Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak otoczenie wpływa na nasze samopoczucie, czyli… rzecz o lustrach

AS

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach. Dlatego też niezwykle istotne jest zadbanie o przestrzeń – mieszkalną oraz biurową, która nas otocza oraz o powietrze i elementy, które się w niej znajdują. Na co warto zwrócić uwagę, aby poczuć się lepiej?

MIRALITE PURE
MIRALITE PURE
Saint-Gobain

Po pierwsze – czyste powietrze

Dla koncentracji, dla snu, dla dobrego samopoczucia – świeże powietrze ma na nas niebagatelny wpływ. Brak świeżego powietrza może prowadzić do bólu głowy, wzrostu zmęczenia, spadku skupienia czy nawet problemów ze snem. Dodatkowo, wraz ze wzrostem CO2 w zamkniętym pomieszczeniu spada nasza zdolność rozwiązywania złożonych problemów, myślenia strategicznego i kreatywnego. Im jest go więcej tym trudniej jest wykonywać nawet proste czynności. Dlatego też warto do swojej codziennej rutyny dodać regularne wietrzenie pomieszczeń. Należy też koniecznie zwrócić uwagę na substancje chemiczne zawarte w przedmiotach, które otaczają nas na co dzień. Jednym z nich są chociażby lustra. Te starszej generacji mogą zawierać w sobie metale ciężkie, takie jak rtęć czy ołów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Na rynku dostępne są już lustra, które wyróżniają się poszanowaniem dla planety i zdrowia ludzi. Takie właśnie jest ekologiczne lustro MIRALITE PURE, które ma podlew na bazie lakieru wodnego.

PORADA: przede wszystkim rośliny! Chcąc zadbać o powietrze, którym oddychamy warto postawić też na rośliny. Nie tylko dodadzą klimatu naszemu wnętrzu i będą działać na nas relaksująco, ale też mogą oczyszczać powietrze. Dostępne są gatunki, które z tego słyną. Zalicza się do nich między innymi popularną paprotkę czy egzotyczny skrzydłokwiat.

Po drugie – światło

Na nasze samopoczucie wpływ ma także dostęp do światła, w szczególności tego naturalnego. To dzięki niemu między innymi nasz wzrok nie męczy się tak szybko.  Co ciekawe, według naukowców ma ono także ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Może redukować skutki przemęczenia czy niwelować objawy depresji. Również w miejscu pracy jest nieocenionym wsparciem – wpływa na wzrost wydajności i poprawę efektywności.

PORADA: postaw na szkło. Niestety nie każdy z nas ma możliwość przebywać w przestronnych pomieszczeniach, w których występuje duża ilość naturalnego światła. Na szczęście jest sposób, aby rozświetlić przestrzeń, optycznie ją powiększyć – bez przeprowadzenia generalnego remontu. Tym rozwiązaniem są lustra, które tworzą przepiękną grę świateł w całym pomieszczeniu. Warto zdecydować się na takie lustro, które oprócz wartości estetycznych będzie się także wyróżniało funkcjonalnością. Kolejnym lustrem ekologicznym jest MIRALITE NATURA. Lustro to nie tylko pięknie wygląda, ale też – dzięki swojemu lekko brzoskwiniowemu zabarwieniu – sprawia, że wyglądamy pięknie. Albowiem dzięki innowacyjnej technologii lustro to niweluje zielonkawy kolor szkła, dzięki czemu odzwierciedla rzeczywistość bardzo naturalnie. Co ważne, lustro MIRALITE NATURA można przymocować bezpośrednio na ścianie bądź jako część innego elementu wystroju co sprawia, że możliwości jego wykorzystania są nieograniczone.   

Podsumowując, każdego dnia zdecydowanie więcej czasu spędzamy w budynkach. Dlatego też należy zadbać nie tylko o jakość powietrza, którym oddychamy na zewnątrz, ale także zagwarantować sobie optymalne warunki funkcjonowania w pomieszczeniach zamkniętych. Niezwykle istotną rolę w tym procesie odgrywa dostęp do naturalnego światła oraz otaczanie się przedmiotami, które nie zawierają szkodliwych związków organicznych. Wszystkie te właściwości łączą w sobie lustra MIRALITE PURE i MIRALITE NATURA – produkty w ofercie Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak otoczenie wpływa na nasze samopoczucie, czyli… rzecz o lustrach