Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

AZ

Jednym z najważniejszych momentów podczas urządzania lub remontu łazienki jest wybór kabiny prysznicowej. Jest to raczej zakup na wiele lat, dlatego lepiej dobrze przygotować się do wizyty w sklepie z wyposażeniem do łazienek. To właśnie od kabiny w dużej mierze zależy również wygoda korzystania z pomieszczenia. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Elazienki.pl

Wymiary kabiny prysznicowej

Choć sporych rozmiarów kabina z dwuskrzydłowymi drzwiami na zewnątrz wygląda naprawdę ekskluzywnie i imponująco, to niekoniecznie może sprawdzić się w małym pomieszczeniu. Dlatego właśnie tak ważne jest dokładne zaplanowanie i zmierzenie przestrzeni przeznaczonej na prysznic. Dobrym pomysłem mogą okazać się kabiny prysznicowe na wymiar, które można w pełni dopasować do swoich potrzeb i wymagań. Podczas przygotowań do zakupów należy pamiętać także o takich kwestiach jak np. skosy i wysokość łazienki.

Rodzaj drzwi w kabinie

Kolejnym ważnym kryterium podczas zakupu kabiny prysznicowej powinny być drzwi. W przypadku mniejszych łazienek praktycznym rozwiązaniem mogą okazać się drzwi przesuwne, których otwieranie i zamykanie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Co prawda takie kabiny nieco trudniej się czyści, ale jednocześnie można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. W większych pomieszczeniach można natomiast śmiało sięgnąć po drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem może być również kabina walk-in z nieruchomą taflą szkła i bez drzwi.

Łatwość czyszczenia

W tym przypadku dużo zależy od preferencji domowników. Dla niektórych osób czyszczenie nawet dość trudno dostępnych zakamarków nie będzie problemem. Nie każdy jednak chce lub może spędzać swój wolny czas na myciu kabiny. Dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model prysznica można szybko doprowadzić do porządku. Jednym z najłatwiejszych w utrzymaniu czystości rozwiązań są kabiny bez brodzika, w których podłoga jest po prostu wyłożona kafelkami. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonane są drzwi i ściany prysznica.

Jakość materiałów i wykonania

Najczęściej na rynku można spotkać kabiny prysznicowe ze szkła hartowanego lub plastiku. W pierwszym przypadku do zalet na pewno można zaliczyć elegancki wygląd i wytrzymałość. Ponadto takie rozwiązanie ma bardzo uniwersalny charakter i pasuje do praktycznie każdej aranżacji. Z kolei plastikowe drzwi i ściany są znacznie tańsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Warto także przyjrzeć się jakości innych elementów kabiny prysznicowej np. listew, uszczelek czy też uchwytów w drzwiach.

Design kabiny prysznicowej

Choć w pierwszej kolejności należy oczywiście zwrócić uwagę na jakość i funkcjonalność kabiny, to warto również dobrze przemyśleć wybór designu. Prysznic powinien tworzyć harmonijną całość z innymi elementami wyposażenia łazienki i ogólnym stylem pomieszczenia. Z tego powodu w ofercie sklepu online eLazienki.pl można znaleźć zarówno bardzo nowoczesne projekty do wnętrz loftowych, jak i propozycje dla fanów klasycznej elegancji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kabina prysznicowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?