Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak modnie zaaranżować łazienkę?

Tekst: Edyta Jabłońska

Pięknie urządzona, modna przez wiele lat łazienka to pragnienie wielu z nas. Jak je zrealizować przy tak szybko zmieniających się trendach?

Beton to niezmiennie modny materiał, do łazienki wybierz płytki ceramiczne go imitujące, np. Tecoma, dostępne w różnych odcieniach szarości.
Beton to niezmiennie modny materiał, do łazienki wybierz płytki ceramiczne go imitujące, np. Tecoma, dostępne w różnych odcieniach szarości.
Cerrad

Projektanci, kreatorzy mody, a w końcu producenci wciąż zarzucają nas nowinkami w zakresie designu i wyposażenia wnętrz. Tak szybko zmieniają się trendy, że trudno za nimi nadążyć nawet w kwestii dekoracji salonu czy sypialni, a co dopiero urządzenia łazienki, którą remontuje się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Czy to w ogóle możliwe, żeby to wnętrze było modne przez tak długi czas? Oczywiście, pod warunkiem, że do wyboru wyposażenia podejdziemy z rozmysłem.

Przede wszystkim, oprócz podążania za trendami, warto wziąć pod uwagę własne upodobania kolorystyczne i ulubiony styl. Jeśli to one będą grały pierwsze skrzypce, łazienka długo będzie cieszyć nas swoim wyglądem. Jednak w tej przestrzeni liczy się coś jeszcze, a mianowicie funkcjonalność. Rozumiemy ją teraz nieco inaczej niż do tej pory, ponieważ łazienka przyjęła rolę saloniku do relaksu, domowego spa. Oprócz szybkiego prysznica o po[1]ranku powinna nam zapewnić przestrzeń, w której można się zrelaksować. To chyba najważniejszy trend zauważalny w ostatnich sezonach.

Jak modnie zaaranżować łazienkę?
Panele laminowane Elegancki Orzech są całkowicie odporne na wodę, więc idealnie nadają się do łazienki.
Quick Step

Modne wzory i kolory do łazienki

Podstawą aranżacji łazienki jest wybór materiałów wykończeniowych. Zazwyczaj w tym wnętrzu wykorzystujemy płytki ceramiczne, farby, a rzadziej wodoodporne panele podłogowe czy tapety. Te materiały staną się bazą aranżacji, więc warto się nad ich wyborem zastanowić. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na takie, które są na tyle trwałe, że nie wymienimy ich szybko, np. płytki czy panele podłogowe. W tym wypadku można zarekomendować spokojniejszą tonację barw, kolory które łatwo łączy się z innymi, np. biel, szarość, beż lub czerń.

Według najnowszych trendów nie są to barwy najmodniejsze, ale można je połączyć z odważniejszym, bardziej wyrazistym kolorem, który pojawi się w dodatkach czy na łazienkowych tkaninach. Warto też wybrać materiały ponadczasowe, np. drewno, beton czy cegłę. Jeśli jednak lubimy podążać za tym, co modne, można wybrać materiał, który łatwo wymienić, np. zamiast płytek tapetę, lub zdecydować się na taki wzór i kolor, który nas niezmiennie zachwyca i nie ma obaw, że znudzi się po kilku miesiącach.

Wokół umywalki

Strefa z umywalką to jedno z najważniejszych miejsc w łazience. Przy wyborze wyposażenia przede wszystkim warto kierować się funkcjonalnością. Umywalka powinna być wystarczająco duża, odpowiednia do potrzeb rodziny, a szafka pod nią mieścić wszystkie akcesoria i kosmetyki. Jeśli te elementy weźmiemy pod uwagę, można skupić się na designie. Najmodniejsze są obecnie umywalki nablatowe, dostępne w różnych kształtach i kolorach. I tu również mamy wybór – czy postąpić zachowawczo i wybrać najbardziej neutralną kolorystykę, np. biel, czy zdecydować się na jakiś kolorystyczny akcent. Podobnie jest z armaturą, którą obecnie traktuje się niemal jak biżuterię. Dlatego proponujemy odważniejsze podejście, np. wybór modnego ostatnio złota. Strefę z umywalką warto też ozdobić lustrem w wymyślnym kształcie lub z ozdobnym oświetleniem.

Strefa kąpielowa

Kąpiel to często forma relaksu, więc w modnej łazience powinna znaleźć się przestrzeń, w której urządzimy wygodną strefę do jej wzięcia. Najlepiej gdyby udało się wygospodarować przestrzeń na wannę. Wokół niej warto urządzić miejsce na kosmetyki, świecę zapachową czy dekorację. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo przestrzeni na wannę, można do relaksu wykorzystać kabinę prysznicową. Wyposażona w słuchawkę prysznicową o zmiennym strumieniu wody zapewni masaż podczas porannego czy wieczornego tuszu. Bez względu na to, w co wyposażymy strefę kąpielową, warto zadbać o jej ładny wygląd. Oczywiście powinien on pasować do reszty wyposażenia, bo zazwyczaj łazienka to niewielkie wnętrze, w którym eklektyzm mógłby się nie sprawdzić.

Praktyczne i ładne akcesoria łazienkowe

W łazience muszą znaleźć się też inne urządzenia i akcesoria, które dobrze dobrane podniosą walory estetyczne wnętrza. Zdecydowanie trzeba zamontować grzejnik lub suszarkę do ręczników. Obecnie producenci proponują szeroką gamę urządzeń dekoracyjnych, które nie tracąc na swojej funkcjonalności dodatkowo zdobią wnętrze. Inną praktyczną dekoracją mogą być akcesoria łazienkowe – mydelniczka, szczotka do toalety czy wieszak. Często mają ładne kształty, a dostać je można w szerokiej gamie kolorystycznej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak modnie zaaranżować łazienkę?