Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak przygotować ogród do letniego biesiadowania?

sponsorowany

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej i w naturalny sposób zaczynamy spędzać więcej czasu w ogrodzie - także po zmierzchu. By móc w pełni wykorzystać walory naszego ogrodu, wystarczy trafnie dobrać lampy ogrodowe i odpowiednio je ulokować wśród zieleni. Podpowiadamy, jak podążając za trendami odmienić ogród.

	INVO to dwie serie lamp – okrągła i prostokątna, wyglądają niepozornie, ale po ich zaświeceniu efekt jest naprawdę bardzo duży
 Kanlux INVO to dwie serie lamp – okrągła i prostokątna, wyglądają niepozornie, ale po ich zaświeceniu efekt jest naprawdę bardzo duży
Fot. Kanlux

Zanim zorganizujemy wieczorne party w ogrodzie, zastanówmy się, w jaki sposób możemy światłem zmienić jego funkcjonalność, sprawić, by wszyscy czuli się bezpiecznie i komfortowo lub odmienić jego charakter na bardziej nastrojowy.

Bezpieczna droga do celu

Pierwsze pytanie, jakie każdy właściciel ogrodu powinien sobie zadać, nim zdecyduje się na wymianę lub zakup swojego oświetlenia, brzmi: Gdzie najczęściej będę przebywać po zmroku? W każdym ogrodzie najbardziej uczęszczanymi miejscami są zazwyczaj schody, ścieżki, podjazd do garażu. To właśnie one powinny być koniecznie doświetlone ze względu na bezpieczeństwo domowników i gości. Do oświetlenia tych miejsc świetnie nadają się lampy ogrodowe Kanlux INVO. Mają oryginalne, subtelne kształty, doskonale komponują się z roślinnością i dają niezwykle przyjemne światło. By rozjaśnić ciągi komunikacyjne, możemy użyć także płaskich lamp wbudowanych w nawierzchnię (tzw. nawierzchniowych). Nie muszą one mieć dużej mocy. Bardziej dyskretne oświetlenie przyda się na mniej uczęszczanych dróżkach i ścieżkach, na przykład przy skalniaku lub oczku wodnym. Tutaj wręcz idealnie wpasują się imitujące świecące kamienie lampy Kanlux STONO IS. Takie rozwiązanie nie tylko dyskretnie podkreśli niedoceniane zakamarki naszego ogrodu, ale również samo w sobie będzie stanowić bardzo dekoracyjny element otoczenia.

Kanlux STONO IS - imitujące kamienie oprawy oświetleniowe. Idealnie wkomponują się w miejsca skalniaków czy w otoczenie krzewów. Każda z nich wyposażona jest w podstawę pozwalającą osadzić oprawę w gruncie.
Kanlux STONO IS - imitujące kamienie oprawy oświetleniowe. Idealnie wkomponują się w miejsca skalniaków czy w otoczenie krzewów. Każda z nich wyposażona jest w podstawę pozwalającą osadzić oprawę w gruncie.
Fot. Kanlux

Solarnie, czyli nastrojowo i ekologicznie

Jeśli nie mamy ochoty na roboty ziemne związane z montażem nowej instalacji elektrycznej, warto pomyśleć o lampach solarnych. Lampy Kanlux SOLCA mogą działać w 3 różnych trybach. Ponadto są wyposażone w czujnik ruchu i są energooszczędne. Dzięki monokrystalicznemu panelowi solarnemu zawsze pozwalają „nałapać” promieni słonecznych  – nawet wtedy, gdy gruba warstwa chmur zasnuwa niebo przez cały dzień. Dzięki temu darmowym światłem możemy się cieszyć także jesienią i zimą, kiedy dni są krótsze. Lampy te idealnie nadają się do podkreślenia ścieżek światłem odbitym od rosnących obok roślin; niskie lampy są skierowane na zieleń, a na ścieżce powstaje tylko delikatna poświata. 

Lampy solarne to nie tylko wiele możliwości umieszczenia oprawy w otoczeniu, ale również walory dekoracyjne. Oprawy Kanlux SOLCA to nowoczesny design, który sprawia, że te lampy będą doskonałą ozdobą naszego ogrodu. Dodatkowo Kanlux SOLCA umożliwiają regulację strumienia świetlnego aż do 500 lumenów.

Zalety technologii solarnej:

  • lampy ładują się w ciągu dnia i świecą wieczorem i w nocy;
  • uniezależniają od instalacji elektrycznej - możemy umieścić oprawy w dowolnie wybranym miejscu;
  • szybka i łatwa instalacja;
  • pozwalają zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.
	Kanlux SOLCA - ogrodowe oprawy solarne o dwóch kształtach kloszy, które są niezależne od instalacji elektrycznej. Dzięki temu mamy większą dowolność w ich usytuowaniu.
 Kanlux SOLCA - ogrodowe oprawy solarne o dwóch kształtach kloszy, które są niezależne od instalacji elektrycznej. Dzięki temu mamy większą dowolność w ich usytuowaniu.
Fot. Kanlux

Strefę wypoczynku (na przykład taras, altanę, ulubiony zakątek) najlepiej rozjaśnić podobnie jak domowy salon - kinkietami albo mocną lampą umieszczoną nad głową. Dobrze przy tym zachować umiar. Relaksowi sprzyja delikatne, rozproszone światło, więc nie ma potrzeby robić dnia z nocy. Poza tym rzęsiście oświetlony taras wycięty z mroku nie wygląda estetycznie, a na pewno nie zachęca do odpoczynku. Mniej praktyczne - choć bardzo istotne - jest oświetlenie dekoracyjne, tworzące magiczną oprawę wieczorów. Wystarczy sznur solarnych lampek rozpiętych na gałęziach i kilka lampionów. 

Oświetlenie wejścia, tarasu, placu przed domem

Są takie miejsca w ogrodzie, w których ważnym parametrem jest strumień świetlny, a więc to, ile światła pada na każdy centymetr powierzchni. Dobrze oświetlony powinien być taras, na którym odpoczywamy, a także wejście do domu. Oświetlenie powinno się też włączać wtedy, gdy tego potrzebujemy. Warto więc „uzbroić się” w solidne i designerskie oświetlenie, które nie tylko rozświetli wybrane miejsca, ale dodatkowo wspaniale je udekoruje. W tej roli sprawdzą się oprawy elewacyjne z serii: Kanlux FORRO, Kanlux BISO i Kanlux GARTO.

Wybierając lampy do ogrodu, dobrze jest dopilnować, żeby do siebie pasowały. Firma Kanlux posiada szeroką kolekcję opraw utrzymanych w tej samej stylistyce, jednak różniących się zastosowaniem (niskie i wysokie słupki, lampy naścienne, sufitowe).

	Kanlux FORRO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W Kanlux FORRO kierunek padania światła jest zwrócony na elewację, tworząc świetlny krąg wokół oprawy.
 Kanlux FORRO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W Kanlux FORRO kierunek padania światła jest zwrócony na elewację, tworząc świetlny krąg wokół oprawy.
Fot. Kanlux
	Kanlux BISO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W oprawie Kanlux BISO światło padające z modułu LED jest miękko rozpraszane na elewacji i tylnej części oprawy.
 Kanlux BISO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W oprawie Kanlux BISO światło padające z modułu LED jest miękko rozpraszane na elewacji i tylnej części oprawy.
Fot. Kanlux
	Kanlux GARTO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W oprawie Kanlux GARTO światło na elewację pada od góry i od dołu będąc równomiernie rozproszone w obu kierunkach.
 Kanlux GARTO - oprawy elewacyjne, które charakteryzują się prostym i atrakcyjnym designem. Mogą być stosowane jako oprawa do wnętrz (posiadają odpowiedni współczynnik CRI), jednocześnie można stosować je na elewacjach budynku (IP54). W oprawie Kanlux GARTO światło na elewację pada od góry i od dołu będąc równomiernie rozproszone w obu kierunkach.
Fot. Kanlux
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak przygotować ogród do letniego biesiadowania?