Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zaaranżować drewno we wnętrzu? Kilka ważnych porad

redakcyjny

Drewno jest jednym z surowców, które nie potrzebują nadmiaru dodatków, aby pięknie wyeksponować walory wnętrza. Mnogość faktur i gatunków sprawia jednak, że dopasowanie drewnianej podłogi do poszczególnych elementów znajdujących się w pomieszczeniu bywa kłopotliwe. Co zrobić, aby cała kompozycja była spójna, a pomieszczenie spełniało wszystkie oczekiwania?

Jak zaaranżować drewno we wnętrzu? Kilka ważnych porad
Jak zaaranżować drewno we wnętrzu? Kilka ważnych porad
archiwum

Aranżacja ton w ton

Przestronny i elegancki efekt uzyskasz łącząc ze sobą jasne kolory zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Jest to klasyczny trend bazujący na aranżacji wnętrza ton w ton. Pomysł pierwotnie spotykany na pokazach mody, obecnie coraz częściej jest widoczny podczas projektowania przestrzeni. Aby dopasowanie tonacji było ponadczasowe, wystarczy połączyć ze sobą barwy i odcienie z tej samej gamy kolorystycznej.

Bezpiecznym zestawieniem są również:

  • drewniana podłoga pokryta jasną bejcą oraz meble i dodatki w jasnej tonacji, ale ciemniejszym odcieniu;
  • drewniana podłoga pokryta transparentnym olejem w połączeniu z meblami w kolorze naturalnego drewna;
  • ciemna – grafitowa lub ciemnobrązowa – drewniana podłoga, dla której kontrapunktem będą meble w średnio intensywnym kolorze, a drobne dodatki i tekstylia w najjaśniejszej, naturalnej barwie.

Dobrą bazą do aranżacji ton w ton jest podłoga TWO_4HIM z kolekcji Jeans Collection by Baltic Wood. Jej szczotkowaną powierzchnię pokrywa bejca w odcieniu kości słoniowej, która wnika w pory drewna, połączona z bejcą w kolorze kremowym. Podłoga TWO_4HIM w zestawieniu z meblami oraz dodatkami w kolorze beżu eksponuje minimalizm i elegancję pomieszczenia.

Postaw na kontrast

Kolejnym trendem w aranżacji jest zastosowanie zasady kontrastu. Tonowanie barw we wnętrzu wprowadza harmonię, podczas gdy wyróżnione elementy nadają mu dynamiki. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku połączenia różnego rodzaju drewna, np. na podłodze oraz w postaci nowoczesnego stołu.

Jak w jednym pomieszczeniu zaaranżować kilka drewnianych elementów w kontrastującej barwie? Pamiętaj, że:

  • jasna, bejcowana podłoga to doskonała baza do urządzenia wnętrza z ciemnymi meblami i akcesoriami;
  • ciemna podłoga dobrze współgra z jasnymi meblami i dodatkami;
  • podłoga pokryta transparentnym olejem, w naturalnej barwie drewna będzie kontrastować z meblami i dodatkami w dwóch różnych barwach. Mogą to być np. krzesła w niebieskim i żółtym kolorze w jadalni, niebieskie poduszki i pomarańczowa narzuta na łóżko w sypialni lub malinowa kanapa z niebieskoszarymi dodatkami w pokoju nastolatki.

Podłoga drewniana Wiatr Prowansji z kolekcji Timeless Collection marki Baltic Wood stanowi doskonały akompaniament dla zabawy kontrastem. Posiada jasną, lekko opalaną barwę, którą cechuje również nieznaczna zmienność odcieni pomiędzy deskami. Podłoga została ręcznie postarzona w procesie heblowania, szczotkowania i olejowania. Wiatr Prowansji podbija kolorystykę soczystych barw w postaci obić fotela lub nowoczesnego stołu, a w zestawieniu z musztardową tapetą we wzory oraz ciemnymi frontami drzwi dodaje wnętrzu elegancji i ciepła.

Magia szczegółu

Sekretem aranżacji, która podbija serca domowników jest odwaga w eksperymentowaniu. Odpowiednio dobrana podłoga oraz akcesoria mogą stać się tłem dla kontrastujących z nią dzieł sztuki lub być częścią wnętrza w kolorze cappuccino. Pomieszczenie zaaranżowane z dbałością o detale jest gwarancją dobrego samopoczucia osób w nim przebywających oraz radości z dobrze wykonanego zadania.

Skomentuj:

Jak zaaranżować drewno we wnętrzu? Kilka ważnych porad