Jakie meble kuchenne wybrać?

sponsorowany

Wybór mebli do kuchni wpływa na wygląd pomieszczenia oraz jego funkcjonalność. Zamiast więc decydować się na pierwszy lepszy zestaw, warto dokładnie przemyśleć, jakie są potrzeby domowników i wybrać szafki kuchenne, które spełnią ich wszystkie oczekiwania.

Jakie meble kuchenne wybrać?
Jakie meble kuchenne wybrać?
Masalski

Wystarczy, że zapoznasz się z poniższymi informacjami, a poznasz najnowsze trendy związane z meblami do kuchni oraz dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jakie są rodzaje szafek kuchennych?

Meble kuchenne można podzielić na kilka rodzajów w zależności od przyjętego kryterium. Przykładowo, jeżeli uwzględni się rodzaj zabudowy, meble mogą być niskie oraz wysokie. Można je też podzielić według materiału, z którego zostały wykonane. Najczęściej stosuje się drewno oraz płyty mdf. Jeżeli jednak zależy ci na znalezieniu dobrych mebli, warto wybrać podział szafek kuchennych według przeznaczenia. W takim przypadku można wskazać trzy najpopularniejsze rodzaje:

  • szafki kuchenne stojące - popularne szafki, które można spotkać w każdej kuchni. Są to wszystkie meble, które ustawia się bezpośrednio na ziemi. Takie szafki najczęściej wyposażone są w nóżki, co ułatwia ich wypoziomowanie.
  • szafki kuchenne wiszące - stanowią świetne uzupełnienie szafek stojących. Dzięki nim można wykorzystać miejsce nad innymi meblami, co przekłada się na stworzenie bardziej funkcjonalnej kuchni. Podczas montażu szafek wiszących warto zastanowić się, jaka wysokość będzie najlepsza. Powieszenie szafek na zbyt niskiej wysokości zaburzy wygląd kuchni, natomiast jeżeli będą za wysoko, to niższym domownikom trudno będzie z nich korzystać.
  • szafki kuchenne modułowe - zamiast zamawiać gotowe zestawy szafek wiszących oraz stojących, które trudno jest później dopasować do wnętrza kuchni o niestandardowych rozmiarach, coraz więcej klientów decyduje się na zakup mebli modułowych. W takim przypadku można samemu wybrać, jakie elementy mają stworzyć gotowy zestaw. Zazwyczaj producenci oferują od kilkunastu do kilkudziesięciu różnych wariantów szafek, dzięki czemu klienci mogą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wstawić do kuchni meble w różnych rozmiarach, które jednocześnie będą pochodziły z jednej serii. Pozwoli to uzyskać świetny efekt wizualny.

Szafki kuchenne - na jaką funkcjonalność zwrócić uwagę w 2021?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku kuchni nie trzeba zwracać uwagi na aktualne trendy, ponieważ jest to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, a nie salon lub sypialnia. Warto jednak stworzyć miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również ładne. Nie bez powodu często określa się kuchnię sercem całego domu lub mieszkania. Jeżeli dopiero zabierasz się za urządzenie kuchni w nowym mieszkaniu lub planujesz remont dotychczasowej, zadbają o odpowiednią ilość organizerów kuchennych, które można powiesić w różnych miejscach.

Dzięki temu unikniesz zagracania blatu roboczego, a jednocześnie będziesz miał pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria. Warto również rozważyć wstawienie kilku roślin zielonych. Mogą to być zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, które będziesz mógł wykorzystać podczas gotowania. Jeżeli natomiast chodzi o trendy związane z meblami, warto postawić na jednolite fronty i prostą formę. Coraz więcej producentów rezygnuje z uchwytów. Wówczas szafki kuchenne mają drzwiczki z bezuchwytowymi systemami otwierania. Pozwala to stworzyć minimalistyczne wnętrza.

Styl i kolor szafek kuchennych - co jest obecnie modne?

Jest to o tyle istotne, że to właśnie styl minimalistyczny cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Warto połączyć go ze stylem boho, a więc w miarę możliwości wybierać żywe kolory oraz naturalne materiały. Przykładowo, jeżeli podobają ci się meble drewniane, warto połączyć je z metalowymi dodatkami. W kwestii kolorów świetnie sprawdzą się połączenia stonowanych kolorów. Duży wpływ na stworzenie pięknej kuchni ma również oświetlenie. Nie może być za słabe ani za mocne, dlatego warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie różnych wariantów. Odpowiednie oświetlenie uprzyjemni gotowanie oraz czas spędzany w kuchni, a przy okazji pozwoli pokazać wnętrze w taki sposób, który na pewno zachwyci wszystkich domowników oraz gości.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szafek kuchennych?

Podczas kupowania nowych szafek do kuchni warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, aby nowe meble posłużyły przez wiele lat. Ważna jest przede wszystkim ich jakość. Byle jakie meble szybko utracą swój początkowy wygląd. Istotne jest również to, aby meble były dobrane do tego, czego potrzebują domownicy. Jeżeli ktoś w ogóle nie gotuje, nie ma sensu kupować rozbudowanego zestawu mebli kuchennych z wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami. Działa to również w drugą stronę, więc jeżeli lubisz spędzać czas w kuchni, już na etapie jej projektowania zadbaj o to, abyś miał pod ręką wszystko, czego potrzebujesz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie meble kuchenne wybrać?