Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł

mat. partnera

Wnętrze Roku SAW to największy, prestiżowy i niezależny konkurs dla architektów wnętrz w naszym kraju. Z roku na rok nie tylko rośnie wartość nagród, ale i poszerza jego formuła – w ramach startującej właśnie edycji debiutuje wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Najlepsze realizacje oceni jury złożone z uznanych ekspertów z wielu dziedzin kreatywnych.

Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł
Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł
mat. partnera

Konkurs Wnętrze Roku SAW powstał z inicjatywy środowiska architektów wnętrz w celu propagowania wnętrz nie tylko funkcjonalnych, ale i pięknych, a także nietuzinkowego designu i dobrych praktyk zawodowych. Do rywalizacji mogą stanąć profesjonaliści, również nienależący do stowarzyszenia. Jedyny warunek przyjęcia zgłoszenia to wykształcenie kierunkowe w zakresie architektury, projektowania albo dziedzin zbliżonych.

Kto w tym roku oceni zgłoszone projekty?

Konkurs został zainicjowany przez polskich architektów wnętrz, jednak w tegorocznej edycji nadesłane zgłoszenia oceni gremium uznanych przedstawicieli wielu różnych dziedzin:

 • architekci wnętrz Agnieszka Stefańska (przewodnicząca jury),
 • Aleksander Jankowski, Zofia Wyganowska, Grzegorz Goworek,
 • architekt Przemek Olczyk,
 • artysta rzeźbiarz Tomasz Górnicki,
 • fotograf Jacek Poremba projektantka,
 • ilustratorka Malwina Konopacka,
 • prof. Barbara Kowalewska z Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
 • Magdalena Bodis, kolekcjonerka sztuki, członkini zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie.

Jestem przekonana, że zróżnicowanie perspektyw pozwoli nam jako jurorom jeszcze wyraźniej dostrzec wszystkie wartości projektów nadesłanych na konkurs. Wiele punktów widzenia oraz operowanie kontekstami zarówno architektonicznymi, jak i artystycznymi bez wątpienia wzbogaci prace jury. Ożywione dyskusje i wielkie emocje są gwarantowane.

zapowiada Agnieszka Stefańska.

Kategorie konkursowe i nagrody

W tym roku - podobnie jak przy poprzednich edycjach - konkurs dotyczy realizacji w dwóch kategoriach: 

 • WNĘTRZA PRYWATNE,
 • WNĘTRZA UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ.

Na zwycięzców każdej z nich czekają nagrody pieniężne oraz działania promocyjne w mediach o łącznej wartości 30 000 zł. Również zdobywcy drugich i trzecich miejsc zostaną uhonorowani - otrzymają odpowiednio po 15 000 zł i 5 000 zł. Łączna pula nagród to aż 110 000 zł - a jest ona zasługą zaangażowania mecenasów:

 • Electrolux – Partner Strategiczny,
 • Hansgrohe i XAL – Partnerzy Główni,
 • nobonobo – Partner Wspierający.

Fokus na zrównoważony rozwój

Projektowanie oparte o poszanowanie środowiska naturalnego i jego zasobów nie jest już ciekawostką we współczesnym świecie, a coraz częściej wymogiem. W tym roku w Konkursie Wnętrze Roku SAW po raz pierwszy zostaną nagrodzone wnętrza realizowane w duchu zrównoważonego rozwoju - oszczędnie gospodarujące materiałami, energią i wodą, w których dużą wagę przykłada się do przywrócenia prawidłowej relacji człowieka z naturą.

Do autorów projektu trafi nagroda specjalna – „For Better Living”, współtworzona i ufundowana przez markę Electrolux. Przyzna ją jury konkursu głównego poszerzone o przedstawiciela marki. Laureat tego wyróżnienia otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz voucher o wartości 5000 zł na produkty Electrolux z linii studyjnej.

Electrolux to szwedzka marka, której motto "For Better Living" stawia człowieka i troskę o środowisko w centrum. Nasza wiedza i doświadczenie połączone z funkcjonalnością oraz designem produktów składają się na kształtowanie lepszego i wygodniejszego życia dla konsumentów. Przystępując do konkursu Wnętrze Roku SAW jako partner strategiczny, chcemy docenić wysiłki branży architektonicznej na rzecz wdrażania ekologicznych idei w swoje działania. 

mówi Olga Głębicka, Retail Activation Manager Electrolux Poland.

Patronat medialny: Onet, Elle Decoration, Label Magazine, Design Alive, Architecture Snob, Czas na Wnętrze, White Mad, Weranda, Point of Design, &Living, Domosfera, Magazif, RMF Classic, Architektura & Biznes, Architektura Murator, Bryła, PLN Design.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca października 2024 r.

 • Elektroniczne nadsyłanie zgłoszeń trwa od 12 czerwca do 31 października 2024 r.
 • W listopadzie odbędą się obrady jury, które wytypuje laureatów pierwszego etapu i zaprosi ich do przesłania plansz konkursowych – do 14 lutego 2025. Na tej podstawie następnie zostaną wybrani zwycięzcy. Poznamy ich podczas uroczystej gali 3 kwietnia 2025 r.

Regulamin konkursu i więcej informacji na stronie www.saw.org.pl/konkurs.

Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł
Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł
mat. partnera
  Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs Wnętrze Roku SAW: dla zwycięzców 3. edycji nagrody o łącznej wartości 110 000 zł