Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Laminam prezentuje „Le Terre” - nowe spieki kwarcowe

mat. prasowe

Trzy wyjątkowe miejsca we Włoszech i trzy nowe wzory w unikatowej kolekcji IN-SIDE. Koloryt oraz charakterystyczne faktury ziem: Terra di Matera, Terra di Pompei i Terra di Saturnia, odzwierciedlone w spiekach kwarcowych Laminam, zostały zaprezentowane światu podczas jubileuszowej 60. edycji Salone del Mobile w Mediolanie. Piękno po raz kolejny połączyło się z ekologią – obecność marki na targach jest całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Laminam prezentuje „Le Terre” - nowe spieki kwarcowe
Laminam prezentuje „Le Terre” - nowe spieki kwarcowe
mat. prasowe

Premierowe modele pozwalają odczuć, a także zatrzymać we własnym domu na dłużej, naturalne piękno zachwycających i zadziwiających regionów Italii. Spiek Terra di Pompei został zainspirowany lawą, wprawdzie zastygłą, jednak rozprażoną przez neapolitańskie słońce. Jego promienie padające na okolice Wezuwiusza wydobywają spod ciemnej bazy nieoczekiwane odcienie ciepłych barw – od szampańskiego złota przez beże aż po brązy. Nowy spiek odzwierciedla zarówno to dyskretne bogactwo kolorów, jak i wyjątkową fakturę lawy, dostępny jest bowiem w wariatach Naturale (z delikatnie strukturyzowaną powierzchnią) i Fiammato (płomieniowany – efektownie surowy w odbiorze).

Spiek Terra di Pompei Fiammato
Spiek Terra di Pompei Fiammato
Laminam
Spiek Terra di Saturnia
Spiek Terra di Saturnia
Laminam

Model Terra di Saturnia przenosi nas do Toskanii, ale nie ku jej słynnym wzgórzom, lecz na nadmorską nizinę Maremma. Znajdują się tam źródła termalne, bijące ze skał mieniących się wyjątkowymi, niepowtarzalnymi odcieniami brązu złamanego szarością – znany szerzej jako taupe. Spiek Laminam oddaje ten koloryt, wymykający się klasycznym gamom chromatycznym. Utrwala też coś z ruchu płynącej wody, znamienną cechę tych okolic. Faktura płyt (zarówno w delikatniejszym wariancie Naturale, jak i wyrazistszym Fiammato) odzwierciedla ślad po fali, która cofa się i odsłania miękką płaszczyznę ziemi.

Spiek Terra di Saturnia
Spiek Terra di Saturnia
Laminam

Terra di Matera z kolei jest zapisem atmosfery malowniczego miasta o tej samej nazwie. Wyczuwa się tu natchnienie czerpane z typowo śródziemnomorskich barw światła świtu, południa i zmierzchu. Wytłoczona na płytach Laminam faktura (do wyboru w wersji Naturale lub Fiammato) nawiązuje do owiewanego przez wiatr piasku. To sposób, by coś z fascynującego klimatu włoskiego miasteczka przenieść do własnego mieszkania.

Spiek Terra di Matera Fiammato
Spiek Terra di Matera Fiammato
Laminam

Wyjątkowa głębia wzoru, zachwycająca faktura

„Le Terre” – trzy nowe wzory spieków Laminam – wyrażają przywiązanie twórców do dziedzictwa i szacunek dla własnej ziemi. Są jednak bardzo uniwersalne, a ich pełne ciepła tekstury tworzą znakomite zestawienia z innymi inspiracjami z serii IN-SIDE.

Seria ta nazwę wzięła od innowacyjnej technologii, dzięki której wzór widoczny na płaszczyźnie spieku ma kontynuację w przekroju płyty. W rezultacie wszelkie żłobienia, frezowania i uwidocznione krawędzie nie tylko nie osłabiają finalnego efektu realizacji, ale wręcz podnoszą jego klasę na poziom do niedawna osiągalny tylko przy użyciu kamienia naturalnego.

Premierowe modele Terra di Matera, Terra di Pompei i Terra di Saturnia dostępne są w postaci płyt wielkoformatowych 1620x3240 mm o grubości Laminam 12+ lub w formacie 1200x3000 mm o grubości Laminam 5/5+. Podobnie jak pozostałe wzory z serii IN-SIDE, kolekcje „Le Terre” doskonale sprawdzą się jako okładziny pionowe, posadzki, blaty kuchenne i robocze, a także elementy wyposażenia łazienek czy stref wellness. Świetnie zafunkcjonują również na zewnątrz – na elewacji, balkonie, tarasie. Stworzą znakomite zestawy z wszelkimi innymi powierzchniami czy materiałami. Tym bardziej, że do wyboru są tu dwa warianty wykończenia: Naturale oraz Fiammato. Inspiracje zaczerpnięte od wypalonej słońcem lub obmywanej wodą ziemi łatwo tu więc odczuć także w dotyku.

Spiek Terra di Pompei
Spiek Terra di Pompei
Laminam
Spiek Terra di Saturnia
Spiek Terra di Saturnia
Laminam
Spiek Terra di Matera
Spiek Terra di Matera
Laminam

Premiera neutralna węglowo – ważny głos marki Laminam

Kierując się wartościami kluczowymi także dla Salone del Mobile – jakością, innowacyjnością, pięknem i, dziś bardziej niż kiedykolwiek, zrównoważonym rozwojem – Laminam konsekwentnie podąża ku odpowiedzialnej ekologicznie produkcji. Stąd wypłynęła również decyzja, by obecność marki na targach w Mediolanie była całkowicie neutralna pod względem emisji CO₂.

Istotną rolę odegrała w tej kwestii współpraca z Up2You. Jest to firma z kręgu innowacji ekologicznych, która pomaga osobom prywatnym oraz przedsiębiorstwom zmniejszyć ich wpływ na środowisko poprzez określanie i kompensowanie ich śladu węglowego. Laminam zyskał więc możliwość określenia śladu węglowego związanego z obecnością marki na Salone, a następnie wdrożenia określonych działań kompensujących – w celu zredukowania tego śladu do zera. Właśnie tak rodzi się „wydarzenie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla”. Co więcej, Laminam będzie wspierać kolejne projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju, certyfikowane zgodnie z międzynarodowym standardem VSC, aby zrekompensować środowisku nieuniknioną emisję CO2.

Spiek Terra di Pompei
Spiek Terra di Pompei
Laminam
    Więcej o:

Skomentuj:

Laminam prezentuje „Le Terre” - nowe spieki kwarcowe