Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampa stojąca loft do różnych wnętrz

artykuł zewnętrzny

Zwykle urządzamy wnętrza w konkretnych, wybranych przez nas stylach. To właśnie określony styl jest wyznacznikiem tego, po jakie meble i dekoracje sięgamy w sklepie. Okazuje się jednak, że lampa stojąca loft wpasuje się nie tylko w ten określony wystrój. Jak zatem dobierać tego rodzaju dodatki?

Lampa stojąca loft do różnych wnętrz?
Lampa stojąca loft do różnych wnętrz?
Tutumi

Jak wybrać lampę podłogową loftową?

Lampy podłogowe od lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem wśród konsumentów i dzieje się tak nie bez przyczyny. Są mobilne więc i bardzo funkcjonalne, ponieważ z powodzeniem przestawisz je w miejsce, w którym w danym momencie najbardziej potrzebujesz doświetlenia. Tworzą przytulny klimat, a lampa stojąca loft jest też doskonałym obiektem dekoracyjnym. 

Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając lampę podłogową, by była nie tylko estetycznym dodatkiem, ale też funkcjonalnym wyposażeniem?

Ilość i moc żarówek

Aby lampa była nie tylko modnym dodatkiem, ale też praktycznym źródłem światła, przede wszystkim zwróć uwagę na to, ile pomieści żarówek oraz jaka może być ich maksymalna moc. Pamiętaj, że wpłynie to również na twój rachunek za prąd. Dlatego by oszczędzić, warto wybrać lampę, w której sprawdzą się żarówki LED.

Lampa stojąca
Lampa stojąca
Tutumi

Dodatkowe funkcje

Niektóre lampy posiadają dodatkowe elementy, jak na przykład ruchome ramię, dzięki któremu nakierujesz źródło światła w daną stronę. To szczególnie przydatna opcja podczas czytania. Na rynku dostępne są również lampy podłogowe z możliwością regulacji zakresu barw.

Kolorystyka

Lampa stojąca loft powinna charakteryzować się czarnym, najlepiej matowym wykończeniem stelaża. Koniecznie zwróć uwagę, czy powierzchnia ta jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją.

Klosz

Zaletą lamp stojących bez wątpienia są też nierzadko dekoracyjne klosze. To za ich sprawą jesteś w stanie nadać wnętrzom oryginalnego charakteru. Odpowiednio dobrany kształt i materiał, z jakiego został wykonany klosz, podkreśli również styl, w jakim urządziłeś dane pomieszczenie. 

Podstawa

Stabilność lampy zapewni solidna podpora. Najczęściej są to nóżki lub okrągła metalowa podstawa. Koniecznie zwróć uwagę na jej rozmiar. Im lampa jest większa, tym większa i solidniejsza powinna być podstawa. Nawet najbardziej designerska lampa podłogowa będzie bowiem bezużyteczna, jeśli nie zachowa odpowiedniej stabilności. 

Gdzie ustawić lampę stojącą?

W każdym pomieszczeniu jest kilka strategicznych miejsc, w których warto ustawić lampę. Dzięki temu w pełni wykorzystasz nie tylko potencjał dekoracyjny, ale także funkcjonalną odsłonę wybranej lampy.  Oto kilka miejsc wartych rozważenia przy planowaniu aranżacji pokoju z wykorzystaniem na przykład lampy podłogowej loft:

  • Wolny róg pomieszczenia.
  • Przy fotelu lub sofie.
  • U wezgłowia łóżka.
  • Przy biurku.
  • Przy stole w jadalni.

Lampa stojąca loft ma tę zaletę, że sprawdzi się nie tylko w loftowych i industrialnych pomieszczeniach. To także świetny wybór w przypadku nowoczesnych, a nawet skandynawskich wnętrz. Tym samym, jeśli w przyszłości zechcesz zmienić wystrój wnętrz, z dużym prawdopodobieństwem wybrana lampa wpasuje się w nowe otoczenie, a ty uchronisz domowy budżet przed wydatkiem na nowe oświetlenie. 

Lampa podłogowa loftowa oraz inne warianty tego typu oświetlenia to uniwersalny wybór na lata, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Sprawdzi się nie tylko jako funkcjonalne doświetlenie wybranego pomieszczenia: jadalni, sypialni salonu, korytarza czy gabinetu. Stanowić będzie również oryginalny dodatek aranżacyjny we wnętrzach różnego typu: loftowych, industrialnych oraz nowoczesnych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Lampa stojąca loft do różnych wnętrz