Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewniane blaty. Co najczęściej wybierają Polacy, a co wkrótce podbije rynek?

AS

Blaty drewniane przede wszystkim w kuchni, ale także w zabudowie w łazience, salonie czy sypialni, to rozwiązanie wyjątkowo często i chętnie stosowane. Odpowiednio przygotowane przez producenta, nie wymagają wiele troski, by długo i dobrze służyć, a przy tym pięknie się prezentować. Od lat w Polsce króluje jeden rodzaj blatów. Jaki? I jaka nowość zdaniem ekspertów wkrótce stanie się głównym rynkowym trendem? Przeczytajcie artykuł i dowiedzcie się jako pierwsi.

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

Zalety drewna są szeroko znane. To materiał naturalny, przyjazny człowiekowi, ciepły w dotyku. A przy tym ekologiczny – zwłaszcza gdy pochodzi od dostawcy takiego jak DLH, firmy, która szczyci się troską o stan lasów i sprowadza surowiec tylko z certyfikowanych upraw.

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

Drewno charakteryzuje się niepowtarzalnym rysunkiem oraz pięknymi kolorami. Ponadto znakomicie komponuje się ze wszelkimi innymi materiałami stosowanymi do wykończeń, co pozwala wykorzystywać je zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych czy rustykalnych. To tym łatwiejsze, że klienci mają do wyboru kilkanaście gatunków drewna o zróżnicowanym charakterze oraz wybarwieniu, dzięki czemu bez trudu dobiorą blat idealnie pasujący do danego wnętrza.

Popularnym rozwiązaniem w polskich domach są drewniane blaty w kuchni, a także w łazience, salonie, sypialni – wszędzie tam, gdzie w trosce o funkcjonalność i wygodę zamiast gotowych mebli zamawia się zabudowę na wymiar. Co warto podkreślić, wykorzystanie odpowiednich, wytrzymałych i stabilnych wymiarowo gatunków drewna sprawia, że blaty DLH mają niską podatność na zarysowania czy uderzenia oraz na wilgoć i wahania temperatury.

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

W przypadku intensywnie użytkowanych powierzchni roboczych – zwłaszcza tam, gdzie się gotuje – ma to niebagatelne znaczenie. Odpowiednio pielęgnowany i właściwie użytkowany będzie nam służył przez wiele lat. Można go wielokrotnie odnawiać, co zdecydowanie przedłuża jego żywotność. A ewentualne uszkodzenia w postaci rys lub wgłębień łatwo usuwa się przez szlifowanie i ponowne zabezpieczenie powierzchni olejem. Prosto, wygodnie, ekologicznie!

Ulubiony wybór Polaków? Dębowe blaty klejone

W polskich domach bezkonkurencyjne okazują się blaty dębowe. Dlaczego? Z jednej strony dąb symbolizuje siłę, trwałość, niezawodność. Z drugiej natomiast – już całkiem namacalnie, co potwierdza praktyka niezliczonych użytkowników – stanowi gwarancję jakości na długie lata. Co warto podkreślić, blaty dębowe sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, a nawet w obiektach użyteczności publicznej.

Blaty dębowe klejone, które najczęściej wykorzystuje się zwłaszcza w kuchniach, reprezentują dwa typy. Pierwszy to avangard, złożony z krótszych lameli, łączonych zarówno po szerokości, jak i po długości. Efektem tego procesu jest ekspresyjna drewniana mozaika. Drugi typ do blat lity, złożony z lameli klejonych po szerokości. Tu widoczne są więc jedynie łączenia wzdłużne, a całość ma powściągliwy, elegancki wyraz. Warto dodać, że wszelkiego rodzaju klejenie stosuje się po to, aby ograniczyć naturalne naprężenia drewna, a tym samym zminimalizować ryzyko wypaczania się i pękania.

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

Popularność dębowych blatów klejonych ma jednak i inną przyczynę. Jest nią nieprzebrane bogactwo dostępnych wariantów. Poza wspomnianymi dwoma typami klejenia w grę wchodzą trzy szerokości (600, 650 i 800 mm), cztery grubości (19, 27, 38, 40 mm) i cztery standardowe długości (2400, 3000, 3020, 4200 mm; inne są dostępne na zamówienie). Dodatkowe zróżnicowanie i wizualne, i cenowe wprowadzają oferowane klasy – wyższa AB, z mocniej ujednoliconym doborem lameli, oraz BC z większą różnorodnością naturalnego rysunku drewna. Obie prezentują się pięknie.

Wśród tak licznych propozycji nietrudno dobrać odpowiednie rozwiązanie do dowolnych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych, a także dostępnego budżetu.

Blaty warstwowe – nowość, która tworzy nowy trend

Popularnym blatom klejonym wyrasta potężna konkurencja w postaci blatów warstwowych. Mają one wygląd, charakter i większość właściwości blatu z litego drewna, co producenci osiągają przy dużo mniejszym wykorzystaniu cennego surowca dębowego. Na czym dokładnie to polega?

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

Blaty warstwowe wykonane są na bazie płyty wiórowej odpowiednio oklejonej na wszystkich płaszczyznach. Powierzchnia górna oraz warstwy boczne wykonane są z naturalnego obłogu drewnianego o grubości 3 mm. Wykorzystuje się tu tylko wysokiej jakości surowce, przygotowane i wyselekcjonowane tak, aby zapewnić najwyższą jakość produktu. Ponadto spód zabezpieczony jest warstwą ochronną.

Optymalizacja produkcji, o której tu mowa, sprawia, że produkt staje się jeszcze bardziej ekologiczny, a zarazem dostępniejszy cenowo przy wysokich walorach estetycznych. W tym miejscu warto podkreślić, że do produkcji tego typu blatów wykorzystuje się jedynie najwyższą selekcję wizualną drewna – AB. Co więcej, blaty te są fabrycznie wykończone olejem w technologii UV, co znacznie wydłuża żywotność powłoki ochronnej w stosunku do standardowych olejów oksydacyjnych nanoszonych ręcznie.

Blat dębowy
Blat dębowy
DLH

Obecnie DLH oferuje trzy rodzaje blatów warstwowych. Pierwszy to Dąb AB Olejowany – warstwowa wersja absolutnego bestsellera. Ma ceniony naturalny charakter. Drugi – Dąb AB White Olejowany, wyraźnie bielony – w duchu skandynawskim. Trzecia obecnie propozycja to Orzech AB Olejowany, chętnie wybierany za sprawą nasyconej ciemnej barwy, ożywionej jaśniejszymi pasmami. Już teraz jest pewne, że tego typu blatów będzie sukcesywnie przybywać. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewniane blaty. Co najczęściej wybierają Polacy, a co wkrótce podbije rynek?