Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampy od polskich projektantów

red.

Gdy szukamy ciekawych lamp do domu, najczęściej sięgamy do oferty zagranicznych sieci handlowych. Tymczasem polscy projektanci i rodzime marki proponują bardzo ciekawe oświetlenie. Wybraliśmy najbardziej interesujące lampy.

Design made in Poland wciąż jest niedoceniany. Tymczasem rodzime firmy i polscy projektanci oferują dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i oryginalne formy. Ich prace poziomem nie odbiegają od światowej czołówki, są po prostu mniej wypromowane. Dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się polskiej ofercie lamp.

Polskie lampy, światowe trendy

Mnogość ciekawych projektów nas zaskoczyła. Temat oświetlenia cieszy się dużą popularnością wśród designerów. I tak mogliśmy przebierać w szerokiej ofercie lamp stołowych, stojących i wiszących. Wiele modeli wpisywało się w światowe trendy w dziedzinie projektowania oświetlenia, inne prezentowały podejście zupełnie oryginalne. W tej drugiej kategorii wyróżniały się lampy autorstwa Pani Jurek czy Lampa-Stadion Roberta Szuby. Ale unikatowych modeli jest znacznie więcej. Polscy designerzy nie boją się odważnych form i nietypowych rozwiązań. Eksperymentują z różnymi materiałami i technikami ich obróbki. Skupiają się zarówno na walorach estetycznych, jak i funkcjonalnych. To wszystko sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać.

Jedną z najciekawszych propozycji oświetlenia domu, jaką wybraliśmy, jest lampa sufitowa Allow polskiej marki Lako, projektu Alicji Nawracaj-Szramowiat. Jest nowoczesna, a jej kształt przywodzi na myśl wiele skojarzeń - do tego doskonale oświetla pomieszczenia. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie kilku lamp. W grupie wyglądają jak stado unoszących się ptaków. Jakie jeszcze lampy są godne polecenia? Zobacz nasz wybór.

Skomentuj:

Lampy od polskich projektantów