Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?

mat. prasowe

Kolory mają silny wpływ na naszą psychikę i samopoczucie. Stanowią tez doskonały środek do wyrażenia swojej indywidualności i osiągnięcia niepowtarzalności. Specjaliści udzielają wskazówek dotyczących wykorzystania kolorów do tworzenia wyjątkowych przestrzeni.

Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
AXOR

Eksperci cyklu AXOR Futures

Projektanci i architekci wnętrz nieustająco skupiają uwagę na kolorach. O czym świadczy zainteresowanie użyciem barw i w jaki sposób wpływają one na naszą psychikę na poziomie podświadomym? Odpowiedzi udzielili specjaliści zaproszeni do udziału w rozmowie w ramach serii AXOR Futures. Eksperci analizowali rosnące znaczenie kolorów w projektowaniu wnętrz oraz społeczny wpływ tego zjawiska.

W rozmowie o sile kolorów ("The Power of Colors") udział wzięli:

  • architekt i projektant Tristan Auer,
  • ekspertka ds. kolorów Judith van Vliet,
  • dyrektor ds. zarządzania produktami AXOR Benjamin Holzer.

Dyskusje poprowadziła Anke Sohn, dyrektor globalnego marketingu marki AXOR.

Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
AXOR

Moc kolorów

Tristan Auer jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnego francuskiego designu. Jego styl charakteryzuje się głęboko emocjonalną wizją estetyczną oraz pragnieniem oddania unikalnych osobowości klientów. Według Auera używane w projektach kolory powinny precyzyjnie odzwierciedlać potrzeby osób, dla których tworzone są wnętrza. Choć sam przyznaje, że nie jest architektem, który eksperymentuje z intensywnymi kolorami, lecz traktuje je jako wyraźny detal, to nadaje ogromne znaczenie sile, jaką kolor może wnosić do projektu.

Kolory mówią do nas i są bardzo osobiste, bo niosą ze sobą emocje. Przyciągają i czynią przestrzeń bardziej atrakcyjną.

tłumaczy.

Na pytanie, czy widzi aktualnie rosnące zainteresowanie kolorem, Tristan Auer mówi:

Zdecydowanie, mocne kolory są obecnie bardzo popularne. Kiedy zaczynałem projektować w latach 90. wszystko było białe. Potem poszliśmy w stronę natury - drewna i naturalnych tekstur. Ostatnie trzy, cztery lata są natomiast bardzo kolorowe. Kolor jest wszędzie, także w łazienkach. Mamy go np. w wykończeniu armatury i bardzo mnie to cieszy.

Judith van Vliet, ekspertka ds. kolorów i założycielka firmy "The Color Authority", posiada głęboką wiedzę na temat wpływu kolorów na nasze codzienne życie oraz samopoczucie. Przez ponad dwie dekady aktywnie wspierała różne marki, pomagając im stworzyć paletę barw, która sprzyja budowaniu zaufania klientów. W rozmowie z Anke Sohn omówiła psychologiczne aspekty naszej relacji z kolorami.

Wszyscy nieświadomie mówimy językiem kolorów. Na poziomie naszej świadomości niestety nie jesteśmy zaznajomieni szeroko z ich wpływem na nas i na naszą codzienność. Dlatego bardzo często nie wiemy, dlaczego w niektórych miejscach czujemy się dobrze lub przeciwnie - źle. Dziś ta świadomość na szczęście rośnie. Kolor może być idealnym przedłużeniem naszej osobowości.

zaznaczała Judith van Vliet.
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
AXOR

Dominujące kolory w łazienkach

Na pytanie dotyczące przewagi konkretnych kolorów w aranżacjach łazienek i obecnych trendów związanych z urządzaniem przestrzeni kąpielowej, odpowiedziała, że dla wielu ludzi łazienka nadal stanowi głównie miejsce do wypoczynku i relaksu. Z tego powodu preferowane są odcienie niebieskiego lub zielonego podczas jej projektowania.

Z drugiej strony ostatnie lata prezentowały bardzo minimalistyczne oblicze łazienki. Dużo w niej było szarości, bieli, czerni, neutralnych barw. Taki wizerunek łazienki wciąż ma się dobrze, jednak pojawia się w niej coraz więcej kolorowych elementów, które mają nas zaktywizować. Myślę, że w najbliższym czasie chętnie będziemy wykorzystywać we wnętrzach biały, niebieski, zielony i delikatny żółty. Pojawią się także odważne barwy, ale dziś chętniej sięgamy po tekstury, różnorodne materiały czy wzory. Co ciekawe, coraz popularniejszy staje się kolor beżowy promowany przez pokolenie Z. Wiąże się to z dużą świadomością ekologiczną tej generacji i jej dbałością o gospodarkę cyrkularną.

tłumaczyła Judith van Vliet.
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?
AXOR

Ten sam produkt w różnych kolorach

Jak funkcjonuje kolor w łazience w praktyce? Benjamin Holzer, kierownik produktów w firmie AXOR, zaznacza korzyści płynące z nowoczesnych wykończeń i powierzchni produktów. Na przykład baterie Plus od AXOR oferują dziesięć różnych wykończeń PVD, charakteryzujących się niezwykłą wytrzymałością.

Oferujemy ekskluzywną paletę wykończeń i kolorów, do tego wyjątkowo wytrzymałych. Jeszcze pięć lat temu rynek armatury był zdominowany przez chrom. Dziś wyraźnie widać zwrócenie się w stronę kolorów. Taki wybór wydaje się oczywisty - czy sprawdzaliście kiedykolwiek, jak inaczej wygląda ten sam produkt w różnych kolorach? Ma możliwość całkowitej zmiany atmosfery wnętrza.

mówił Benjamin Holzer.

Personalizacja aranżacji łazienki

Holzer zaznacza, że obecnie dostępne na rynku produkty oferują znaczne możliwości dostosowania łazienki do indywidualnych preferencji. Na przykład, kolekcje takie jak AXOR My Edition czy AXOR One umożliwiają personalizację obejmującą także różnorodność kolorów. Pierwsza z nich, stworzona przez studio Phoenix Design, nie tylko pozwala na wybór spośród rozległej palety barw producenta, ale także umożliwia spersonalizowanie elementów wylewki, wykonanych z materiałów takich jak marmur, skóra, drewno czy lustrzane szkło. Z kolei AXOR One, stworzona przez duet Barber Osgerby, jest dostępna w piętnastu różnych kolorach wykończenia.

Eksperci cyklu AXOR Futures.
Eksperci cyklu AXOR Futures.
AXOR
    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie kolory warto wprowadzić do nowoczesnego wnętrza?