Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs Roca One Design Challenge już 15 października!

mat. prasowe

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja organizowanego przez firmę Roca konkursu Roca One Day Design Challenge. W tym roku odbędzie się on 15 października, w formule online. Na młodych projektantów i architektów czeka wyjątkowe wyzwanie zaprojektowania innowacyjnych produktów do przestrzeni łazienkowej oraz atrakcyjne nagrody. Szczegóły zadania dla uczestników zostaną ogłoszone w dniu konkursu, a rejestracja jest otwarta do 14 października.

Konkurs „Roca One Design Challenge” już 15 października!
Konkurs „Roca One Design Challenge” już 15 października!
mat. prasowe

Kolejne odsłony międzynarodowego, organizowanego cyklicznie od 10 lat, konkursu Roca One Day Design Challenge przynoszą emocjonujące zmagania i oryginalne rozwiązania do przestrzeni łazienkowej. W konkursie mogą wziąć udział studenci wzornictwa i architektury, młodzi projektanci i architekci z całego świata. Jednym z podstawowych warunków uczestnictwa jest wiek – akceptowane są wyłącznie zgłoszenia od osób, które nie ukończyły jeszcze 30 lat.

Wyzwanie konkursowe będzie realizowane w digitalowej formule (każdy będzie mógł pracować z własnego domu czy biura), 15 października br. Zadanie będzie dotyczyło wybranego zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a szczegółowe założenia zostaną ogłoszone w dniu konkursu. Uczestnicy będą działać pod presją czasu – na wykonanie projektu jest zaledwie kilka godzin. Każdy z nich będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury przy ocenie prac będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

Pierwsza nagroda w IV polskiej edycji konkursu wynosi 1000 EURO, druga – 700 EURO, a trzecia – 400 EURO.

W skład Jury konkursowego Roca One Day Design Challenge w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu:

  • dr Jan Kochański – asystent w Pracowni Projektowania Mebla na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, projektant,
  • dr hab. inż. arch. prof. Politechniki Warszawskiej Radosław Achramowicz – kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i projektant oświetlenia,
  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys – architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich,
  • Tomasz Pągowski – charyzmatyczny projektant i prowadzący programy telewizyjne,
  • Joanna Dec-Galuk – dyrektor Marketingu Roca Polska.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28 października 2022 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, zaś patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Konkurs zyskał szerokie wsparcie patronów medialnych: Architektura&Biznes, Architektura.info, Architekturadzisiaj.pl, ARCHITEKTURA-Murator, Budujemy Dom, Budujemydom.pl, Czas na Wnętrze, Cztery Kąty, Decoartel.pl, Design/Biznes, designdoc.pl Domosfera.pl, Hometime.pl, InfoArchitekta.pl, Portal MAGAZIF, Pomyslnamieszkanie.pl, Sztuka-wnetrza.pl, Świat Rezydencji Wnętrz&Ogrodów, Weranda.

W 2019 roku konkurs otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, a w 2020 – iF Design Award w kategorii Komunikacja.

Strona konkursu: www.onedaydesignchallenge.net/en/contests/poland/poland-2022  

Zapraszamy studentów wzornictwa i architektury, młodych projektantów i architektów do udziału w konkursie – rejestracja jest otwarta do 14 października, na stronie: www.onedaydesignchallenge.net/en/sign-up?contest=135547.

    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs Roca One Design Challenge już 15 października!