Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ciekawie pomalować komodę?

red.

Masz zwyczajną, gładką komodę? W prosty sposób możesz nadać jej charakteru. Wystarczy odrobina farby i dobry pomysł. Zobacz, jak zrobiły to autorki bloga Pani to potrafi.

Anna Drozd i Beata Łańcuchowska są autorkami bloga "Pani to potraf", gdzie pokazują jak łatwo można odmienić zwyczajne rzeczy. Jednym z ostatnich projektów blogerek i majsterkowiczek jest metamorfoza komody. Zwykłą, najprostszą dostępną na rynku komodę zamieniły w piękny mebel, który wygląda na dużo droższy, niż jest w rzeczywistości. Jak tego dokonały? Zobaczcie, jak przy pomocy farb odmieniły komodę.

Malowanie drewnianej komody

Najpierw trzeba pokryć drewnianą komodę farbą w wybranym kolorze, np. szybkoschnącą emalią akrylową do drewna i metalu. Blogerki wykorzystały farbę marki Dekoral do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna i metalu. Farbę najlepiej nanosić pędzlem lub wałkiem. Jedynie przy dużych powierzchniach lepiej sięgnąć po natrysk. Po wyschnięciu pierwszej warstwy farby trzeba delikatnie przeszlifować mebel w miejscach, w których pojawiły się nierówności.

Dekoracyjne malowanie komody

Gdy mamy już komodę pomalowaną na bazowy kolor, możemy nałożyć kolejne warstwy i namalować elementy dekoracyjne. Papierową taśmą malarską należy wykleić wzór jaki chcemy mieć na komodzie. Blogerki z "Pani to potrafi" zdecydowały się na czarno-białe romby na froncie mebla. Malując obszary wokół taśmy, należy pamiętać, żeby malować od taśmy, a nie pod nią. Chodzi o to, żeby farba nie dostawała się pod taśmę, tworząc zacieki. Gdy farba wyschnie, można usuną taśmę. W razie potrzeby można nałożyć drugą warstwę farby. Zazwyczaj jednak jedna warstwa zapewnia dobre krycie.

Przeczytaj także: Czym malować drewno, metal, okna albo grzejniki? Farby do zadań specjalnych

Blogerki dla dodania komodzie dodatkowego szyku dobrały jeszcze dekoracyjne uchwyty, które zastąpiły wcześniejsze. Meble po metamorfozie prezentuje się niezwykle szykownie. Świetnie się sprawdzi we wnętrzach w stylu glamour czy nowojorskim.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak ciekawie pomalować komodę?