Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kabina prysznicowa idealna do małej łazienki. Kilka propozycji [ZDJĘCIA]

redakcyjny

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tu zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc, by była nie tylko piękna, ale również praktyczna w użytkowaniu. Co w przypadku, gdy dysponujemy naprawdę małą przestrzenią? Czy jesteśmy w stanie uzyskać efekt, który sprawi, że wnętrze będzie ciekawie się prezentować i jednocześnie spełniać swoje funkcjonalne role?

Kabina prysznicowa idealna do małej łazienki. Kilka propozycji [ZDJĘCIA]
Kabina prysznicowa idealna do małej łazienki. Kilka propozycji [ZDJĘCIA]
archiwum

Aranżacja małej łazienki spędza sen z powiek wielu z nas. Często wydaje nam się, że własnymi siłami nie poradzimy sobie z jej urządzeniem. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które sprawiają, że samodzielnie będziemy w stanie stworzyć wnętrze uszyte na miarę naszych potrzeb i upodobań.

Dobrze ułożone

Nie lada wyzwaniem związanym z małym metrażem jest ulokowanie urządzeń sanitarnych w taki sposób, by nie kolidowały z innymi akcesoriami. Można sobie z tym poradzić, wybierając odpowiedni model kabiny prysznicowej. Wystarczy zakupić kabinę z właściwym rodzajem drzwi - otwieranymi do środka lub składanymi. Będziemy wtedy w stanie zamontować ją np. między miską WC a umywalką. Dzięki temu wykorzystamy optymalnie przestrzeń, a pozostałe wyposażenie nie będzie nam w żaden sposób zawadzało.

Większość z nas mieszka w blokach, gdzie łazienki są naprawdę niewielkich rozmiarów. Z tego względu bywają też nieustawne. Dlatego stworzyliśmy program „Na miarę”, który umożliwia dopasowanie wysokości, szerokości czy kształtu kabiny do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Więcej lekkości

Idealnym stylem dla małego wnętrza jest styl minimalistyczny utrzymany w jasnych kolorach. Ograniczona liczba mebli, dodatków i barw nie zaburzy bowiem harmonii pomieszczenia. Dobierając kabinę prysznicową, warto rozważyć model bez profili i ram. Dlaczego? Dzięki temu wnętrze nabierze subtelności i sprawi wrażenie większego. Warto zastanowić się również nad kabiną, którą można zamontować bezpośrednio na podłodze na brodziku podpłytkowym. Taki model po pierwsze zaprezentuje się bardzo nowocześnie, a po drugie będzie niezwykle komfortowy. Łazienka bez brodzika będzie bardziej przestronna i ustawna. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z tradycyjnego rozwiązania, innym wartym rozważenia pomysłem będzie zastosowanie wariantu ultrapłaskiego, który także można zlicować z poziomem podłogi. Podobnie jak brodzik podpłytkowy nie będzie generował żadnych barier architektonicznych, więc z łatwością z prysznica skorzystają dzieci, seniorzy a nawet osoby z ograniczoną sprawnością ruchową.

Pamiętajmy o detalach

W małych łazienkach nie można przesadzić z dekoracjami. Wystarczy ciekawy akcent. Oryginalną propozycją na ozdobę łazienki może być wzór wygrawerowany na szybie kabiny prysznicowej. Delikatny motyw roślinny lub wzór geometryczny podkreśli charakter wnętrza i nie będzie jednocześnie zbyt nachalny. Zastanawiając się nad kabiną prysznicową powinniśmy mieć także na uwadze szkło z jakiego jest wykonana. W małej łazience najlepiej sprawdzi się szkło UltraClear® o nadzwyczajnej przejrzystości albo szyba pokryta lustrzaną powłoką Mirror®, która optycznie powiększy wnętrze i jednocześnie może zastąpić tradycyjne lustro.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kabina prysznicowa idealna do małej łazienki. Kilka propozycji [ZDJĘCIA]