATRZWORK charakteryzują się wyszukanym kolorem, estetyczną formą i dopracowanym detalem. Największym pragnieniem projektantki jest zachęcanie ludzi do tego, by w domu otaczali się pięknym przedmiotami, rzeczami, które mają dla nich estetyczną wartość.

Ceramika na TRŁ: Wesky Studio

Wyjątkowej urody ceramika, pełna spokoju, elegancji i wyciszenia. To wspaniałe klasyczne formy, wizualne eksperymenty, w  poszukiwani jakiejś nieopisanej bliskości i intymności. Wspaniałe w tych czarkach, kubeczkach i wazonach jest to, że równie dobrze kojarzą się z letnim popołudniem w skąpanym w słońcu domkiem w Toskanii, jak i prestiżową i wystylizowaną sesją zdjęciową Jest tam ziemia. Jest faktura. Jest jakość. To przedmioty, które zachwycają w pojedynkę, ale jeszcze bardziej zyskują w większych grupach. To gotowe ceramiczne kolekcje, których obserwowanie jest po prostu czystą przyjemnością.

TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z MEBLAMI, TEKSTYLIAMI, ROŚLINAMI, KSIĄŻKAMI DLA DZIECI, AKCESORIAMI, BIŻUTERIĄ i niezwykle różnorodna strefa WELLNESS, która zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta wszystkich szukających oryginalnych i naturalnych produktów.

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych.

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!

 • 3-4 września 2022 r., godz. 11-19
 • EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 14/16, Warszawa
 • Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

Więcej informacji:

 • targirzeczyladnych.pl
 • facebook.com/targirzeczyladnych
 • Instagram.com/targirzeczyladnych
  Więcej o:

Skomentuj:

Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022 r.