Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dodatki do łazienki: modne akcesoria łazienkowe

Tekst: Monika Grabowska

Jak szybko i w miarę tanio odmienić łazienkę? Postaw na dodatki — odpowiednio dobrane sprawią, że nawet długo nie remontowane wnętrze będzie się prezentowało świeżo i ciekawie.

Dodatki do łazienki
Dodatki do łazienki
Omnires

Akcesoria łazienkowe zamiast remontu

Czasami nawet detale potrafią znacząco zmienić charakter wnętrza. Łazienka jest doskonałym przykładem miejsca, gdzie zachodzą takie metamorfozy. Wyjątkowo dobrze jest to widoczne w nowo powstałych czy też wyremontowanych wnętrzach. Taka łazienka początkowo jest surowa i pusta. Wystarczy już kilka dodatków i staje się miejscem nam bliższym, bardziej przyjaznym i przytulnym oraz ciekawszym.

Oczywiste wydaje się, że na wygląd wnętrza będą miały wpływ zasłonki prysznicowe, dywaniki, czy armatura. Również sama zmiana drobnych akcesoriów łazienkowych znacznie wpłynie na odbiór aranżacji.

dodatki do łazienki
1. Wodoodporna zasłona prysznicowa ze wzorem kota/pl.shein.com 2. Sealskin Brix zasłona prysznicowa 180x200/lazienkaplus.pl
Fot. producenci
Dodatki do łazienki
Dodatki do łazienki
Laminam

Dodatki do łazienki wykonane z różnych materiałów

Jeśli zdecydujemy się na zakup elementów drewnianych, łazienka nabierze ciepła i łagodności. A gdy wybierzemy akcesoria szklane lub metalowe, nabierze bardziej nowoczesnego charakteru. Osoby, które chcą wprowadzić do swej łazienki elementy drewniane, często obawiają się, że ze względu na wilgoć nie będą się one sprawdzały w tym pomieszczeniu. Jednak obawy te są zupełnie niepotrzebne - akcesoria drewniane zwykle są wykonane z gatunków drewna wykazujących dużą odporność na wilgoć. Niektórzy producenci oferują dodatki wykonane z materiałów do złudzenia przypominających drewno, a w rzeczywistości wykonanych z materiałów sztucznych.

Wyposażając łazienkę w materiały szklane, stalowe czy kamienne, warto wprowadzić do pomieszczenia "ciepły" element, który pozwoli na przełamanie surowości i sterylności wnętrza. Jeśli szukamy wyrazistych elementów wyposażenia, z pomocą przyjdzie nam marka Aquanova. W swej ofercie ma ona akcesoria o prostej formie i wyrazistych kolorach. Dodatkowo powierzchnia produktów błyszczy, dzięki czemu jeszcze mocniej przykuwają one uwagę.

Jeśli chcemy, by nasza łazienka nabrała elegancji, możemy dobierać dodatki z kolekcji marmurowych lub granitowych. Miłośników wnętrz industrialnych mogą zainteresować akcesoria łazienkowe duńskiej projektantki Mette Ditmer. Stworzyła ona kolekcję, która przypomina wyroby cementowe. 

Dodatki do łazienki
Kamionkowy dozownik do mydła
www2.hm.com
Dodatki do łazienki
Dodatki do łazienki
Kludi

Nietuzinkowe akcesoria łazienkowe

Do naszej łazienki możemy również wprowadzić elementy humorystyczne, np. nabywając akcesoria firmy Aquanova przedstawiające postaci ze znanych kreskówek, np. Myszkę Miki. Ciekawym dodatkiem łazienkowym będzie również komplet "Nostalgia" zaprojektowany przez duńską projektantkę Mette Ditmer. Zestaw ten przypomina bardziej komplet sreber zakupionych w sklepie ze starociami, aniżeli akcesoria łazienkowe, ale dzięki temu wprowadza do wnętrza urok i niepowtarzalny klimat.

dodatki do łazienki
1. Komplet łazienkowy Sally White Gold / dekoracyjne.eu 2. Zestaw 6 Akcesoriów Łazienkowych Komplet Czarny Do Wc /empik.com
Fot. producenci
Dodatki do łazienki
Dodatki do łazienki
Miljan Andjelkovic/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Dodatki do łazienki: modne akcesoria łazienkowe