Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego rolety dzień noc są bardzo popularne?

artykuł zewnętrzny

Od kilkunastu lat goszczą w naszych oknach i z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Za co kochamy rolety dzień noc? Ich prostota, uniwersalizm i duży wybór kolorów są nie do przecenienia, ale znamy jeszcze inne zalety rolet dzień noc.

Dlaczego rolety dzień noc są bardzo popularne?
Dlaczego rolety dzień noc są bardzo popularne?
Karnix

Rolety dzień noc – prosta konstrukcja i łatwy montaż

Łatwy montaż, niewymagający ingerencji w konstrukcję okna (doceniają to zwłaszcza osoby wynajmujące mieszkania), to niekwestionowana zaleta, która przyniosła dużą popularność roletom dzień noc. Dzięki temu można je zamontować i zdemontować samodzielnie, co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Sama konstrukcja rolet dzień noc także jest nieskomplikowana i w ogólnym zarysie przypomina rolety klasyczne – łańcuszek do sterowania i górna rolka, na którą nawija się roletę. Różnicą jest dolny obciążnik oraz dwie równoległe płaszczyzny rolety, które w zależności od ustawienia będą całkowicie lub częściowo odcinać dopływ światła słonecznego.

Rolety dzień noc – uniwersalna estetyka

Rolety dzień noc mają bardzo prostą, a przez to uniwersalną estetykę. Poziome pasy wprowadzają do wnętrz spokój i harmonię, nawet jeśli postawimy na wyrazistą, jaskrawą kolorystykę.

Atutem tych rolet jest też duży minimalizm, nie epatują swoją obecnością, dyskretnie zdobiąc wnętrze i zapewniając domownikom potrzebną w dzień i w nocy intymność.

Rolety dzień noc – do wnętrz w różnym stylu

Rolety dzień noc można dopasować do wnętrz w różnych stylach. Mimo iż one same są raczej minimalistyczne i kojarzą się przede wszystkim z ascetycznymi wnętrzami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je w oknach wnętrz urządzonych w stylu glamour, francuskim, angielskim, mieszczańskim czy modern classic. Niejakim dysonansem może być użycie ich w pomieszczeniach w stylu vintage bądź rustykalnym, ale i tu wystarczy odrobina wyobraźni, by dobrze wkomponować je w istniejącą przestrzeń. Dużą rolę odegra wybór odpowiedniego koloru.

Rolety dzień noc – bogaty wybór kolorów

Niewiele jest rolet, które można wyprodukować w tak wielu kolorach, jak właśnie rolety dzień noc. Oferowane są w pełnej gamie kolorystycznej, by jak najłatwiej było dobrać je do wnętrza. Wbrew pozorom klienci wykazują duże zainteresowanie nie tylko roletami w popularnych kolorach (biel, szarość, odcienie beżu i brązu). Równie często zamawiane są rolety czerwone, zielone, żółte, pomarańczowe, różowe, a nawet czarne.

Dzięki tak dużemu wyborowi przy aranżowaniu wnętrz nie trzeba się ograniczać kolorystyką rolet. Jest dokładnie odwrotnie. Nawet jeśli zdecydujemy się na ich zakup na końcu, na pewno uda się dobrać rolety do wnętrza.

Rolety dzień noc – praktyczne rozwiązanie do stosowania z firanami, zasłonami i bez

Rolety dzień noc można potraktować jako jedyną osłonę okna na każdą porę doby lub jako uzupełnienie dla firan i zasłon.

Rolety z zasłonami to rozwiązanie widywane bardzo często. W dzień roleta ma nam zapewnić niezbędną dyskrecję, w nocy – dla lepszego efektu wizualnego – zasłaniamy okno zasłonami. To rozwiązanie jest szczególnie często stosowane w zimie – okno przesłonięte zasłoną np. z weluru sprawia, że wnętrze wydaje się cieplejsze.

Połączenie rolet dzień noc z firanką sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Do rolet pasują raczej firany gładkie, luźno zwisające z okna, bez chwostów czy sznurów. Warto dobrać je pod względem kolorystycznym – białe firanki nie zawsze dobrze skomponują się z kolorową roletą.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego rolety dzień noc są bardzo popularne?