Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekologiczne zmywanie naczyń - jak zaoszczędzić prąd i wodę?

mat. prasowe

Coraz częściej zwracamy uwagę na ekologię i staramy się podejmować działania mające na celu zmniejszenie szkodliwości dla środowiska naturalnego. Jednym z obszarów, w którym można wprowadzić proekologiczne nawyki, jest codzienne zmywanie naczyń, które może przyczynić się do oszczędności energii elektrycznej i wody.

Ekologiczne zmywanie - jak zaoszczędzić prąd i wodę w trakcie zmywania?
Ekologiczne zmywanie - jak zaoszczędzić prąd i wodę w trakcie zmywania?
Miele

AGD, które pomaga w oszczędzaniu

Tworzenie ekologicznych rozwiązań stanowi kluczowy element innowacji oferowanych przez markę Miele. Urządzenia sygnowane tą nazwą są zoptymalizowane pod kątem oszczędzania wody i energii, często osiągając najwyższe wskaźniki efektywności energetycznej. Niemniej jednak, firma stale dba o to, aby oszczędność nie szła kosztem praktycznych zalet, takich jak szybkość działania programów czy skuteczność prania lub zmywania.

Każda zmywarka Miele oferuje możliwość podłączenia do ciepłej wody o temperaturze do 60°C, co pozwala na oszczędność energii elektrycznej nawet o 35 proc. System Automatic AutoSensor monitoruje klarowność wody oraz ocenia stopień zabrudzenia naczyń. Dzięki temu możesz zmywać nawet niewielką liczbę naczyń, gdyż zmywarka automatycznie dostosowuje zużycie wody do naczyń umieszczonych w komorze, niemal we wszystkich popularnych programach.

Zmywarki marki Miele wykorzystują świeżą wodę podczas cyklu Automatic, zużywając jedynie 6 litrów. W ciągu ostatnich trzydziestu lat producent zdołał obniżyć zużycie wody w swoich urządzeniach o 85 proc. Zużycie energii elektrycznej zostało również znacznie zredukowane: w trybie ECO zmywarki Miele zużywają jedynie 0,67 kWh. Oszczędzanie wody umożliwia inteligentny system dopływu i nowoczesny, wydajny system filtrowania. Dodatkowa izolacja zmniejsza straty ciepła, a co za tym idzie, zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody.

Zmywarka Miele.
Zmywarka Miele.
Miele

Wybierając zmywarkę marki Miele, masz pełną kontrolę nad zużyciem wody i energii dzięki funkcji EcoFeedback, która informuje o przewidywanym zużyciu po wybraniu programu zmywania. Dodatkową przejrzystość zapewniają dane dostępne w dedykowanej aplikacji Miele, która porównuje średnie wartości programów, pokazuje rzeczywiste poziomy zużycia oraz oferuje dodatkowe wskazówki dotyczące ekologii. Dzięki funkcji AutoStart aplikacji możesz także zaprogramować zmywarkę do regularnego uruchamiania się o ustalonej porze, na przykład w nocy lub po dniu, gdy twoja instalacja zgromadziła energię słoneczną.

Zmywarka Miele.
Zmywarka Miele.
Miele

Automatyczne dozowanie detergentu

Dzięki zastosowaniu systemów automatycznego dozowania w pralkach i zmywarkach, możliwe jest zużywanie tylko niezbędnej ilości detergentów, co opiera się na danych zbieranych przez czujniki. Wiele modeli, takich jak AutoDos z PowerDisk, automatycznie dostosowuje ilość detergentu do wybranego programu lub stopnia zabrudzenia naczyń. Dzięki PowerDiskowi, którego zawartość wystarcza na około 20 cykli zmywania, nie ma potrzeby pamiętania o dodawaniu kapsułek czy tabletek przy każdym użyciu.

Co istotne, pojemnik PowerDisk został wykonany w całości z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, większość opakowań innych detergentów do mycia naczyń i prania została przeprojektowana tak, aby korzystać z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki 95-letniemu doświadczeniu w produkcji zmywarek Miele opracowało ekologiczny i wygodny dla użytkowników system, który wpisuje się w aktualne potrzeby.

Zmywarka Miele.
Zmywarka Miele.
Miele
Zmywarka Miele.
Zmywarka Miele.
Miele

Wnętrze zmywarki dopasowane do potrzeb

Wnętrze zmywarki charakteryzuje się wyjątkową elastycznością. Dzięki ulepszonej szufladzie na sztućce 3D-MultiFlex, zaopatrzonej w przesuwne elementy, można dostosować przestrzeń dla małych naczyń i akcesoriów kuchennych. Kosz FlexLine oferuje elastyczną przestrzeń, którą można formować, aby pomieścić różnorodne, także nietypowe, rodzaje naczyń, gwarantując zawsze bezpieczne i dokładne mycie. Nowe modele zmywarek Miele wprowadzają nawet dedykowane rozwiązania dla butelek i słomek wielokrotnego użytku.

Wysoka jakość produktów Miele i dbałość o środowisko przekłada się także na trwałość urządzeń. Wszystkie zmywarki są testowane na 15000 godzin pracy, co oznacza średnio 20 lat użytkowania.

Zmywarka Miele.
Zmywarka Miele.
Miele
    Więcej o:

Skomentuj:

Ekologiczne zmywanie naczyń - jak zaoszczędzić prąd i wodę?