Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak prać ręczniki?

Redakcja

Tylko przy odpowiedniej pielęgnacji ręczniki będą ci służyć przez długi czas, a także zachowają swój pierwotny kolor, kształt i miękkość.

Jak prać ręczniki?
Jak prać ręczniki?
Shutterstock

Jak często prać ręczniki?

Częstotliwość prania ręczników zależy od ich rodzaju. Ręczniki kuchenne wymagają najczęstszego prania, ponieważ są najczęściej używane. Zaleca się ich pranie co kilka dni. Ręczniki do twarzy i stóp - 2 razy w tygodniu. Te służące do kąpieli i wycierania dłoni - raz w tygodniu. Te zasady mają zastosowanie w przypadku ręczników, które są dokładnie suszone po praniu.

Regularne pranie ręczników pozwala nie tylko zachować zasady higieny, ale także zapobiega powstawaniu plam. Ręczniki frotte są szczególnie wrażliwe na uporczywe plamy i szybko się zużywają.

Jak prać ręczniki w pralce?

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest etykieta producenta. Zawiera wszystkie potrzebne informacje, jeśli chodzi o to, jak prać ręczniki. Jeśli etykieta nie zawiera pełnych informacji, postępuj w standardowy sposób.

• Włóż do pralki rzeczy z tego samego materiału. Welurowe, bambusowe, frotte, waflowe i syntetyczne ręczniki należy prać osobno. Różne rodzaje tkanin mają swoje własne parametry prania.

• Nie mieszaj kontrastowych kolorów w jednym praniu.

• Pranie ręczników wymaga przestrzeni. Napełnij pralkę nie więcej niż 2/3 całkowitej objętości. Ważne jest, aby ręczniki podczas prania wchłonęły jak najwięcej wody, a pełny ładunek bębna na to nie pozwoli.

• Użyj podwójnego lub potrójnego płukania.

• Wybierz tryb z minimalną liczbą obrotów lub bez wirowania.

Jakiego proszku do prania użyć?

Kluczowe pytanie brzmi – jakiego proszku użyć do prania ręczników. Zaleca się stosowanie żelowych środków czyszczących z obowiązkowym dodatkiem nabłyszczaczy i zmiękczaczy, którymi potraktujemy ręczniki, żeby były miękkie.

Miękkość ręczników jest ważna zwłaszcza w przypadku produktów frotte. Kolorowych ręczników nie należy prać wybielaczami ani odplamiaczami. W takim przypadku na materiale mogą pozostać białe plamy, a kolor straci swoją ostrość. Do prania ręczników białych należy stosować ekologiczne wybielacze bez chloru, w przeciwnym razie staną się one twarde i nieprzyjemne dla skóry.

Aby prawidłowo prać ręczniki, trzeba też wybrać odpowiedni program. Im dłuższe włosie ręcznika, tym delikatniejsze pranie należy wybrać. Optymalne tryby prania to delikatny lub ręczny, dobrze sprawdza się również tryb „wełniany”. Jeśli pralka ma tryb szybki, wybierz go. Nie pierz ręczników w cyklu oszczędzającym wodę. Ostatnim etapem prania ręczników jest suszenie. Ważne jest, aby produkty te maksymalnie zwilżyć, przepłukać 2-3 razy i wyżymać przy minimalnej liczbie obrotów lub nie wykręcać ich wcale.

Jaką temperaturę wybrać do prania ręczników?

Wiemy już czym prać ręczniki, ale dla wielu osób zagadką jest, w jakiej temperaturze prać ręczniki. Produkty tego typu, nie tolerują wysokich temperatur, stają się wówczas twarde i szorstkie. Optymalna temperatura prania ręczników frotte, welurowych i bambusowych, to 30- 40 stopni. Maksymalna, nie powinna przekraczać 60 stopni. Zaleca się jej stosowanie tylko w przypadku silnego zanieczyszczenia.

A w ilu stopniach prać ręczniki kolorowe? Te należy zawsze prać w maksymalnej temperaturze 40 stopni, w przeciwnym razie kolor wyblaknie. Białe - do 60 stopni. W przypadku kuchennych ręczników dopuszczalna jest temperatura 90 stopni.

Główne błędy, które prowadzą do utraty miękkości

Uwielbiamy ręczniki frotte za ich miękkość, puszystość i błyskawiczne wchłanianie wilgoci. Ale jeśli niewłaściwie o nie zadbasz, szybko stracą one swoje właściwości. Pamiętaj zatem, że:

• Najlepszym środkiem do prania ręczników są żele. Cząsteczki ścierne w składzie zwykłego proszku stopniowo rozrzedzają produkt. Pamiętaj, aby podczas mycia dodawać nabłyszczacze i odżywki.

• W wielu miastach, zwłaszcza w obszarach metropolitalnych, w wodzie występuje bardzo dużo zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby dodać zmiękczacz wody i zmiękczacz do tkanin podczas prania ręczników.

• Im wyższa temperatura, tym sztywniejszy stanie się ręcznik.

• W przypadku ręczników frotte optymalnie jest wybrać nie więcej niż 400 obrotów lub w ogóle nie używać cyklu wirowania.

• Nie stosuj produktów wybielających, które zawierają chlor.

• Nie przechowuj ręczników zbyt długo w koszu na pranie.

Jak prać ręczniki?
Jak prać ręczniki?
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak prać ręczniki?