Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zaaranżować kącik dla psa w domu?

AZ

Decydując się na psa, należy zapewnić mu nie tylko czas, ale i jak najlepsze warunki. Czworonóg, jak każdy inny domownik, potrzebuje miejsca tylko dla siebie. Trzeba mu stworzyć przestrzeń, gdzie będzie się czuł bezpiecznie, odpoczywał i się wyciszał. Sprawdź, jak zaaranżować psu własny kącik.

Jak zaaranżować kącik dla psa w domu?
Jak zaaranżować kącik dla psa w domu?
Fera

Legowisko – podstawa psiej przestrzeni

Kluczowym elementem psiej przestrzeni jest legowisko. W sklepach zoologicznych znajduje się ogromny ich wybór. Mogą różnić się materiałem (dostępne są m.in. legowiska plastikowe, wiklinowe, tekstylne) oraz designem – do wyboru mamy mnóstwo kolorów i wzorów, dzięki czemu bez trudu dobierzemy je do wyposażenia wnętrza. Oferta obejmuje legowiska otwarte i zamknięte w formie budek. Ważne, aby legowisko dla psa było dobrane do jego rozmiarów, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby o zdolnościach manualnych z powodzeniem mogą same przygotować posłanie dla pupila. Ci bardzo wymagający pod względem estetyki skorzystać mogą nawet ze spersonalizowanych modeli.

Własna przestrzeń dla psa

Kiedy pojawia się pies w domu, zmienia się bardzo dużo. Trzeba zmodyfikować harmonogram dnia, niektóre przyzwyczajenia, ale i przearanżować wnętrze. Gdzie powinna się znaleźć psia przestrzeń? Nie będzie dobrym pomysłem lokowanie jej blisko grzejnika, okien czy drzwi. Tak samo, jak w przypadku ludzi, psy narażone są na wyziębienie lub przegrzanie. Kącik pupila nie powinien też znajdować się przy głównych ciągach komunikacyjnych w domu, czyli często uczęszczanych w ciągu dnia trasach między pomieszczeniami. Nie można jednak odseparować psa od pozostałych mieszkańców. Najlepiej zaaranżować dla niego kącik niedaleko strefy wypoczynkowej, ale nie w jej centrum.

Miejsce na psie zabawki

Kącik dla psa to nie tylko legowisko. Czworonogi lubią spędzać czas na zabawie. Aby zapobiec nudzie, która może się skończyć pogryzionymi nogami od stołu, podartą kanapą czy zniszczonymi butami, warto zapewnić psu stały dostęp do ulubionych zabawek. Przy legowisku powinno się znajdować miejsce, gdzie będą trzymane psie drobiazgi. Dobrym pomysłem jest kosz. Nie dość, że pomieści wszystkie zabawki, to na dodatek będzie się pięknie prezentował. Zabawki używane na dworze powinny być przechowywane gdzie indziej, najlepiej w przedpokoju lub garażu, razem z akcesoriami spacerowymi.

Psia jadalnia – gdzie powinna się znaleźć?

Poza miejscem do spania i odpoczynku należy rozważyć kwestię psiej jadalni. Nie zaleca się, aby miski z wodą i jedzeniem znajdowały się przy legowisku. Po pierwsze istnieje ryzyko zabrudzenia go, po drugie posłanie znajduje się zazwyczaj w sypialni lub w salonie, gdzie psia karma nie powinna stać ze względów higienicznych. Najlepszym miejscem na miski czworonoga okazuje się kuchnia. Podłoga w tym pomieszczeniu pokryta jest zazwyczaj płytkami, które łatwo umyć i nie uszkodzi się ich, kiedy wyleje się na nie wodę, jak to często bywa w przypadku paneli. Aby ułatwić sobie sprzątanie, warto wyposażyć się w podkładki pod miski, które ograniczą ich przesuwanie się i wypadanie zawartości na zewnątrz. Jeśli chodzi o same miski, to pies powinien mieć zapewnione co najmniej dwie – na wodę i karmę. Miski wykonane są z różnych tworzyw, m.in. z plastiku, metalu, ceramiki. Ostatni materiał uważany jest za najlepsze rozwiązanie. Ważne pozostaje też dostosowanie miski do rozmiarów psa.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zaaranżować kącik dla psa w domu?