Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdynia Design Days 2014

red.

Najważniejszy letni festiwal designu trwa w najlepsze!

Gdynia to miasto otwarte, pełne modernistycznych budynków, szerokich ulic, miasto z plażą, bulwarami i nowymi inwestycjami. Właśnie tu odbywa się największy letni festiwal designu w Polsce - Gdynia Design Days. Hasłem tegorocznej (siódmej już) edycji jest MIASTO+ 5.30.60. Festiwal zwraca uwagę, że miejska rzeczywistość tworzona jest przez różne pokolenia mieszkańców, umownie podzielonych na trzy grupy wiekowe - 5+, 30+ i 60+.

Wystawy, warsztaty i inne wydarzenia odbywają się w kilku miejscach. Warto zajrzeć do Terminalu Designu (na placu Kaszubskim). Znajdziemy tu wystawę Wspólne Miejsce, strefę 30 +, weźmiemy udział w wykładach, warsztatach i projekcjach filmowych. Dzieci mogą poszaleć w specjalnej strefie 5+, a dorośli odpocząć na leżakach. W weekendy Terminal Designu gości "Projekt Market" - 20 wystawców prezentuje tu (i sprzedaje) swoje prace.

Z placu Kaszubskiego polecamy wybrać się do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego. Warto wybrać się tam bezpłatną MINI taksówką. To właśnie w PPNT umieszczono kilka ważnych wystaw.  Na wystawie MIASTO + (kuratorem jest Agnieszka Jacobson) można obejrzeć projekty stworzone z myślą o mieszkańcach Gdyni. Warto zwrócić uwagę na fantastyczną ławkę do... moczenia stóp! Inną wartą polecania wystawą jest MIASTO + RELACJA. To ponad 11 prototypów! Ciekawie zaprezentowano też CUCUMIS MOBILE, czyli Mobilne Szklarnie Miejskie. Mają być rozwiązaniem umożliwiającym mieszkańcom miast kontakt z naturą i uprawę warzyw w mieście. Największe wrażenie zrobiła na nas wystawa MIASTO 60+, prezentująca projekty, które mają sprawić, że plaża stanie się miejscem przyjaznym seniorom.

Gdynia Design Days 2014 to również warsztaty, projekcje filmowe, wykłady i spacery po znanych i mniej znanych zakątkach Gdyni. Naprawdę warto tu zajrzeć! Festiwal potrwa do 14 lipca!

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdynia Design Days 2014