Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ozdobić lustro bez ramy?

Redakcja

Ludzie niemal od początku swych dziejów lubili się przeglądać. Początkowo jako lustro służyła im tafla wody. Dopiero w XIII wieku pojawiły się pierwsze szklane lustra. Ich produkcja była jednak niezwykle skomplikowana, w efekcie były one bardzo drogie. Dzisiaj lustra bardzo chętnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Nie wszystkie z dostępnych na rynku luster są oprawione w ramy. W jaki sposób lustra te można ozdobić?

Jak ozdobić lustro bez ramy?
Jak ozdobić lustro bez ramy?
Shutterstock

Jaką rolę pełnią lustra?

Lustra we wnętrzach pełnią bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrane są nie tylko praktycznym przedmiotem do każdego wnętrza, ale mogą pełnić też funkcję dekoracyjną. Dzięki nim panie mogą wykonać perfekcyjny makijaż, a panowie zgolić zarost. Ponadto zarówno kobiety, jak i mężczyźni często przed wyjściem z domu sprawdzają w lustrze, jak wyglądają. Lustra spotkamy więc nie tylko w łazience, ale także w przedpokoju, sypialni i salonie. Lustra doskonale powiększają optycznie przestrzeń. W małych pomieszczeniach naprawdę warto je wykorzystywać.

Jakie lustra wybrać?

Na rynku dostępne są lustra bardzo zróżnicowane między innymi pod względem kształtu. Oprócz klasycznych prostokątnych i kwadratowych luster w sprzedaży dostępne są także lustra owalne i okrągłe. Dzięki temu każdy może wybrać lustro, którego kształt najlepiej odpowiada jego preferencjom. Lustra są także zróżnicowane pod względem wielkości. Wielkość lustra dobieramy kierując się wielkością pomieszczenia, do którego zostało przeznaczone.

Producenci proponują obecnie nie tylko lustra w ramach, ale także bez ram. Te drugie lustra cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są naprawdę bardzo uniwersalne. Lustra bez ram doskonale wyglądają zarówno w sypialni, jak i łazience i przedpokoju. Porządkują przestrzeń i prezentują się naprawdę świetnie. Lustra bez ram są wyjątkowo chętnie wybierane do łazienki. Utrzymanie tych luster w czystości nie stanowi bowiem  żadnego problemu. Lustro bez ramy jest też wyjątkowo proste w montażu, co jest jego kolejną zaletą.

Jak ozdobić lustro bez ramy?
Jak ozdobić lustro bez ramy?
Shutterstock

Jak ozdobić lustro łazienkowe bez ramy?

Prosta forma lustra bez ramy sprawia, że pasuje ono do bardzo wielu wnętrz i stylów wnętrzarskich. Z czasem jednak takie proste lustro może się znudzić. Najprostszym sposobem na to, aby lustro łazienkowe zyskało zupełnie nowy charakter jest wykorzystanie w charakterze dekoracji naklejek. W sprzedaży znajdują się zarówno tradycyjne, płaskie naklejki, jak i naklejki 3D. Są one dostępne w przeróżnych wzorach i wariantach.

Oznacza to, że z łatwością można wybrać te, które będą idealnie pasować do stylu, w którym łazienka została zaaranżowana. Ogromnym plusem jest to, że naklejki odmienią lustro, ale nie odbiorą mu funkcjonalności. Naklejki można wykorzystać także do stworzenia wokół lustra w łazience niby ramy. Lustro można ozdobić także wielobarwną albo utrzymaną w dwóch tonacjach kolorystycznych mozaiką zamontowaną wokół niego.

Jak ozdobić lustro bez ramy?
Jak ozdobić lustro bez ramy?
Shutterstock

W jaki sposób odmienić okrągłe lustro bez ramy?

Jako ozdoba okrągłego lustra bez ramy świetnie sprawdzą się kryształy. Można je umieścić na lustrze w bardzo różny sposób. Jednym z pomysłów jest przyklejenie kryształków wzdłuż krawędzi lustra. Można je też umieścić jeden obok drugiego tworząc w ten sposób nietuzinkową ramę. Lustro okrągłe ozdobione błyszczącymi kryształkami to doskonały wybór do wnętrz, które zostały zaaranżowane kochającym błysk stylu glamour.

Do wykonania ozdoby lustra bez ram można wykorzystać także drewno. Nadaje się ono do wykonania wielu ciekawych efektów, z drewna można bowiem wykonać nie tylko ramę lustra. Na krawędzi lustra można przykleić niewielkie kawałki drewna (drewniane listwy lub nieregularne kawałki gałęzi), tworząc w ten sposób drewnianą mozaikę. Kawałki drewna muszą ściśle do siebie przylegać, nie może być między nimi żadnych szczelin, gdyż taka "drewniana rama" nie będzie dobrze wyglądała. Świetnym sposobem na uatrakcyjnienie lustra są też taśmy LED. Są one dostępne w różnych kolorach. Do lustra przykleja się je w ciągu kilku minut. W ten sposób można ozdobić każde lustro bez ramy.

Jak ozdobić lustro bez ramy?
Jak ozdobić lustro bez ramy?
Shutterstock

Lustro jako element dekoracyjny. Jak ozdobić lustro bez ramy w stylu boho?

Jedną z cech charakterystycznych dla stylu boho jest zamiłowanie do stosowania w aranżacji wnętrz naturalnych materiałów: drewna, korka, bambusa, wikliny, juty. Chcąc odmienić lustro bez ramy w stylu boho warto wykorzystać na przykład jutowy sznurek. Wystarczy okleić nim lustro przy brzegu, aby nabrało ono zupełnie innego wyglądy. Sznurek z juty można kupić o bardzo różnej grubości. W zależności od tego, na jaki sznurek się zdecydujemy, zyskamy zupełnie inny efekt. Do dekoracji okrągłego lustra można wykorzystać także rafię. Podobnie, jak dekoracja z jutowego sznurka, nie kosztuje ona wiele.

Takie ozdobienie lustra zapewnia jednak naprawdę spektakularny efekt. Wystarczy tylko rafię pociąć na niewielkie kawałki i przykleić je dookoła lustra. Dekoracja z jutowego sznurka i rafii najlepiej sprawdzi się w przypadku wiszącego lustra. Wykonanie dekoracji ("ramy lustra") lustra ze sznurka czy rafii nie zajmuje przy tym wiele czasu. Do jej wykonania przyda się pistolet z klejem na gorąco.  Zawsze też można sięgnąć po wspomniane już naklejki. Na powierzchni lustra świetnie będzie się też prezentowała "rama lustra" w postaci roślinnych wzorów.

Jak ozdobić lustro bez ramy?
Jak ozdobić lustro bez ramy?
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak ozdobić lustro bez ramy?