Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Redakcja

To informacja cenna dla każdego właściciela samochodu osobowego - oraz każdego, kto planuje taki zakup. Od 4 września 2022 roku urzędy zaprzestały wydawania naklejki rejestracyjnej, którą wcześniej należało umieścić na przedniej szybie auta. Oznacza to, że nowo zarejestrowane samochody nie będą jej miały - a właściciele wcześniej zarejestrowanych aut mogą odkleić naklejkę z szyby samochodu. Jak to zrobić?

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?
Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?
Shutterstock

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby samochodowej może nastręczać pewnych trudności. Chcemy pozbyć się resztek kleju, ale jednocześnie uniknąć zarysowania powierzchni szyby - a tym bardziej pęknięcia szyby.

Najszybciej i w najbardziej bezpieczny dla szyby samochodu sposób usuniemy naklejkę rejestracyjną poprzez jej podgrzanie do wysokiej temperatury. Przyda się do tego celu na przykład suszarka. Pamiętajmy, aby nie kierować gorącego strumienia wyłącznie w jedno miejsce na szybie - to może doprowadzić do uszkodzenia szyby. Najlepiej jest nagrzewać stopniowo dużą powierzchnię szyby.

Skuteczne usunięcie naklejki rejestracyjnej

Inny sposób usuwania naklejek zakłada użycie benzyny ekstrakcyjnej, WD40, acetonu lub specjalnych preparatów do czyszczenia karoserii. Bez względu na to, który środek czyszczący wybierzemy, musimy pamiętać o zastosowaniu czystej szmatki.

Jeśli nie chcemy samodzielnie podejmować się tego zadania, zawsze możemy poprosić o usunięcie naklejki z szyby samochodu w warsztacie, przy okazji przeglądu czy naprawy.

Pamiętajmy! Naklejka rejestracyjna od 4 września 2022 roku nie jest już wydawana przy rejestracji auta. Posiadacze wcześniej zarejestrowanych aut mogą bez obaw usunąć naklejkę rejestracyjną z szyby.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?