Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wieszać papier toaletowy?

AZ

Papier toaletowy to jeden z artykułów pierwszej potrzeby. Korzystamy z niego zarówno w domach, jak i toaletach publicznych. Z papierem toaletowym odwiecznie związany jest dylemat dotyczący sposobu jego wieszania. Jak powinniśmy to prawidłowo robić i skąd możemy się tego dowiedzieć?

Jak wieszać papier toaletowy? Odwieczna zagadka rozwiązana
Jak wieszać papier toaletowy? Odwieczna zagadka rozwiązana
Superpharm

Jak wieszać papier toaletowy?

Papier toaletowy to powszechnie stosowany artykuł higieniczny. Należy pamiętać o odpowiednim jego wieszaniu, aby zarówno domownicy, goście, jak i i osoby korzystające z toalety publicznej, mogli swobodnie sięgać po papier. Odpowiedni komfort zapewnia nie tylko jakość papieru, lecz także sposób jego zawieszenia. Korzystający z papieru toaletowego dzielą się na tych, którzy wieszają go od zewnątrz i od wewnątrz. Wbrew pozorom nie jest to kwestia indywidualnego wyboru. Okazuje się, że mamy podstawy, które pozwalają ten dylemat rozstrzygnąć. Warto sięgnąć po instrukcji pozostawionej przez Setha Whellera z Albany. On w 1891 roku opatentował papier sprzedawany w rolkach. Nie tylko jednak go opatentował, ale i pozostawił swoim klientom szczegółową instrukcję obsługi. Wystarczy sięgnąć do wniosku patentowego dołączonego do całej dokumentacji. Znaleźć można rysunki, które wyraźnie pokazują, że papier toaletowy powinien wisieć od zewnątrz.

O czym mówi sposób wieszania papieru toaletowego?

Mimo że istnieje odpowiedź, papier toaletowy, wielu z nas podejmuje tę decyzję nieco automatycznie. Oczywiście wieszanie papieru od zewnątrz jest rekomendowane jako najbardziej odpowiedni sposób przede wszystkim ze względu na higienę i czystość. Chodzi o to, aby produkt higieniczny, zanim z niego nie skorzystamy, nie ocierał się o ścianę, na której przecież mogą znajdować się różne zanieczyszczenia. Rolki powinny być przechowywane w szafkach lub opakowaniu, które chronić będzie pierwszą warstwę papieru. Warianty wieszania papieru często jednak wykorzystywane są przez nas bez większej refleksji. Okazuje się jednak, że sposób wieszania papieru może nas jeszcze o czymś poinformować. Kilka lat temu dr Gilda Carle — popularna amerykańska psycholog przeprowadziła "Toilet Paper Persoanality Test" ("Test osobowości oparty na papierze toaletowym"). Była to w pewnym sensie forma zabawy, natomiast psycholog przedstawiła wyniki badań, które na podstawie tego, w którą stronę ktoś wiesza papier toaletowy, pozwalały określić pewne cechy jego osobowości. 

W badaniu wzięło udział 2000 osób w wieku od 18 do 75 lat. Pytanie podstawowe dotyczyło sposobu wieszania papieru, natomiast badaczka uzupełniła je dodatkowymi pytaniami o asertywność i relacje z najbliższymi. Według tego testu osoby wieszające papier, tak jak chciał tego jego wykonawca, czyli od zewnątrz, wykazują zdecydowaną tendencję do dominacji. Spora część grupy, która definiowała się jako wieszająca papier od zewnątrz, okazała się jednocześnie chętna do szybkiego przeprowadzania projektów, przewodzenia grupie, podejmowania sprawnie decyzji. W przeciwieństwie do tego grupy, ci, którzy wieszają papier od wewnątrz zdefiniowani zostali jako bardziej ulegli oraz skłonni do ulegania wpływom. 

Najtańszy papier toaletowy

Sposób wieszania papieru toaletowego ma oczywiście znaczenie, natomiast nie da się ukryć, że liczy się przede wszystkim jego rodzaj. Rolki papieru toaletowego występują w bardzo różnych wersjach, co pozwala bez większych problemów znaleźć ci najbardziej optymalne i dostosowane do twoich potrzeb rozwiązanie. Czy warto kupować najtańszy papier toaletowy? Oczywiście jest to taki artykuł, na którym chętnie oszczędzamy, warto jednak pamiętać, że niezbyt przyjemny w dotyku papier, może nie tylko wywoływać nieprzyjemne wrażenia podczas stosowania, ale także podrażniać skórę. Z tego też względu produkty higieniczne są coraz delikatniejsze. Do wyboru są bardzo różne warianty papierów: w zależności od ilości wykorzystanych warstw, przez ich miękkość, rodzaj tłoczenia, wzory na papierze, po aromat papieru. Osobną kategorię stanowi papier w rolce ekologiczny produkowany na przykład z makulatury. 

Nawilżany papier toaletowy - alternatywa dla tradycyjnego papieru

Bardzo ciekawą propozycję stanowi nawilżany papier toaletowy, który pojawia się w coraz większej liczbie nie tylko prywatnych toalet. Jest to bowiem rozwiązanie, które pozwala zadbać o jeszcze wyższy poziom higieny. Świetnie sprawdza się w przypadku gdy w toalecie nie ma bidetu, który pozwalałby na wykonanie dodatkowych ablucji. Ponadto, świetnie sprawdza się w trasie, kiedy szczególnie odczuwamy potrzebę choćby minimalnego zadbania o higienę przy jednak mocno ograniczonych możliwościach. Nawilżany papier toaletowy powstał przede wszystkim z myślą o rodzicach noworodków, dla których tego typu rozwiązanie było znacznym ułatwieniem. Dzisiaj młodzi rodzice nie wyobrażają sobie pielęgnacji dziecka bez tego typu pomocy, natomiast papier nawilżany stał się wykorzystywany powszechnie, nie tylko do pielęgnacji maluchów. Także i on występuje w wielu wersjach, ma różne zapachy. Wybór rozwiązania jest kwestią indywidualnego wyboru.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wieszać papier toaletowy?