Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inspirujący Błękit: kolor roku 2022 według marki Dulux

mat. prasowe AkzoNobel

Dulux proponuje, abyśmy w roku 2022 wspólnie dotknęli nieba. Inspirujący Błękit firmy AkzoNobel (angielska nazwa: Bright Skies) to jasny, delikatny odcień niebieskiego, który koli zmysły i wycisza - jednocześnie przywodzi na myśl powiew świeżego, letniego powietrza. Właśnie takie skojarzenia ma budzić Kolor Roku 2022.

Długi czas izolacji od świata zewnętrznego sprawił, że bardziej niż kiedykolwiek przedtem odczuwamy potrzebę swobody, otwartej przestrzeni oraz więzi ze środowiskiem naturalnym. Potwierdzają to również badania przeprowadzone przez ekspertów w dziedzinie kolorów oraz wiodących projektantów. Jednym z czynników, które mogą zapewnić nam świeże spojrzenie na otaczającą rzeczywistość jest odpowiednia aranżacja wnętrz, w których spędzamy najwięcej czasu. "Inspirujący Błękit" od AkzoNobel jest kolorem, który doskonale odświeża pomieszczenia, działa kojąco na zmysły i daje wrażenie otwartości. Przywodzi na myśl czyste niebo w ciepły, wakacyjny dzień i subtelnie ożywia przestrzeń. Czyniąc go kolorem bazowym przy urządzaniu wnętrza, poczujemy się niemal jak na świeżym powietrzu - szczególnie, jeśli połączymy go z innymi barwami inspirowanymi naturą.

Global Aesthetic Center firmy AkzoNobeljuż od 19 lat prowadzi coroczny program ColourFutures, który ma na celu ująć w estetyczne ramy bieżące trendy z dziedzin wzornictwa i stylu życia. Na 2022 rok zapowiadany jest powrót żywych, jasnych odcieni, mających symbolizować pozytywną energię. Zastąpią stonowaną paletę barw, która królowała w aranżacjach wnętrz w ostatnich latach.

Kolor, jakim jest "Inspirujący Błękit", pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i marzyć o przyszłości. Ten odcień odzwierciedla bezkresne niebo, znajdujące się nad nami, i daje nam przestrzeń, żebyśmy mogli na nowo określić rolę naszego domu, przyrody, sztuki i otworzyli się na nowe możliwości. Wierzymy, że należy wspierać ludzi w ich rozwoju i wyrażaniu siebie poprzez kolory.

mówi Heleen van Gent, Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel.

Każda przestrzeń może zyskać nowy wymiar dzięki Inspirującemu Błękitowi w podłączeniu z jedną z czterech palet barw, odpowiadającą funkcji, jakie pełni dane wnętrze:

  • Kolory do Biur – sprostaj każdemu wyzwaniu dzięki kolorom i wzornictwu produktów, które umilają codzienne obowiązki. Szeroka gama radosnych, jasnych i nasyconych odcieni ułatwia wydzielenie stref tematycznych w wielofunkcyjnych wnętrzach.
  • Kolory do Stref Relaksu – poczuj pozytywny wpływ barw przyrody na samopoczucie, wybierając świeże zielenie oraz błękity zaczerpnięte wprost z natury.
  • Kolory do Pracowni – naładuj akumulatory w kojących wnętrzach. Blade róże, fiolety, czerwienie i pomarańcze z tej palety nadadzą poetyckiego charakteru każdemu przedmiotowi i przekształcą każde wnętrze w oazę spokoju.
  • Kolory do Otwartych Przestrzeni – z nimi wnętrze domu będzie niczym czyste płótno, gotowe na przyjęcie nowych pomysłów. Stwórz wrażenie otwartości, wybierając delikatne biele i jasne, stonowane odcienie, które są niczym powiew świeżości i doskonale ze sobą współgrają.

Więcej informacji o Kolorze Roku 2022 znajdziecie na stronie dulux.pl. Warto również podążać za hasztagiem #CF22 w mediach społecznościowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Inspirujący Błękit: kolor roku 2022 według marki Dulux