Dystrybutor wody do domu – czy to dobry pomysł?
Od stosunkowo niedawna dystrybutory wody stanowią atrakcyjną alternatywę m.in. dla butelkowanej wody mineralnej. Dzięki tej opcji nie musimy dźwigać ciężkich zgrzewek wody, a przy tym mamy motywację, by lepiej nawadniać swój organizm – jak pokazują badania aż 80% osób ma z tym problem. Dystrybutory wody są bardzo dobrą opcją dla osób, poszukujących proekologicznych rozwiązań – dzięki nim możemy zmniejszyć zużycie plastiku, a tym samym przyczynić się do ratowania naszej planety. Czy dystrybutor wody w domu to dobry pomysł? Sprawdź, wady i zalety tego rozwiązania!
Dystrybutor wody to wygodne rozwiązanie
Nie da się ukryć, że korzystanie z dystrybutora wody jest bardzo wygodne. Zamawiając dostawę do domu (np. raz w miesiącu), nie musimy nosić ciężkich butelek, a także pamiętać o konieczności uzupełniania zapasów. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku dużych rodzin, przykładowo: trzyosobowa rodzina, z której każdy pije średnio po 1,5 l wody dziennie, potrzebuje aż 4,5 l wody (trzech butelek). Nie trudno policzyć, że jedna zgrzewka wody starcza takiej rodzinie zaledwie na 2 dni! Dzięki dystrybutorom wody nie musimy się tym zamartwiać. Na korzyść tego rozwiązania przemawia również brak ryzyka, że zabraknie nam wody w najbardziej newralgicznym momencie, np. podczas świąt, kiedy większość sklepów jest nieczynnych i nie możemy w łatwy i szybki sposób uzupełnić zapasów.
Dystrybutor wody to oszczędność pieniędzy
Dystrybutor wody jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dbają o stan swoich finansów i w związku z tym poszukują optymalnych – pod względem kosztowym – propozycji. Dystrybutory są szczególnie polecane przy dużych rodzinach, w których każdy z jej członków wypija ok. 2 l wody dziennie. Nie należy zapominać, że niektóre urządzenia wyposażone są w dwa kraniki – jeden do ciepłej, a drugi do zimnej wody. Dzięki takim dystrybutorom wody możemy relatywnie szybko zaparzyć herbatę, przygotować owsiankę czy też podgrzać zupkę w słoiczku w kąpieli wodnej. Decydują się na dystrybutor wody, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku. Warto uwzględnić także oszczędność czasu, o czym bardzo często zapominamy.
Dystrybutor w domu to rozwiązanie proekologiczne
Jednym z ogromnych wyzwań w XXI w. jest nadprodukcja plastiku. Trudno się temu dziwić – plastik jest tanim, lekkim i plastycznym materiałem. Pozytywnym aspektem tej strony jest rosnąca świadomość społeczeństw na temat destrukcyjnego wpływu plastiku na naszą planetę. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje proekologicznych rozwiązań i wdraża je w swoje codzienne życia. I tak więc: segregujemy śmieci, oszczędzamy energię eklektyczną, a także staramy się zminimalizować ilość wytwarzanych odpadów, w tym również plastiku. W świetle wyzwań ekologicznych dystrybutory wody są świetną alternatywą dla wody butelkowanej. Rocznie zamiast kilkuset plastikowych butelek zużywamy kilkanaście baniaków wody, które na dodatek są recyklingowane.
Dystrybutor wody to dobra motywacja do picia wody
Według badań aż 80% osób w Polsce nie pije wystarczającej ilości wody. Właściwe nawodnienie bardzo ważne i wpływa na nasz wygląd (włosy, skórę i paznokcie), a także na funkcjonowanie naszego organizmu. Niemniej jednak bardzo trudno jest wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody – teoretycznie wiemy, że powinniśmy nawadniać swój organizm, w praktyce bardzo często o tym zapominamy. Może nam w tym pomóc korzystanie z dystrybutora wody w domu. Poczucie, że złożyliśmy zamówienie i już mamy (w sensie fizycznym) dostęp do świeżej i dobrej jakości wody, paradoksalnie może nam ułatwić zadanie. Ważne jest też umiejscowienie dystrybutora – zdecydowanie najlepszą opcją jest ulokowanie go w kuchni lub na korytarzu, wówczas „przechodzenie obok” stanie się pretekstem do wypicia szklanki wody. Dodatkowo nie będziemy mieć już wymówki w postaci np. braku wody czy chęci do udania się do sklepu po jej zapas. Zarówno nam, jak i naszej rodzinie wyjdzie to na zdrowie.
- Więcej o:
Beżowa kuchnia – ponadczasowy wybór pełen elegancji i ciepła
Jak zaaranżować idealną kuchnię? Poradnik krok po kroku
Jak dobrać oświetlenie w kuchni?
Panele w kuchni – nowoczesna alternatywa dla płytek podłogowych
Franke Mythos Water Hub – woda, jaką lubisz, na wyciągnięcie ręki
Trendy kuchenne 2025
Szafki cargo - modne i wygodne
Drewniana podłoga w kuchni