Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem

mat. prasowe

Marka meblowa BoConcept nawiązała współpracę z uznanym duńskim ilustratorem Madsem Bergiem i stworzyła limitowaną edycję sygnowanych plakatów obrazujących swoje najpopularniejsze projekty.

Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
mat. prasowe

Rok 2022 jest szczególny dla BoConcept z powodu 70-lecia istnienia marki. Siedemdziesiąt lat kultowych mebli, rzemiosła i autentycznej jakości. To głównie na tym skupia się nowa kampania Ekstraordinær Since 1952 na okres od marca do grudnia 2022 r. Jednym z działań przygotowanych na ten jubileuszowy rok jest współpraca z duńskim ilustratorem i projektantem Madsem Bergiem, znanym z inspirowania się nowoczesnym stylem Art Deco. Artysta zaprojektował dla marki plakaty obrazujące jej kultowe projekty, które można wygrać w ekskluzywnym konkursie.

Wygraj plakat Iconic Danish Design autorstwa Madsa Berga

W konkursie każdy będzie miał szansę wygrać jeden z 600 limitowanych plakatów, numerowanych i sygnowanych przez artystę, na których znajdzie się sześć ikon designu BoConcept: fotel Imola, fotel Charlotte, sofa Amsterdam, stoliki Madrid, stół Kingston z krzesłami Princeton oraz biurko Cupertino z krzesłem Ottawa. Aby wziąć udział w konkursie, należy zapisać się na newsletter BoConcept. Obecni subskrybenci zostaną automatycznie dołączeni do konkursu.

Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
mat. prasowe

W krótkiej rozmowie Mads opowiedział nam nieco więcej o jego doświadczeniach z współpracy z BoConcept.

W twoich pracach widać silny wpływ stylu Art Deco. Będąc duńskim ilustratorem, jak bardzo inspirujesz się duńskim industrialnym wzornictwem?

Mads Berg: Art Deco faktycznie jest jednym z głównych źródeł mojej inspiracji, ale nie tylko. Inspiracji szukam również w innych stylach, takich jak Art Nouveau, czy Futuryzm. To, co naprawdę doceniam w nordyckim wnętrzarskim wzornictwie, to fakt że kieruje się prostotą i funkcjonalnością i każdy element spełnia swoje zadanie. Oczywiście znajdą się również i takie detale, które są jedynie dekoracją, a na tym z kolei skupia się głównie styl Art Deco. Kiedy połączymy te dwa światy, wtedy dzieje się magia.

W serii znajdzie się sześć różnych kultowych projektów z kolekcji BoConcept. Jakie było twoje podejście do zobrazowania każdego z tych mebli?

Mads Berg: Moim celem było stworzenie zróżnicowanej i interesującej serii, w której każdy zobrazowany mebel wygląda inaczej i wyjątkowo, ale wciąż pozostaje w harmonii z pozostałymi. Aby to osiągnąć, w każdej ilustracji użyłem innego koloru tła, który współgra z kolorystyczną paletą marki oraz nadałem ten sam poziom saturacji. Bawiłem się również różnymi kątami widzenia, dlatego niektóre meble widzimy z góry, a inne z boku. Innym ważnym elementem jest graficzna warstwa na wierzchu, która subtelnie dodaje spójności całej serii. No i oczywiście wszystkie ilustracje są odbiciem mojego stylu, więc cienie, struktura, tekstura i wszystkie inne detale tworzą połączenie pomiędzy każdym plakatem z serii.

A jakie było twoje podejście do różnych kształtów, organicznych i geometrycznych, w każdym z mebli?

Mads Berg: W tej serii chciałem zgłębić sposób, w jaki światło gra na formie każdego z mebli i jak rzucany jest cień na podłogę pod nimi. Uważam, że obserwowanie interakcji pomiędzy światłem a różnymi kształtami i materiałami jest bardzo interesujące. W niektórych ilustracjach jest nawet pewna gra świateł w tle, aby podkreślić istnienie źródła światła rzucającego cień. Dodanie aktorów było równie ważne, ponieważ niektóre projekty najlepiej prezentują się, kiedy zachodzi z nimi jakaś interakcja.

                                                                                   ***

Mads Berg jest jednym z najwybitniejszych artystów na świecie w swojej dziedzinie. Jego praca skupia się głównie na ilustracjach, kluczach wizualnych, plakatach, mapach, ilustracjach reklamowych i redakcyjnych, okładkach, muralach oraz projektowaniu map, ikon i krojów pisma. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Madsie, odwiedź jego stronę https://madsberg.dk/

Marka BoConcept została założona w 1952 roku w Danii i dzisiaj jest jednym z najbardziej globalnych producentów mebli z ponad 310 salonami w 67 krajach. Marka pracuje z nagradzanymi projektantami, tworząc kolekcję mebli, dodatków i lamp dla mieszkań i przestrzeni biznesowych. Pod hasłem „Live Ekstraordinær” BoConcept oferuje swoim klientom osobistą Usługę Projektowania Wnętrz oraz jedne z najlepszych na rynku możliwości personalizacji swoich mebli zarówno do przestrzeni prywatnych jak i publicznych – bez uszczerbku na designie czy estetyce.

Obecnie marka posiada przeszło 310 salonów w ponad 67 krajach na całym świecie, w Polsce znajduje się 6 salonów: Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław i dwa salony w Warszawie.

Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem