Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?

Artykuł zewnętrzny

Energetyczna niezależność — całe pokolenia marzyły o technologii, która nie tylko by na nią pozwalała, lecz także była dostępna dla szerszej grupy odbiorców. Dziś częściowa niezależność energetyczna jest możliwa dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, takim jak domowy magazyn energii. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Jesteś we właściwym miejscu.

Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?
Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?
Soltec

Magazyn energii w domu jednorodzinnym

Zastosowanie magazynu energii w domu jednorodzinnym to świetny sposób na oszczędności. Warto wspomnieć, że z początkiem lipca 2022 roku pojawiły się pierwsze regulacje prawne dotyczące ich użycia. Z kolei domowe magazyny do 50 kWh należy zgłaszać operatorowi systemu dystrybucyjnego, a te o pojemności powyżej 50 kWh i poniżej 10 MW muszą być wpisywane do dedykowanego rejestru elektronicznego.

Pamiętaj jednak, że sam magazyn energii nie pozwoli ci na upragnioną niezależność energetyczną. Aby cały system funkcjonował, musisz zadbać o wiele elementów. Należy przemyśleć wszystko — od magazynu po konstrukcje pod panele fotowoltaiczne. Oczywiście nie musisz robić tego w pojedynkę. Specjaliści z SOLTEC z przyjemnością sporządzą dla ciebie stosowne plany!

Magazyn energii 10 kWh — ile kosztuje?

Rynek magazynów energii w naszym kraju wciąż stawia swoje pierwsze kroki. Już teraz istnieje jednak wiele wartościowych modeli o pojemności 10 kWh, którym warto się przyjrzeć. Ich ceny są zróżnicowane. Najtańsze godne zaufania magazyny energii są dostępne już od nieco ponad 20 tys. zł. Z kolei ceny najlepszych modeli wynoszą co najmniej dwukrotnie więcej.

Co powoduje tak duże różnice? Produkty z niskiej i wysokiej półki dzielą znaczące różnice z zakresu wydajności, żywotności i sprawności. Dodatkowo najlepsze rozwiązania oferują innowacyjne systemy zabezpieczeń oraz monitorowania pracy. Nie bez znaczenia pozostają również inne parametry, takie jak kompatybilność z innymi urządzeniami, sposób montażu lub wymiary.

Odpowiedni akumulator — na co zwrócić uwagę?

Zakup akumulatora to ważna decyzja. Co warto wziąć pod uwagę przed jej podjęciem, tak aby cieszyć się z efektów? Przede wszystkim warto poznać nie tyle nominalną, ile realną pojemność akumulatora. Parametr ten znany jest także jako pojemność użytkowa i mówi, ile energii naprawdę może przechować akumulator. Co więcej, warto dowiedzieć się, czy dany model posiada wbudowany inwerter. O ile instalacja nie jest już wyposażona w falownik hybrydowy, takie rozwiązanie pozwoli uniknąć konieczności zakupu oddzielnego inwertera.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że czeka cię kilka poważnych decyzji zakupowych. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z faktu, że samodzielne przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia ma prawo przerosnąć. Jeśli masz więc pytania dotyczące magazynowania energii lub samych instalacji fotowoltaicznych, skontaktuj się ze specjalistami SOLTEC!

    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztuje magazyn energii do domu jednorodzinnego?