Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kącik kawowy w stylu japandi

Red./AZ

Szukasz wyciszenia po ciężkim dniu? A może chcesz zaaranżować spotkanie ze znajomymi przy filiżance dobrej kawy? Pomyśl o zorganizowaniu przestrzeni relaksacyjnej w zacisznym punkcie mieszkania i zaprojektuj ją w zgodzie z harmonijnym stylem japandi.

Kącik kawowy w stylu japandi
Kącik kawowy w stylu japandi
Laci_10/Shutterstock

Czym jest styl japandi?

Nazwa ta odnosi się do słowa Japonia (ang. Japan) oraz do popularnego stylu skandynawskiego zwanego scandi. Mieszanka ta idealnie łączy założenia obu stylistyk i charakteryzuje się: surowością form, stosowaną kolorystyką, minimalizmem oraz zamiłowaniem do materiałów naturalnych. Co więcej, ze sztuki i kultury orientalnej czerpie przywiązanie do elementów retro, przywodzących na myśl nieuchronność i piękno przemijania. Wartości te są ściśle powiązane z filozofią wschodu i z łatwością trafiają do serc Europejczyków, którzy w równym stopniu cenią antyki, jak i nowoczesne trendy wnętrzarskie.

Kącik kawowy w stylu japandi
Kącik kawowy w stylu japandi
Vadym Andrushchenko/Shutterstock

Jak stworzyć strefę relaksu w stylu japandi?

Przekonuje cię połączenie harmonii ze skandynawską funkcjonalnością? W takim razie zaplanuj aranżację komfortowego kącika kawowego. Sprawdź, jakie elementy wpisują w styl japandi i stwórz idealne miejsce na relaks i spotkania ze znajomymi. Oto wskazówki, jak to zrobić.

Okrągły stolik kawowy z lameli

Przede wszystkim należy pamiętać o nowoczesnym stoliku kawowym. Drewniany model sprawdzi się w tej roli najlepiej. Będzie nie tylko trwały, ale jednocześnie wniesie do wystroju element natury. Japońsko- skandynawski szyk "lubi" formy obłe, dlatego postaw na projekt o okrągłym blacie. Aby znaleźć odpowiedni mebel, nie musisz zamawiać go wprost z Japonii, czy Szwecji. Rodzimi producenci mają w swoich ofertach wiele atrakcyjnych modeli. 

Sofa i fotele z niskim oparciem

W kulturze dalekowschodniej przez wieki nie stosowano siedzisk podwyższanych. Siadano na tradycyjnych matach tatami, rozłożonych na podłodze. Z tego względu stoły były raczej niskie, a gdy do Japonii zawitały meble holenderskie, również przerobiono je na modele o mniejszej wysokości. Do dzisiaj tendencja ta widoczna jest w nowoczesnych trendach inspirowanych dawnymi dziejami Kraju Kwitnącej Wiśni. Aby dopasować aranżację do stylu japandi, wybierz fotele lub wygodną sofę z obniżonym oparciem. Warto postawić na projekty w jasnych kolorach z obiciem z naturalnych włókien, np., lnu lub juty.

Kącik kawowy w stylu japandi
Kącik kawowy w stylu japandi
Archi_Viz/Shutterstock

Dekoracje w typie japandi

Przejdźmy do dekoracji. W twoim kąciku kawowym nie powinno być ich zbyt wiele. W przeciwnym wypadku zakłóciłoby to ideę minimalizmu charakterystycznego dla trendu japandi. Postaw na antyki lub przedmioty postarzane - ozdoby tego typu oddają japońskiego ducha wabi-sabi, który uczy, aby dostrzegać urok w niedoskonałości. Możesz ustawić wiekowy wazon z suszonymi kwiatami na stoliku kawowym - to kolejny symbol przemijania, który dowodzi, że kres egzystencji nie musi być pozbawiony piękna. Dodatkowo na ścianie w pobliżu warto zawiesić prostą grafikę, np. z akwarelą prezentującą górę Fuji.

Japońska ceramika

Przy serwowaniu kawy i deseru nie może zabraknąć gustownej porcelany. Aby dopasować jej styl do estetyki japandi, wybierz ceramikę inspirowaną Japonią. Dzięki temu postawisz ostateczny, wyrazisty akcent, podkreślający atmosferę całej aranżacji.

Kącik kawowy w stylu japandi
Kącik kawowy w stylu japandi
Waclaw_EPI/Shutterstock
Kącik kawowy w stylu japandi
Kącik kawowy w stylu japandi
Archi_Viz/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Kącik kawowy w stylu japandi