Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto wybrać baterie podtynkowe?

Baterie podtynkowe to alternatywa dla tradycyjnych modeli, montowanych na ścianie. To idealna propozycja dla każdego, kto poszukuje nowoczesnych rozwiązań, a przy okazji przykłada dużą wagę do estetyki we wnętrzu. Baterie podtynkowe idealnie wpisują się w minimalistyczne aranżacje, ale sprawdzają się też w pomieszczeniach urządzonych w innych, modnych stylach. Jakie jeszcze zalety mają baterie podtynkowe?

baterie podtynkowe
Bateria umywalkowa podtynkowa Keria
Excellent

Baterie podtynkowe: charakterystyka

Wśród zalet, jakimi charakteryzują się baterie podtynkowe, najczęściej wymieniamy wzornictwo i estetykę wykonania. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, armatura podtynkowa jest w dużej części ukryta w ścianie - na zewnątrz widoczne są jedynie wylewka oraz uchwyty do regulacji wielkości strumienia wody i temperatury. W oczywisty sposób zajmuje ona zatem mniej miejsca, co czyni ją szczególnie atrakcyjną, kiedy poszukujemy elementów wyposażenia do małej łazienki. Baterie podtynkowe występują w różnych odmianach - mamy do dyspozycji umywalkowe, wannowe, prysznicowe i wannowo-prysznicowe. Możemy zatem w obrębie jednego pomieszczenia dopasować modele z tej samej linii wzorniczej, a tym samym sprawić, że aranżacja będzie spójna i bardziej elegancka. Baterie podtynkowe mogą być jedno- lub dwuuchwytowe, ponadto - w zależności pd modelu - bywają wyposażone w przełącznik natrysku, dzięki czemu sprawdzają się w strefie kąpielowej, gdzie jednocześnie można brać prysznic. 

baterie podtynkowe
Zestaw prysznicowo-wannowy podtynkowy Krotos
Excellent

Dlaczego warto wybrać baterie podtynkowe?

Prosta, nowoczesna forma czyni baterie podtynkowe idealnymi dodatkami do aranżacji zaprojektowanej zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami. Elegancki minimalizm z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią łatwość w utrzymaniu czystości. Armatura, o której mowa, jest częściowo ukryta w ścianie, a co za tym idzie, mamy na wierzchu mniej elementów, które wymagają czyszczenia. Baterie podtynkowe subtelnie zdobią wnętrze, nie dominują nad pozostałymi elementami, co jest ważne, kiedy planujemy wykończenie ścian dekoracyjnymi płytkami. Dekory ścienne skupiają należną im uwagę, a armatura współtworzy z nimi harmonijną kompozycję. Ponadto zajmuje mało miejsca - mniej niż tradycyjne modele natynkowe - dzięki czemu staje się idealnym wyborem do małej łazienki. Świetnie sprawdzi się między innymi w niezbyt obszernej strefie prysznicowej, a także w komplecie z wąską umywalką. Baterie podtynkowe są produkowane w różnych wykończeniach, co pozwala dopasować je do najpopularniejszych kolorów stosowanych w elementach wyposażeniach wnętrz - czerni, bieli, złocie oraz chromie.

baterie podtynkowe
Quatro, zestaw prysznicowo-wannowy podtynkowy
Excellent

Baterie podtynkowe umywalkowe

Baterie podtynkowe umywalkowe marki Excellent są produkowane z mosiądzu, ponadto zawierają wysokiej klasy komponenty: głowice ceramiczne Kerox/Sedal oraz perlatory Neoperl. Są dostępne w formie pojedynczej rozety lub dwóch mniejszych, przy czym drugie rozwiązanie zakłada oddzielny montaż wylewki i uchwytu regulującego przepływ i temperaturę wody. Jest to też opcja oferująca bardziej subtelny wygląd, będzie zatem odpowiednia dla osób, którym zależy na jak najmniej widocznych elementach armatury. Baterie podtynkowe umywalkowe Excellent z serii Keria, Pride, Clever i Oxalia charakteryzują się szeroką, spłaszczoną wylewką - forma ta została powtórzona w wymienionych modelach w postaci uchwytu regulującego.

Z kolei baterie podtynkowe umywalkowe z Serii Pi wyróżnia wylewka o okrągłym przekroju i niewielkiej średnicy. Są to modele wyjątkowo subtelne pod względem wyglądu, a jednocześnie solidnie wykonane. Zostały zaprojektowane z wyraźnie widoczną konsekwencją w podejściu do formy - okrągły przekrój pojawia się w każdym z elementów składających się na część natynkową baterii. Seria Pi jest dostępna w kolorach: białym, czarnym, złotym oraz w chromie.

Baterie podtynkowe prysznicowe

Jak już wcześniej wspomniano, baterie podtynkowe prysznicowe są doskonałym rozwiązaniem w niewielkiej strefie prysznicowej - bez względu na to, czy mamy do czynienia z  kabiną, czy z miejscem wydzielonym za pomocą szklanej ścianki. Spora część armatury zostaje podczas montażu ukryta w ścianie, a na zewnątrz najbardziej wystającym elementem jest wylewka, zatem gołym okiem da się zauważyć różnicę w stosunku do tradycyjnego rozwiązania. Baterie podtynkowe prysznicowe świetnie uzupełniają minimalistyczny wystrój łazienek, w których zamiast brodzika stosuje się odpływ liniowy w podłodze ze spadkiem, ściankę zamiast kabiny czy gładkie fronty szafek pozbawione klasycznych uchwytów.

Baterie podtynkowe prysznicowe marki Excellent łączą harmonijne wzornictwo, wysoką funkcjonalność oraz najwyższej klasy komponenty. Dostępne są zestawy ze słuchawką lub słuchawką i deszczownicą, którą montuje się na dogodnej dla przyszłego użytkownika wysokości. W porównaniu do tradycyjnej deszczownicy, montowanej wraz z całą armaturą w postaci natynkowej, tutaj mamy do czynienia z niezwykle subtelnym elementem. Poszczególnie serie nawiązują wzornictwem do baterii umywalkowych tego producenta, możemy zatem dopasować je idealnie w razie potrzeby i cieszyć się spójną aranżacją łazienki.

baterie podtynkowe
System prysznicowy podtynkowy Krotos
Excellent

Bateria podtynkowa wannowa

Kąpiel w nowocześnie urządzonej łazience pozwala poczuć się niemal jak w luksusowym SPA. Taki efekt osiągniemy między innymi dzięki zastosowaniu armatury marki Excellent. Bateria podtynkowa wannowa podkreśli elegancką linię wanny - zarówno w zabudowie, jak i wolno stojącej. Prosta forma słuchawki, będącej częścią zestawu, stanowi kontynuację minimalistycznego podejścia, jakie przyświecało twórcom prezentowanej armatury. Podobny efekt jest widoczny w podtynkowych zestawach wannowo-prysznicowych. W produktach użyto głowic ceramicznych Kerox oraz perlatorów Neoperl, które podnoszą ich niezawodność i funkcjonalność. Bateria podtynkowa wannowa z deszczownicą to rozwiązanie nie tylko do niewielkiej łazienki, w której nie ma miejsca na wannę i oddzielną kabinę prysznicową. Takie rozwiązanie jest również idealne dla wszystkich, którzy poszukują opcji kompaktowych, czyli oferujących różne możliwości zastosowania. Baterie podtynkowe prysznicowo-wannowe tej marki można zestawiać z innymi bateriami podtynkowymi, dedykowanymi na przykład dla umywalek.

Baterie podtynkowe marki Excellent są produkowane w kształtach i kolorach, które pozwalają na idealne dopasowanie ich do modnych elementów wyposażenia wnętrz. Wybierając odpowiednią serię armatury, możemy nawiązać do formy uchwytów meblowych, klamek w drzwiach czy opraw oświetleniowych. Podobnie dostępna paleta barw umożliwia wpisanie baterii podtynkowych tego producenta w aranżację zgodną z obowiązującymi trendami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto wybrać baterie podtynkowe?