Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto zainwestować w jacuzzi domowe? Domowe SPA

Redakcja

Nikogo nie dziwi jacuzzi ogrodowe, ale uważa się, że jacuzzi domowe to kosztowna forma relaksu, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Rzeczywiście, cena instalacji wanny z hydromasażem w porównaniu do prysznica lub standardowej wanny jest wyższa, ale nadal przystępna. A jednocześnie sama wanna z jacuzzi ma wiele zalet. Przeczytaj, dlaczego domowe jacuzzi to doskonałe rozwiązanie.

Domowe jacuzzi
Domowe jacuzzi
Shutterstock

Jak działa jacuzzi domowe? Z branży SPA do własnego domu

Wanna z jacuzzi działa w następujący sposób – woda wlewana do wanny jest zasysana przez pompę, przepompowywana przez system rur i wypychana z powrotem przez dysze pod ciśnieniem. Przy wystarczającej mocy pompy oraz odpowiednim rozmiarze i rozmieszczeniu dysz w kąpieli powstają „bąbelki”. Zwykła moc pompy wynosi od 650 do 1100 W. Pomaga wypchnąć wodę i uzyskać efekt masażu. Wanna z urządzeniami do hydromasażu to wanna z pompą wodną i dyszami. Często oferuje też unikatowe programy wellness.

Strefa relaksu w domu. Silny strumień zapewnia intensywny masaż ciała. Sprężarka powietrza może współpracować z pompą elektryczną. Jej zadaniem jest doprowadzenie powietrza, co przyczynia się do pojawienia się bąbelków i efektu masażu powietrznego. Wydajność i komfort użytkowania takich wanien zależy od rodzaju i jakości zainstalowanego systemu. Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na moc pompy, liczbę i lokalizację dysz. Im więcej dysz, tym mocniejsza musi być pompa.

Dysze są wyposażone w zawory magnetyczne, dzięki temu powietrze kierowane jest do dysz pod ciśnieniem wody. Sterowanie może być elektroniczne lub pneumatyczne. Oznacza to, że do wyboru trybu pracy wanny z hydromasażem służą przyciski-uchwyty lub pilot (w zależności od produktu). Pilot pomoże wybrać odpowiedni rodzaj masażu, czas jego trwania, ciśnienie wody itp. Warto zapoznać się z ofertą i skorzystać z pełnego wachlarza opcji.

Domowe jacuzzi
Domowe jacuzzi
Shutterstock

Odpoczynek po ciężkim dniu pracy - jacuzzi w warunkach domowych

Istnieje kilka rodzajów masażu podwodnego, jaki oferuje ta domowa strefa relaksu:

 • Jedynie wodny – hydromasaż.
 • Tylko pęcherzyki powietrza - masaż powietrzny.
 • Zarówno woda jak i powietrze razem – turbo masaż.

Kupujący sam wybiera zestaw funkcji oraz akcesoria, których potrzebuje. Jeśli chcesz, aby urządzenie masowało oddzielne części ciała, należy wybrać jacuzzi z największym zestawem dysz. Same dysze różnią się wielkością:

 • Na plecy, dolną część pleców, biodra – większe.
 • Na stopy i szyję - mniejsze.

Z założenia są to: dysze obrotowe, wirujące, mikro strumień.

Trzy dysze z każdej strony wanny wystarczą do masowania całej powierzchni ciała. Różni producenci oferują jacuzzi domowe z własnym systemem rozmieszczania dysz, ale zasady ich ułożenia zawsze odpowiadają zasadom akupresury.

Niektóre wanny z jacuzzi posiadają system aromaterapii – można wybrać przyjemny zapach i nasycić nim wodę. Jest to wygodne, ponieważ nie trzeba używać olejków aromatycznych, które zanieczyszczają wodę i zatykają dysze. Nowoczesne wanny z hydromasażem posiadają automatyczny system napełniania i opróżniania – wystarczy nacisnąć przycisk.

Domowe jacuzzi
Domowe jacuzzi
Shutterstock

Jacuzzi we własnym domu - wygląd i materiał

Domowe jacuzzi posiada dysze, które są zwykle wykonane z chromowanego plastiku lub mosiądzu. Tańszą opcją jest tworzywo sztuczne. Same wanny są często wykonane z akrylu, ale zarówno modele żeliwne, jak i stalowe mogą być wyposażone w hydromasaż. Najchętniej wybierany jest akryl, ponieważ jest cieplejszy, ma dobrą izolację akustyczną i nie jest śliski. Inną opcją jest połączony plastik hydrauliczny. Domowe spa w postaci jacuzzi najczęściej przybiera następujące kształty: okrągłe, prostokątne, kwadratowe, trójkątne, w formie elipsy.

To, jak będzie urządzone nasze własne spa, zależy od wymiarów łazienki i życzeń właścicieli. Wannę z hydromasażem można zainstalować na podium lub wbudować w podłogę (na etapie budowy domu). Do małej łazienki odpowiedni jest model narożny, który pozwoli ci wygodnie usiąść. Chociaż standardowo preferowane jest prostokątne jacuzzi - łatwo je dopasować do pokoju. Aby zapewnić stabilność wanny, stosuje się metalową ramę z dużą liczbą punktów odniesienia. W przypadku braku podium będziesz musiał zamknąć cały system rur za dekoracyjnym ekranem, pokryć go płytkami lub mozaiką.

Domowe jacuzzi
Domowe jacuzzi
Shutterstock

Relaks w domowym SPA - wskazania i przeciwwskazania

Zabiegi w jacuzzi są nie tylko przyjemne, ale również bardzo przydatne. Wanny z hydromasażem. Jacuzzi czy jacuzzi wyposażone są w blisko kilkanaście trybów masażu, do których dochodzą różne funkcje.

Jacuzzi ma dobroczynny wpływ na ciało - warto skorzystać z takiej kąpieli, ponieważ:

 • Poprawia krążenie krwi i metabolizm. Strumienie wody i bąbelki powietrza poprawiają krążenie krwi, utrzymują koloryt i piękno skóry. Działają przeciwbólowo na napięte mięśnie i stawy.
 • Kąpiel z bąbelkami doskonale odpręża, niczym relaks w najlepszych hotelach.
 • Pomaga w walce z dodatkowymi kilogramami i ujędrnia skórę.
 • Poprawia stan osteochondrozy.
 • Pomaga się zrelaksować i wyciszyć.

Pomimo wszystkich zalet istnieje szereg przeciwwskazań:

 • Nadciśnienie wysokiego stopnia.
 • Choroba serca.
 • Choroby i infekcje skóry.
 • Obecność nowotworu złośliwego.
 • Ciąża.

Inne wady to duże zużycie wody i prądu. Dysze hydromasażu pracują z sieci i tylko w napełnionej wannie (nie można włączyć systemu bez wody, może to doprowadzić do awarii). Jacuzzi wymaga szczególnej opieki. Konieczne jest okresowe mycie dysz specjalnymi środkami, aby nie gromadził się w nich brud i nie rozprzestrzeniały się mikroorganizmy. Nie zaleca się używania piany lub olejków eterycznych podczas działania hydromasażu.

Domowe jacuzzi
Domowe jacuzzi
Shutterstock

Dmuchane jacuzzi 

Baseny ogrodowe latem cieszą się wielką popularnością. To doskonała rozrywka dla całej rodziny. Okazuje się, że Takie dmuchane spa też może oferować podgrzewaną wodę i opcję masażu. Dmuchane jacuzzi znajdziecie w kategorii "ogród" w sklepach z wyposażeniem wnętrz i ogrodu - czasem są też dostępne w marketach budowlanych.

  Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto zainwestować w jacuzzi domowe? Domowe SPA