Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs Dobry Design 2024

mat. prasowe

Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu, którego celem jest poszukiwanie nowych twórców polskiego wzornictwa - oraz nagradzanie jego ikon. Projekty można zgłaszać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas targów 4 Design Days 2024.

Konkurs Dobry Design 2024
Konkurs Dobry Design 2024
mat. prasowe

Wzięcie udziału w konkursie Dobry Design stanowi okazję do zdobycia rozpoznawalności i szerokiego audytorium dla najbardziej intrygujących koncepcji. Począwszy od poprzedniego roku, wybrane prace oraz ich twórcy mają możliwość prezentacji podczas wydarzenia 4 Design Days – jednej z największych imprez w Polsce poświęconych architekturze, projektowaniu oraz rynkowi nieruchomości. Skład konkursowego jury obejmuje znanych architektów, projektantów, reprezentantów uczelni artystycznych, organizacji branżowych oraz ekspertów w dziedzinach marketingu i handlu elektronicznego.

Plebiscyt Dobry Design harmonijnie wkomponował się w ramy 4 Design Days – wydarzenia co roku przyciągającego tysiące entuzjastów i przedstawicieli branży. Trudno wyobrazić sobie lepszą platformę do prezentowania innowacyjnych rozwiązań, doceniania doskonałej jakości projektów oraz społecznej i ekologicznej odpowiedzialności ich twórców.

mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

Obecnie nie tylko zrównoważony rozwój, ale również jakość i trwałość odgrywają w projektowaniu użytkowym kluczową rolę. W czasach wysokiej inflacji czy postępującej katastrofy klimatycznej w cenie jest jak najdłuższa satysfakcja z użytkowania otaczających nas przedmiotów. Dlatego dążymy do wyróżnienia najlepszych praktyk, które nadają nowy kierunek branży wyposażenia wnętrz. 

podkreśla Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Nagrody, podobnie jak w zeszłym roku, przyznawane będą w 16 kategoriach:

 • Meble (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble tapicerowane i skrzyniowe oraz stoły i krzesła),
 • Meble biurowe (produkty wyróżniające się dobrym designem i troską o środowisko – meble do pracy w domu i w biurze),
 • Kuchnie (meble kuchenne, które wytwarzane są z poszanowaniem środowiska i z myślą o dobrej jakości),
 • AGD kuchenne (duże AGD, zaprojektowane z myślą o ekologii i pięknym designie, takie jak zmywarki, lodówki, piekarniki, okapy czy płyty oraz małe AGD – czajniki i inne przydatne w kuchni urządzenia,)
 • Studia Kuchenne,
 • Wyposażenie łazienki (designerskie, ekologiczne i innowacyjne produkty do łazienki – ceramika, armatura, kabiny, brodziki, wanny, meble łazienkowe oraz dekoracje i akcesoria),
 • Tkaniny (ekologiczne, innowacyjne lub nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła tekstylia do domu oraz do tapicerowania mebli),
 • Dekoracje (designerskie dodatki do wnętrz w duchu ekologii i poszanowania środowiska),
 • Oświetlenie (kolekcje opraw i inne rodzaje oświetlenia do wnętrz – salonów, sypialni, kuchni, łazienki, pokojów dziecięcych, miejsc pracy oraz oświetlenie zewnętrzne),
 • Podłogi i ściany (materiały wykończeniowe do podłóg, takie jak panele, deski, płytki ceramiczne, mikrocement, żywice epoksydowe i inne produkty oraz materiały na ściany – płytki, tapety i fototapety, farby, panele, lamele, beton i wszystko, czym można modnie i ekologicznie wykończyć ścianę we wnętrzu),
 • Drzwi i okna (innowacyjne systemy okienne i stolarka drzwiowa oraz rolety, żaluzje, markizy i inne produkty do okien),
 • Smart Home (elementy systemów domu inteligentnego),
 • Mała architektura (produkty do dekoracji i wyposażenia ogrodów, skwerów i przestrzeni miejskich),
 • Best Polish Design (najlepsze polskie projekty ostatniego roku),
 • Best Polish Designer (najlepszy polski projektant wzornictwa ostatniego roku),
 • Best Polish Designer under 30 (najlepszy polski designer młodego pokolenia).

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne formy prezentacji dla nominowanych produktów i ich twórców, w tym materiały filmowe, teksty oraz relacje foto i wideo z każdego etapu konkursu, które promowane będą w portalach Grupy PTWP, w mediach społecznościowych oraz na stronie www.4dd.pl.

Udział w plebiscycie mogą zadeklarować zarówno młode firmy i twórcy (dla obecnych na rynku krócej niż 3 lata udział jest bezpłatny), jak i firmy z doświadczeniem, działające w branży od wielu lat (udział płatny – obowiązuje opłata rejestracyjna w kwocie 900 zł dla jednego produktu).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada 2023 roku poprzez formularz dostępny pod linkiem: konferencje.ptwp.pl/pl/zapis,93.

Organizatorem Konkursu Dobry Design 2024 jest PTWP, wydawca serwisów PropertyDesign.pl i DobrzeMieszkaj.pl oraz organizator 4 Design Days – święta architektury i designu, którego najbliższa edycja odbędzie się w dniach 25-28 stycznia 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

                                                                                  ***

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2024 roku odbędzie się w dniach 25-28 stycznia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.  

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.  

 • www.4dd.pl/2024/pl
 • facebook.com/4DesignDays   
 • instagram.com/4designdays
 • www.linkedin.com/showcase/4-design-days/
 • Organizator – Grupa PTWP: www.ptwp.pl 
  Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs Dobry Design 2024