Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inwestorze, uwaga - złóż deklaracja CEEB w której określisz czym ogrzewasz dom

MW

Jeszcze tylko do końca czerwca mamy czas na złożenie deklaracji na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy. W przeciwnym razie czekają nas nieprzyjemności ze strony władzy, a mianowicie kara w wysokości nawet 5 tys. złotych.

Deklaracja na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy
Deklaracja na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy
Fot. Shutterstock

Przypomnijmy, deklarację składamy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków ( CEEB). Wskazujemy w niej źródła ogrzewania i spalania paliw. Można to zrobić w formie papierowej lub przez internet za pomocą profilu zaufanego czy e-dowodu. Osoby wykluczone cyfrowo i te, które nie będą chciały składać deklaracji drogą elektroniczną mogą dokument wysłać listem poleconym albo złożyć ją bezpośrednio w urzędzie miasta czy gminy.

Obowiązek wypełnienia deklaracji dotyczy zarówno właścicieli, jak i zarządców budynków.

Celem zbierania tych informacji jest – według twórców CEEB - stworzenie kompletnej bazy danych, na podstawie której każda gmina w Polsce będzie mogła podejmować odpowiednie działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Docelowo znajdzie się tam znacznie więcej danych, m.in. o stanie technicznym budynków, udzielonych dotacjach (np. na termomodernizację, fotowoltaikę), kontrolach straży miejskiej, przeglądach kominiarskich czy kontrolach zagospodarowania odpadów.
 

    Więcej o:

Skomentuj:

Inwestorze, uwaga - złóż deklaracja CEEB w której określisz czym ogrzewasz dom