Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak usunąć plamę z krwi?

Redakcja

Usuwanie plam z krwi tylko pozornie jest trudne. Wystarczy przestrzegać prostych zasad i poznać kilka wskazówek, aby bez problemu udało się usunąć plamy z krwi. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak usunąć plamę z krwi?
Jak usunąć plamę z krwi?
Shutterstock

Jak usunąć plamę z krwi?

Najprostsze metody czasem okazują się najbardziej skuteczne. W przypadku świeżej plamy z krwi najlepiej będzie wypłukać tkaninę w zimnej wodzie. Zimną wodą szybko usuniemy plamy z krwi, ale musimy pamiętać, że woda nie może być letnia, ponieważ utrwali plamę, a utrwalone plamy z krwi ciężko "schodzą". Dla poprawienia skuteczności tej metody plamę należy posypać solą (można też użyć boraksu) i zanurzyć ubranie w misce z zimną wodą i kostkami lodu. Po namoczeniu pierzemy odzież w pralce.

Usuwanie plam z krwi - woda utleniona

Usunąć plamy z krwi pomoże też woda utleniona. Mamy do wyboru dwie opcje:

  • plamy z krwi skrapiamy wodą utlenioną, zostawiamy na kilka minut, następnie pocieramy materiał i płuczemy w zimnej wodzie,
  • zabrudzonej powierzchni pomoże też moczenie w 20-procentowym roztworze wody utlenionej, czyli w proporcji 200 ml wody utlenionej na 1 l wody.

Jak usunąć plamy z krwi - płyn do mycia naczyń

Aby usunąć plamy, wykorzystajmy płyn do mycia naczyń. Wystarczy kilka kropel i pocieranie tkaniny - na koniec spłukujemy zimną wodą płyn i pierzemy ubranie w pralce.

Jak usunąć zaschnięte plamy z krwi?

Stare plamy zawsze usuwa się trudniej niż świeże. Czyszczenie z użyciem wody utlenionej będzie skuteczne również w przypadku zaschniętych plam z krwi.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak usunąć plamę z krwi?