Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zrobić kokardę ze wstążki?

Red./C

Okazji do obdarowywania bliskich prezentami jest całe mnóstwo. Niezależnie od tego, czy wręczamy prezent z okazji imienin, urodzin, czy świąt, powinniśmy zadbać o to, aby był pięknie zapakowany. Do zapakowania prezentu potrzebujemy nie tylko papieru czy folii celofanowej, ale także wstążki. Uatrakcyjni ona każdy nawet najbardziej skromny upominek, gdy zawiążemy ją w efektowną kokardę.

Jak zrobić kokardę ze wstążki?
Jak zrobić kokardę ze wstążki?
Shutterstock

Gdzie kupić i jakie wybrać wstążki do pakowania prezentów?

Z zakupem wstążki nikt nie będzie miał najmniejszych problemów. Wstążki stanowią bowiem istotną część oferty każdej stacjonarnej czy internetowej pasmanterii. W okresie przedświątecznym wstążki można kupić praktycznie w każdym sklepie. Rodzajów wstążek jest w chwili obecnej całe mnóstwo. Różnią się one od siebie kolorem, szerokością i materiałem, z którego zostały wykonane. Wstążki mogą być nie tylko jednolite, ale także we wzory. Do pakowania świątecznych prezentów można wykorzystać wstążki w motywy bożonarodzeniowe: gwiazdki, choinki, renifery. Jeśli chodzi o materiały, to w sprzedaży znajdziemy wstążki:-atłasowe;-rypsowe;-szyfonowe;-papierowe;-jutowe;-bawełniane;-koronkowe.

Pakowanie prezentów: wąska czy szeroka wstążka?

Na wstążkach pojawiają się nie tylko bożonarodzeniowe motywy. Można kupić wstążki w kwiatki, serduszka, kratkę, pisanki, zajączki. Wstążki mogą być bogato zdobione brokatem i wykończone po obu stronach drucikiem Tak duży wybór wstążek sprawia, że każdy może wybrać tę, która najbardziej efektownie ozdobi jego prezent. Warto jeszcze dodać, że wstążki dostępne są w różnej szerokości. Można kupić wstążki o szerokości 6 mm, 12 mm czy 25 mm. Do pakowania prezentów świetnie sprawdzają się wstążki klejące.

Wiązanie kokardy: wstążki nie tylko do prezentów

Wstążki są bardzo uniwersalne i można je wykorzystać nie tylko do pakowania prezentów. Wstążki wykorzystywane są także do dekoracji bukietów i stroików przygotowywanych na bardzo różne okazje. Można je wykorzystać także do udekorowania sali weselnej. Ze wstążek można stworzyć też dekorację sali na bal sylwestrowy czy karnawałowy. Wstążki są też świetnym materiałem do wykonywania różnych kreatywnych prac. Doskonale nadają się do wykonywania zaproszeń ślubnych albo komunijnych oraz kartek świątecznych. Można ich użyć do stworzenia pięknych styropianowych bombek i pisanek. Wstążki sprzedawane są na metry, w kompletach albo rolkach. Wstążek w rolce jest nawet ponad dwadzieścia metrów. Taki zakup najbardziej się opłaca, gdy zamierzamy wykorzystywać je do prac kreatywnych.

Jakiej wstążki użyć, aby powstała z niej piękna kokarda?

To, jakie wstążki użyjemy do zawiązania kokardy zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Od kokardy wykonanej z satynowej wstążki będzie bardzo pięknie odbijało się światło. Jeżeli chcemy zapakować prezent dla dzieci, wybierzmy wstążkę szyfonową. Ze sztywnej, zakończonej drucikami wstążki najłatwiej stworzymy dużą, efektowną kokardę. Taką kokardę najlepiej jest wiązać nie tylko ze sztywnej, ale też szerokiej wstążki. Bardzo wąska  wstążka nie utrzyma dużej kokardy.

Jak zrobić kokardę na prezencie? Jak zawiązać idealną kokardę?

Wykonanie ładnej kokardki na prezencie tylko z pozoru wydaje się trudnym zadaniem. Tak naprawdę jest to bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi. Do stworzenia kokardy potrzebujesz dowolnie wybranej wstążki i nożyczek. Jeśli wybierzesz syntetyczną wstążkę, przygotuj także zapałki lub zapalniczkę. Będą one bardzo przydatne do zabezpieczania końcówek wstążki przed strzępieniem. Przygotuj także zapakowany w papier prezent. Ułóż go na podłodze, blacie stołu albo biurka, przyłóż wstążkę do dłuższego boku i odetnij tyle,, aby z obu stron pozostała wstążka o długości zbliżonej długości prezentu. Odciętym kawałkiem wstążki owiń dłuższy bok prezentu, odwróć go na drugą stronę i zmień kierunek wiązania wstążki przeplatając ją na krzyż.

Znów odwróć prezent. Sprawdź, czy wstążka w każdym miejscu leży równo. Naciągnij dość mocno wstążkę – nie powinna odstawać od prezentu. Zawiąż ją na supeł w taki sam sposób, jak wiążesz sznurowadła. Zrób pętelkę z górnej końcówki wstążki, przytrzymaj wstążkę, a jej dolny koniec owiń wokół tej górnej i przeciągnij. Delikatnie pociągając za oba końce wstążki nadaj kokardce ładny kształt. Zagnij w połowie końce i przytnij pod kątem. Zawiązana kokarda jest gotowa. Jeszcze tylko opal końcówki kokardy, aby wstążka się nie pruła.

Wiązanie kokard: jak zawiązać kokardę podwójną?

Podwójna kokarda jest wyjątkowo efektowna. Do jej wykonania potrzebujesz wstążki o długości czterdziestu centymetrów. Rozłóż palce lewej lub prawej dłoni w taki sposób, powstały dwie pary: jedna z palca wskazującego i środkowego, a druga z małego i serdecznego. Na wewnętrznej stronie dłoni połóż wstążkę i owiń wokoło. Jeden koniec musi wystawać poza rękę. Część, która znajduje się na dole przekładamy najpierw przez wewnętrzną część pary palców na dole, a następnie przez część zewnętrzną górnej pary. Powtórz ruch idąc do dołu. Przez przestrzeń między wstążką a palcami przełóż pozostały kawałek wstążki. W pętelkę, która powstała po przełożeniu włóż trzymany w ręku kawałek wstążki. Twoja pierwsza podwójna kokarda jest gotowa.

Jak zrobić kokardę ze wstążki?
Jak zrobić kokardę ze wstążki?
Shutterstock

Skomentuj:

Jak zrobić kokardę ze wstążki?