Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Trwa rekrutacja, poznaliśmy jury

mat. prasowe

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Finaliści poprzednich edycji doskonale wyczuli potencjał konkursu, doceniając możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki zaistnieniu w środowisku projektowym, promocji poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Do 28 marca trwa nabór zgłoszeń, spośród których jury międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! po raz kolejny wyłoni najlepsze pomysły młodych projektantów.

Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Rekrutacja trwa do 28.03.2022 r.
Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Rekrutacja trwa do 28.03.2022 r.
mat. prasowe

Masz 20-35 lat? Jesteś studentem albo absolwentem studiów związanych z designem, sztuką, architekturą? Uważasz, że twój projekt jest innowacyjny, ważny w kontekście społecznym? Zgłoś go do konkursu!

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najważniejszych wydarzeń́ w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Głównym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów i odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są̨ również̇ projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Zgłoszone prace oceniane są̨ dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach grono jury, a dzięki otwartej dla publiczności prezentacji projektów na wystawie i kontaktom z ekspertami, make me! może być trampoliną do dalszego rozwoju zawodowego. W tym roku projektanci z Ukrainy chcący wziąć udział w konkursie są zwolnieni z opłaty rejestracyjnej.

W tegorocznym jury znaleźli się:

 • Izabela Bołoz - założycielka studia boloz. Do jej klientów należą instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jest wykładowczynią na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; prowadziła zajęcia m.in. na School of Form w Poznaniu oraz Design Academy Eindhoven.
 • Krzysztof Kornas - analityk trendów, publicysta, kurator projektów naukowo-artystycznych. Na co dzień bada zależności między zmianami społeczno-kulturowymi a nauką, techniką, designem i sztuką. Łączy metody komunikacji naukowej i badań nad przyszłością. Stały współpracownik miesięcznika "Znak". Kurator IX, X i XI edycji Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
 • Joanna Krokosz - projektantka i wykładowczyni na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Prowadzi Pracownię Projektowania Społecznie Odpowiedzialnego i Laboratorium Projektowania Uniwersalnego. Zajmuje się projektowaniem innowacji społecznych, projektowaniem włączającym i uniwersalnym, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami.
 • Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Prowadzi Studio Rygalik i jest kierownikiem studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Od 2010 r. pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury, m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej.
 • Agata Kiedrowicz - kuratorka i krytyczka designu, edukatorka. Wykłada w Akademii Sztuki w Szczecinie, School of Form oraz Collegium da Vinci, gdzie kieruje studiami podyplomowymi z obszaru mody i nowych mediów. Prelegentka prestiżowych konferencji (m.in. TEDx „Senses”), kuratorka wystaw, m.in “Polish Design Island”, „It feels! Design for the senses” pokazywanych w Polsce i za granicą. Współpracuje z projektantami, artystami, instytucjami kultury i sztuki.
 • Maurizio Burrato - Dyrektor Generalny oddziału Interprint we Włoszech oraz Kierownik działu marketingu międzynarodowego.
 • Michał Piernikowski - Dyrektor Łódź Design Festival. Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator oraz współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: Festiwalu Reklamy Ad Days, Konferencji Przemysły Kreatywne, Art_Inkubatora czy Fotofestiwalu. Współzałożyciel Łódź Art Center, członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiany design.

Pula nagród w tegorocznej edycji konkursu make me! to aż 60 000 zł!

Sponsorami nagród specjalnych są:

 • firma INTERPRINT Polska (10 000 zł),
 • firma Cosentino (10 000 zł).

Zwycięzcy konkursu zostaną̨ ogłoszeni podczas najbliższej edycji Festiwalu, która pod hasłem "Re:generacja" odbędzie się̨ w dniach 12 -22 maja 2022 r. Zarejestruj zgłoszenie konkursowe do 28.03.2022 r.!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: makeme.lodzdesign.com.

  Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Trwa rekrutacja, poznaliśmy jury